Ms Navision Programer

Pozdrav,
Zanima me da li ima ovdje kojeg programera koji radi na Ms Nav-u?
Ima neka pitanja na koje bi trebao odgovore…

Lp

I dalje trazim…

Pošto se nitko nije javio za pomoć oko MS Navisiona uhvatili smo se pregledavanja dokumentacije i guglanja te smo uspjeli povezati Nav s custom shopom. Ako će nekom trebati - znamo manje više sve :slight_smile:

1 Like

morao sam da guglam da saznam sta je to, pa sam otisao na stuckover , oblast ima par hiljada pitanja, a to je ako se uzmu pitanja od stotina miliona programera i stotine miliona preduzetnika recimo 0,0001 %, ako pogledas Balkan koji ima 15-20 miliona ljudi ukupno , ravno 0% , hocu da kazem, ajde sto si postavio pitanje- mada i to je cudno , nego bumpujes i jos posle bumbujes sa zeljom da pomognes za nesto sto niko i ne zna cemu sluzi i sansa da ce ikome trebati je jedan prema milijardu .

Čuj njega :slight_smile:
Još ga špota jer želi pomoći. Ccc :slight_smile:

Navision je oštro krenuo pred nekih 10-ak godina (možda i više), pričam za HR. Imali su plan biti “mali” SAP, ali uletili su u nezgodno vrijeme kada je već bilo par jakih etabliranih igrača na tržištu, a Pantheon je bio u naletu. Od jakih su tu bili npr. 4D i IPOS, a bilo ih je još.
Jednostavno se nisu uspjeli probiti.

To nije iskrena pomoc, vec zelja da se pokaze, eto ja sam bolji , niko nije zeleo da mi pomogne ali ja zelim. ali svakako kod ovako jako usko usmerenih pitanja bumpati oglas i posle se kurciti iritira, a pogotovo sto generalno to vazi za sve oglase, u redu je da postujes nesto korisno za zajednicu ili ako imas update neki zanimljiv/koristan ali ovo je spam/trol

Imao sam problem, trazio pomoc i nije je bilo. Nakon toga uspijem odraditi sve sto treba i velim da ako neko nekad zapne da mu mogu pomoci…i ja sam trol ili se kurcim?
Nemam rijeci… nije mi jasno zasto si ti trosio svoje dragocijeno vrijeme na ova dva posta koja si napisao.

Postavio si pitanje u vezi jako uske oblasti, oglas si postavio jer ti treba pomoc, pitanje je na nivou da li mi neko moze srediti katalizator za moj mlaznjak, ali generalno to i nije nesto posebno za hejt, odnosno vezano je za IT, mada mi deluje kao da si zalutao jer neko ozbiljan za tako nesto trazi na stuck, ali generalno eto imas vremena i to je ok. Ali nastavak je problematican ne samo za tebe nego uopste, na blackhat je to ban ili na drugim forumima, ako nemas nesto korisno da stavis, ljudi citaju nove postove, zele da se informisu,mada ova kritika nije konkretno samo za tebe nego i za forum, i sada postavljas pitanje koje je jako usko i vidis da nema odgovora, zatim bumpas i opet nema odgovora, jasno vidis da to niko ne zna, i posle jos eto nudis pomoc , meni je to trol iako i dalje ti eto samo zelis da pomognes.

Ne radi se uopste o oglasu, vec o programerskom pitanju.
Ko pita ne skita, covjek je ispao korektan i fer i ponudio se za pomoc ukoliko nekom zatreba isto (iako vjerovatno nece zatrebat, ali svakako fino od njega).

Nemam pojma sto se palis i napadas covjeka bezveze, chill out :slight_smile:

:v:

3 Likeova

pa covek bumpovao, pa sada ima prirodni bump , sto je mnogo bolje nego bump koji kada vidim kao da mi neko stavi prst u oko, pogotovo sto je lepo prelistati nove teme ujutro uz kaficu ,da se vidi nesto novo, mislim generalno ako je bump ok i ako je deo pravila i generalno politike foruma ko sam ja da menjam to, ali doci na forum koji se bavi webmajstorima marketingom i traziti resenje za nesto sto radi 10 ljudi na svetu jos bumpati i cuditi se sto nema odgovora je trol sta god ti mislio .

Kad malo izguglas vidis da ima vise od 15 firmi u HR koje su ovlastene za prodaju Ms Navisiona i to su manje vise firme sa 10+ zaposlenih pa nije bas tako mali broj ljudi koji rade s tim programom.
Vjerujem da ima i na forumu ljudi koji rade na njemu, ali iz nekog razloga se nisu javili…

Meni je okidac broj pitanja na Stuck , kao statisticka greska ili kao jezik koji je izumreo 1978 a koristi ga 10 zanesenjaka, ali svakako poslednja recenica potvrduje ono sto sam napisao ,da ipak verujes da su ljudi koji znaju tvoj problem tu ali ti se nisu hteli javili, i zbog njih si napisao da eto ti sada nudis pomoc , a ustvari nijedan ziv forumas sigurno nije cuo za to .