MonadPlug.com push/native monetizacija

Pozdrav,

Vrlo jasno. Sve sto mogu da kazem je da slobodno promjenite i testirajte i ostale. Naravno, to vrijedi za svakoga iznad. Jednostavno je, na sistemu SSP/DSP mi ne odlucujemo o kvaliteti Vaseg traffica, sajta, te CPC’a i kretanja njega.

Za sav zdrav traffic, koji nije doveden na ‘clickbait’ nacin, te audience je usko targetiran a ne broad, ce vremenom CPC i eCPM da raste.

Takodjer, morate se definitivno svi upoznati sa terminom Saturacija u ovoj industriji. To bi znacilo sljedece, ako imate isti Audience, koji poprilicno cesto cirkulise kroz vas sajt, te nemate masu novih visitora ( fresh ), a u isto vrijeme se vrte iste kampanje ( koje nisu ispucale budgete ) dolazit ce do obaranja eCPM i CPC’a jer Vas sajt ce sve slabije da konvertuje. Tako da je i to jedan od bitnih faktora fluktuacije CPCa i CPM’a i tog tzv. ‘plesanja’.

No, opet napominjemo, testirajte slobodno sve nase konkurente, i ako se uopste odlucite za taj tip monetizacije, mi uvijek stojimo na raspolaganju! :slight_smile:

LP

1 Like

Ako sam dobro razumeo, u mojoj situaciji, nakon rasta zarade, pritom mislim na 17-18$ dnevno, i ovog trenutnog pada 7$, svakako će doći vreme kada će zarada biti veća? :slight_smile:

I čitajući drugi deo odgovora, dolazim do zaključka da će s obzirom na to da već imam oko 8-9.000 subscribera, koji kako god kliktali, od njih zarada biti sve manja a spam sve veći? Ili…?

Pozdrav opet :),

Zapravo, konfiguracija slanja je takva da stariji useri sve manje i manje primaju notifikacija.
Mnogo parametara postoji koji su mnogo kljucniji u ‘publisher’ side, a to su:

  • Saturacija ( vec objasnjeno iznad )
  • LTV ( Life time Value of user ):
    Zapravo, svaki user ima svoj vijek i ‘snagu’ te sto je duze subscriber postaje imuniji na reklame, LTV Mozemo da racunamo formulom na osnovu average no. of Subs daily. Ex. Imate svaki dan 500 novih subs, te nakon 15 dana vas ukupni ‘Active subsciber’ column prestane da raste, zadrzava se na slicnim brojevima. To bi znacilo da Vas LTV je 15 dana, te sve dok ne povecate Broj korisnika koji dovodite dnevno, revenue sigurno nece porasti, jer konstantno dolaze novi subs, a stari odlaze ( nadam se da shvatate :slight_smile: )
1 Like

Naravno, tako je već mnogo jasnije, ovo može da se iskoristi za “najčešće postavljena pitanja” :joy:

1 Like

He he, otprilike!

Svakako, opet uvijek kazemo, testirajte i druge obavezno! Imajte na umu da je ova industrija jako mlada, te da svaki dan dolaze sve ozbiljnij i ozbiljniji budgeti i advertiseri, s toga akumulacija subscribera vec sada ce se vremenom sve vise isplatiti, definitivno! :slight_smile:

U zdravlje!

1 Like

Znači nisam jedini ovo primjetio, jer očito je da ako na dnevnoj bazi imaš dosta subscribera, biće i zarade, ako si “nabio” određeni broj subscribera i samo od njih misliš “živjeti”, vidim da to zapravo i nije stvar…

Ako se stalno ne obnavljaju novi subscriberi, nema ni neke zarade

Zašto ne postavite ove Native oglase od njih? Meni ide super

Pa da, tako je. Jer korisnik vremenom slabi, navikne se na notifikacije ili postane imun.

P.S. Napomena u vezi Native oglasa. Računjanje CPM na MonadPlug nije isto kao na drugim mrežama. Zapravo jedno prikazivanje widgeta, ne definiše jednu impresiju, nego onoliko koliko je pozicija ( reklama ) prodato unutar nje.

:slight_smile:
LP

Kad će isplata ? :smiley: :smiley: :smiley:

Pozdrav,

Automatic payment je u processu, nedjelja ne radni pomjeri za 24-48h.

LP

1 Like

Jel dobio neko isplatu na paypal , stigla mi poruka da je poslato i tamo na sajtu stoji confirmed , a na paypalu nista?

Isto i kod mene…

Pozdrav,

Znači da je Vaša isplata puštena, u roku od 12h će pojaviti se na Paypalu. U slučaju bilo kakvih nejasnoća/problema javite se na support.

LP

Još jedna isplata “legla”

Pozdrav, koliko vremena je potrebno da pare legnu na racun? Isplatio sam putem e check / local bank transfer, sinoc u 18:30 mi je došao mejl, ali još pare nisu legle. Hvala

Ahahahahaha evo moje stanje


Da bi ispunila kvotu od 100$ isplate, fali mi jos oko 7.500 hiljada klkova. Samo :joy::joy::joy::face_with_head_bandage:

1 Like

Good Job! :slight_smile:

Pozdrav,

eCheck je “sporiji Wire”, te je potrebno nakon procesuiranja do 72h da bude proknizen na devizni racun.

LP

Koliko imaš aktivnih subscribera?