Molio bih za malu pomoc: izbor nekog affiliatea za moj forum

Posto sam do sad vec ulozio onak za mnene dosta novaca u svoj forum sada mi je na istom serveru u zgradnji portal kojeg radi covjek koji zna sta radi. Sada sam na shared hosting a prelazim na vps jer nemam novaca za dedicated a to mi je jos 300 eura ulaganja za godinu dana, znam da ima jeftinijh al ja zelim taj hosting na kojem jesam jer ima izvanrednu podrsku i sve im odlicno tako da me ne zanimaju savjet o jeftinijim.
Ako neko zna koji afiliate stavit za sad na forum a kasnije na portal da se to u nekim sitnim oblicima barem pocne vracati?

Nemam iskustva sa time zato postavljam to pitanje da cujem od ljudi koji su duze u tome.

Hvala.

Tihomir

Ja se sa niti jednim affiliateom nisam okoristio.

Google adsense me odhebo jer nisam zna i iso klikat da vidim kak to radi a i gledo sam kolko placaju cifra samo pada i pada u centima , na koji nacin onda da stavim neki oglas za sad na forum dol portal nebude gotov ili nesto da barem malo krene kapa jer su mi ulaganja sve vec i veca.

Mislim da se mnogi ovdje to pitaju :slight_smile:

pošto nisi napisao koji je sajt u igri niti koja je tematika foruma/portala, jezik istoga, idem na slijepo.

adsense si napravio pizdariju :rolleyes: al dobro sad…

ja sam napravio ovako? izgradio stranicu do nekog objektivno najnižeg nivoa sadržaja. znači imao sam 50ak članaka, oko 500 korisnika i koliko toliku posjećenost. dns još i facebook fan page napravi :slight_smile:

pronašao sam tvrtke koje su u mojoj domeni (glazba) i ako su u zagrebu, obuci se druže i put pod noge… odbili su me u 10 firmi, ali 2 su pristale… veća lova u startu nego adsense (tada sam otprilike čekao 4 mjeseca za jedan adsense ček).

5 godina kasnije, stranica ima 25000+ korisnika, 3 stalna direktna sponzorstva + 3 povremena (ovisno o popustima/akcijama), i adsense ček svaki mjesec :slight_smile:

još uvijek nije tamo gdje bi želio da je, ali trenutno bar sama sebe financira u smislu da se za domenu, hosting i koju rundu pive ne moram ja brinuti :slight_smile:

napomenuo bih da sa ovim statistikama vjerojatno bih zarađivao i više da je sajt na engleskom, ali draže mi je biti prvi u hr nego 1001. u svijetu u svojoj domeni.

rad, rad, rad… nema nikakvih prečaca :slight_smile:

Pa kak da zaradis a jos nisi napravio do kraja portal?
Da je tak lako svi bi to radili. Dok i napravis je veliko pitanje dal ces zaradit. A affiliate su gotovo za strance jer mi jos zivimo u bajti i jako malo ljudi trosi novce online. Istina sve vise i vise ali to su jos male brojke. Jer mladi koji trose na interentu nemaju posao pa nemaju sto trositi. A stari ni neznaju placat s karticama u ducanu, a kamoli na internetu.

Imam forum za sada
http://www.drugaciji.com
a portal je u izgradnji i to ne neka igracka od portala vec i trazim freelancer novinare , ljude koji su u odredjenim pojedinostim jako dobri i iskreno sa vremenom planiram parirat , net.hr , dnevnik.hr i svim vecim , zato izgradnja portala i traje i radi ju dizajner sa iskustvom koji je u Nizozeskoj za ozbiljne firme radio , portal ce biti opcenit a opet drugacviji nego sta su ovi navedeni , uostalom docice i dan kada cu ga tu predstavit kad bude sve gotovo jer ne zelim polovicno sa tim krenut. A gledam za sad preko forum da stavim neki afiliate il nesto , sponzore vec trazim i postoje neke opcije iako je forum jos mali al to je jos u razradi pa dok to sve ne krene da nesto malo bar kapa vise radi psihicke podrske nego zarade za pocetak.