Monitor i rezolucija

Imam noc monitor i največa rezolucija mu je 1600x1200. Idem na Display Propertis/Settings i povučem klizač na tu rezoluciju i neče mi je prihvati. Piše mi Input not supported.

Največa rezolucija koju mogu koristit je 1280x1024. U čemo je caka?

možda je do drivera ili ti je grafička slaba pa ne može podnjeti

probaj prčkati po hertzima da si prilagodiš najbolji omjer i kvalitetu rezolucije koja ti odgovara

Odgovara mi samo najveća, 1600x1200, ove manje mi ne pašu. Nije mi jasno zašto je ne prihvača!

za početak provjeri dal ti monitor opće prihvaća tu rezoluciju ili mu je 1280x1024 max, onda probaj instalirati nove drivere za grafičku i probaj opet…

@sime sumnjam da može imati tak staru grafičku da ne podrži tu rezoluciju

Kompjuter je nov, ne znam koju ima grafičku, znam da ima 4gb rama i sumljam da je to problem.

Piše da ima 1600x1200, ali kad postavim na nju i kliknem ok pojavi se not supported!

Nije do grafičke, monitor ne podržava navedenu rezoluciju.
Provjeri u dokumentaciji.

Možeš navesti model monitora i lako je provjeriti koju maksimalnu rezoluciju podržava.

Primjer korištenja rezolucije koju ja koristim. 1920 x 1080

Možeš li reći gdje da idem da vidim taj podatak!

model monitora obicno pise na njemu njegdje u cosku…ako nema naprijed mora biti pozadi na bijelom papiru (veinom je lako uocljivo)

Evo kopirao sam sve što piše.

Noc LCD MONITOR
Product name: F22s
Model No: TFT22W90PS
Power rating: 100-240V - 50/60 Hz 1,5A
Serial No: R1098HA047234

Kako da sada saznam max rezuluciju?

evo ovdje specifikacija ako je to taj monitor

http://www.aoc-europe.com/en/monitors/tft/22_F22S.php

malo sam googlao i ispadne da nije NOC nego AOC, e sad nisam siguran jel to to

ovom je max rezolucija 1920 x 1080

sa tim brojem sam pronsao da bi to trebao biti ovaj model:

http://www.aoc-europe.com/en/monitors/tft/22_F22S.php

i on je full HD 1920 x 1080 i nije NOC nego AOC :wink:

Probaj instalirati drivere, imas ih na ovoj stranici.

Da, logo mi baca na N :wink:

[quote=“nike”]

Probaj instalirati drivere, imas ih na ovoj stranici.[/quote]

Ne mogu, kod treče slike propertis mi je proziran

http://www.aoc-europe.com/en/service/windowsXP_driver.php

Hm, meni su ponuđene rezolucije 1280 x1024 (to je max koju mogu), 1920 x 1080 nema. Najvča je 1600x1200 ali ne prihvača je!

start–>run–>>dxdiag i postaj ovdje vrijednosti grafike

[quote=“sime_zd”]Ne mogu, kod treče slike propertis mi je proziran

http://www.aoc-europe.com/en/service/windowsXP_driver.php
[/quote]

Zeza me konekcija pa je slucajno dva puta ubacilo :wink:

[quote=“sime_zd”]Ne mogu, kod treče slike propertis mi je proziran

http://www.aoc-europe.com/en/service/windowsXP_driver.php
[/quote]

Mozes ovo uraditi i na slijedeci nacin.

Desni klik na My Computer->Properties nakon sto otvori novi prozor na Hardware tab idi.

Tu bi trebalo biti dugme Device Manager i klikni na njega. kad ti otvori listu pronadji monitors dole i dvostruk klik na monitor koji je tu dostupan. Nakon toga se prabaci na tab Drivers i nastavi od 4. slike sa uputa na stranici proizvodjaca.

Ako ovo ne upali moguce je da ti je Windows ostecen.

P.S. Ovo sam napisao za Win XP, ali ne bi trebalo biti razlike ni na drugim OS-ima.

Windows 7

  1. Start
  2. Control Panel
  3. Display
  4. Adjust Resolution

Slika za pregled.

Sliku koju sam prije naveo je od : Catalyst Control Panel, Ati drajveri.

Moguće je da je onda do grafičke kartice.
[color=“DimGray”]Možeš provjeriti koja je grafička kartica.[/color]
Ako koristiš Windows 7 postupak je sljedeći.

  1. Start
  2. Control Panel
  3. System
  4. Device Manager
  5. Display adapters.

Pregled slike…

Sumnjam da je do drivera, sumnjam da je i do windowsa…

moje misljenje je da ti je najvjerovatnije do frekvencije… jednostavno monitor ti ne podrzava frekvenciju koja se automatski postavi kada postavis manju rezoluciju…

dakle, ti stavis manju rezoluciju, frekvencija ce ti se automatski povecati, dakle morati ces i frekvenciju smanjiti…

p.s. preko raspusta idem u firmu, i tamo se ‘vucam’ usput ucim, uglavnom u servisu i racunovodstvu. (idem u ekonomsku, a lud za racunarima), nabavili smo ovog mjeseca jedan AOC monitor, jer cijena je bila privlacna… i to samo ekserimentalno… naravno… kakva je situacija u Bosni, monitor je prodan odmah drugi dan, ali, koliko se sjecam, takodjer je bilo konflikta…

možda je prekasno za pisanje i pripomoć,ali ajd…možda nekome u budućnosti pomogne…

-ako ne znaš koja ti je preporučena rezolucija na tvom monitoru, jednostavno probaj vidjeti na njemu tako da tipkom na “Menu” na dotičnom monitoru (ili koja već tipka ima) i pogledaj tamo… recimo na mom prikazuje sve detalje “1920x1080; 60Hz” i ostalo…
-nakon što si saznao rezoluciju, update drvere za grafičku (jer sam i ja imao problema, pa znam :stuck_out_tongue: )…
-update drivere za monitor koji su ti link već gore naveli…
-i onda na kraju samo jednostavno u control panelu podesi rezoluciju, koju želiš…

Toliko od mene…nadam se da će ti pomoći :stuck_out_tongue: