Molim za savjet: Stari vlasnik trazi da kupi domen nazad

Ja bi ga ignorisao, ko ga j… kad je ostavio domen da istekne. Ili naravno, ako vec hoce da plati, ziv bio.

Velika je razlika izmedju “prodaje se” i “prodat je”. Tako da pitanje je sta ce tu da bude.

1 Like

Ma da, na aukciji mu se pokazala realna cijena.

Trebaš mu reći da si ugovorila sastanak sa svojim advokatima kako bi odlučili u vezi dokazivanja vlasnika nad pravaIma. I onda čekaj njegov odgovor.
Odnosno pitaj šta ti može ponuditi k’o dokaz da je on bivši vlasnik koji polaze prava.

3 Likeova

Aha, nisam dobro razumeo. Sto se tice hugedomains, ja mislim da se devedeset posto tih domena ne proda nikad, tj. siguran sam. Cak sam nalazio i neke svoje domene koje su istekle pa se prodaju za istu cenu koju si navela.

U svakom slucaju, javi kako se ovo zavrsilo. Ne moras bas da pominjes i advokate da ih ni on ne bi pomenuo, nikad se ne zna, mozda je neki bogatas u pitanju :slight_smile:

1 Like

Verovatno je autor teksta, a i nekadašnji vlasnik domene, gde je možda nekad hteo da proda sajt, ali nije uspeo i pustio da domena istekne, da bi od novog vlasnika, ako upotrebi njegov tekst tražio novce. (ovo je neko moje mišljenje)
Tako da ti je po meni najbolje da izbrišeš njegove tekstove i uradiš svoje.
Svu sreću ti želim.
Svako javi kako se završilo.

2 Likeova

Mislim da je apsolutno svejedno jeli on stvarno nekadašnji vlasnik domene, to je njegov problem. :blush: Sumnjam i da je pun love kad se bavi sitnim švercanjem, :smile: ali i da jeste, nijedan odvjetnik ne može napraviti da bude drugačije nego da - Kosana odlučuje što će biti s domenom. :thinking:

Vidi što ćeš dalje ovisno o razvoju situacije. Prvo; lupni mu cifru veću od one koju očekuje. :blush: :o:

2 Likeova

Sad cekam da se javi i reaguje na moju ponudu od 1470$ (zvuci kao veoma precizno izracunato ;-))

Najradije bih mu prodala domen nazad, za manju cifru od one koju sam lupila, ali reci ce on vec koliko je spreman da da.

U principu sve je stvar moje dobre volje i pristojnosti. Ne moram ja nista da uradim, mogu i prosto da ga izignorisem, pa nek se zali Guglu ili hostingu, ako mu se isplati, pa u krajnjoj mjeri mogu da skinem sadrzaj. Ne gubim nista, jer ionako ne radim sad nesto aktivno na toj stranici. To ako bude bio bezobrazan i ako budem stekla utisak da je neka sitna vaćara.

Inace, nemam problem s tim da mu platim za tekstove, ipak su njegovi. A nemam problem ni da ih obrisem i uradim prosto rewrite, ako bude trazio vise no sto bi me kostao taj rewrite.

Hvala svima, javicu svakako sta je bilo.

2 Likeova

Tribala si uradit rewrite odmah i nebi imala problema. Ja ne vidin nikakav razlog ako je domena dobra da ostavljam stari sadrzaj i riskiram tuzbu.

Trenutno sam u procesu vracanja trademarkane domene starom vlasniku, malo sam zakasnija sa bidanjem pa nisam imao vrimena za detaljnu analizu. Domena ima 6 trademarka od kojih je jedan jos uvijek aktivan pa sam kontaktira vlasnika za dozvolu za daljnje koristenje a on je izrazija zelju da je kupi nazad.

Sta god uradila budi uljudna u komunikaciji, jer najmanje sta ti triba u zivotu je osvetoljubivi bivsi vlasnik.

1 Like

I za koliko si kupio domen i za koliko ga prodajes nazad, ako nije tajna?

Jedini razlog sto to tako sve stoji kako stoji, je sto nemam vremena. Cak nije ni responsive sajt. Bio je indeksiran, i da bi tako ostalo, najbrza i najlaksa opcija je bila da ga podignem nazad iz arhive. A od samog pocetka sam racunala s time da cu ga redirektovati, ili mijenjati sadrzaj, kad stignem. Ili cu ga kupiti kad se javi vlasnik.

No sad mi se cini najprimamljivije da ga prodam nazad…

Prodajem ga za istu cijenu, svako podizanje cijene moze rezultirati sa tuzbom, koju cu sigurno izgubit “bad faith”
Cijena je bila 500 eura, a firma je dosta poznata i posluje u raznim podrucjima pa im je jedna od domena promakla.

Čitao sam nekada kako je neki lik (sa zapada) kupio domenu JAT jako povoljno, iako je mjesecima prije slao email poruke i nudio dosta veći iznos.

Domena je bila vrijedna jer je sa 3 slova, a JAT kako je propao tako je domena otišla za mnogo manji iznos nego se nudio. Zanimljiva je priča, mislim da se … Evo sam pronašao

1 Like

Evo sad laički kupila si domenu i uz domenu imas i sadrzaj mozes se izvuci a i po logici to je i tvoje pravo da sto si kupila tvoje je tako i tekst pa nek on salje tuzbu, ako je kopirao “svoj” stari tekst na novoj stranici cak i ti njemu mozes zaprijetiti za otudjivanje (nezakonito koristenje) sadrzaja jer je prvobitno bio na tvojoj (tj njegovoj bivsoj domeni). Nisam pametan ahha:thinking: cak sam i sam neki dan imao slican problem vezano za kupnju sitea i dodao par članaka u govor kako bih sebe zaštitio jedan od njih je da sav sadržaj na imedomene.com i sve povezano za domenu pripada novom vlasniku tj meni (širok pojam), a za radnje do dana potpisa ugovora ukoliko su neregularne odgovara prijasnji vlasnik (valja se osigurati da te ne zaboli glava kasnije!). Taj zadnji clanak za prijasnje radnje sam stavio jer sam ga upitao odaklen je slike skidao i dobar dio mi je pokazao sa free stockova ali za neke nije siguran tako da mi je ovo odlican potez ukoliko netko posalje “racun” za svoju sliku/e.

No i taj je sumnjiv expired mu domena i odjednom ti se javlja kako je smetnuo…igra on neku utakmicu sigurno (prevara) :thinking:

Brale kakva prica, manje o domenu nego o raspadu, razdrndanosti, bahatosti …

"The new owner of JAT.COM is a random person from Singapore (at least that’s what it says in WHOIS data) but it could also be a Chinese person who is into domaining. "

Ali na kraju krajeva, da nije neka random osoba iz Singapura, bio bi vjerovatno neki polupismeni domaci krimos…tako da srecno mu bilo tom Singapurcu.

Kako se na kraju završi ova priča? :upside_down_face:

Pa pregovarala sam veoma uspjesno, a pregovori su bili veoma neuspjesni :grinning:
Cini mi se da sam ja to sve fino srocila, slijedeci vase savjete, ali lik ocito nije imao interesa da kupi domen, htio je samo pare da iscupa. Dala sam da se pise rewrite teksta, a evo nase komunikacije, pa ako neko bude u slicnoj situaciji, moze da vidi kako da se trudi i na kraju ne uradi nista .:face_with_hand_over_mouth:

Nakon sto sam mu trazila onih 1470$, on je trazio 600$ za njegov tekst, koji sam uzela sa web archive:

Sorry, This is much too expensive.

You are using my original content on the site, without my
permission.
I think $600 is a reasonable amount for you to compensate me if you
wish to continue using it.

If not I will have to contact your hosting provider to request the
site is removed.

Thanks,

ja njemu onda ovo, kako rece @tpojka

Thank you for contacting me,

To help clarify things, please send me a proof of original works of authorship that:

* You are the previous owner
* You are the original creator of the website
* The content is secured by copyright law

After submitting, I will be glad to forward your request to our legal
team, and they will make contact with you to discuss this further.

If you are interested in buying the domain, I would appreciate the
offer?

Thanks,

A on meni ovo:

I dont wish to send any of this information requested to an anonymous
email address but I can prove the works are original.

Can you let me know if you will compensating me for the contents of
the site?

If not, i will raise the issue with your hosting provider.

Thanks,

Znaci jasno je da covjek nema interesa da kupi domen, a ja sam bas mislila da ga se rijesim, te mu napisah ovako:

Thank you for your response,

without this submission, we have no evidence for copyright subject and nothing to go on.

Even if we had, I am not interested in buying the content, cause it mainly contains from YouTube links and sheet music notes *********, that are public domain.

Our content writer would rewrite the remaining few articles.

200$ is not acceptable for the domain, cause it costed more than double on auctions and has a lot of potential as an indexed and old domain.

If you are willing to give me proof you are the previous owner, I will sell it to you back for 450$ without any extra charge, but this is my last offer.

Please let me know.

Eto, to bi bilo to. Nije se vise ni javljao od tada (proslo je 7 dana), tako da je to zavrsena prica. Sad sam upravo narucila rewrite tekstova, hvala da si me podsjetio.

1 Like

Sajt ima posete bese?

Sajt nije ni responsivan. Ima nesto malo. Nisu buying keywords

Sto ga nisi odmah uredila? Steta da poseta ide u vetar kad vec rangira.

Zato sto nisam imala vremena :woozy_face:
Nabijas mi losu savjest! Idem sad da sredim to. Dajem si rok do petka po podne.

Resavaj to, greota da propada kad si dobila poklon :smiley: Neko se bori 6-7 meseci za 50 UV dnevno a ti pustas da stoji :slight_smile: