Mučim s par promjena koje su mi potrebne za projekt

Novi sam u radu s Joomlom, i trenutno se mučim s par promjena koje su mi potrebne za projekt… Verzija Joomle je 3.3.3. Naime zapeo sam kod tri stvari:

1.) Nemogu nikako maknut ID koji se nalazi u URL-u weba

2.) Trebao bi promijeniti dolazni mail koji korisnik dobiva kada se registrira na web stranicu, nigdje u administratorskom sučelju tu opciju nemogu pronać…

3.) Kod primanja aktivacijskog coda na e-mail poslije registracije korisnika, poruka ode u junk messages (Microsoft SmartScreen označio je ovu poruku kao bezvrijednu) pa me zanima kako to spriječiti? e-mail je [email protected].

  1. Pitanje je koliko članaka imaš i koje komponente koristiš. Kakav je portal u pitanju?. Sustav Joomla cms ima svoju filozofiju kreiranja SEF url-a po kojoj striktno možeš definirati za svaki članak kako želiš da url izgleda na način da kreiraš u nekom postojećem ili novom meniju link za članak. Linkovu u ovom cms su odvojeni od kategorija odnosno kategorije možeš definirati na jedan način kako ti odgovara no strukturu url-a možeš napraviti na drugi način kroz menije, to je dobro i loše u nekim projektima :). Ako imaš puno članaka i oni se prikazuju u nekom blog sitemu da bi izbacio url možeš koristiti K2 komponentu koja je odlična za puno članaka raspoređenih u kategorije gdje želiš na lak način dodavati nove i da ti je ID izbačen iz url-a.
    Postoje i drugi pluginovi koji izbacuju ID iz urla članka, no opet ponavljam ako imaš nekoliko članaka na brz način si kreiraš meni koji ne moraš nigdje prikazati i za koji ne moraš kreirati modul za prikaz, i u njega postaviš url-ove.
  2. To možeš promjeniti u Globalne postavke> Server > podesiš e mail postavke i način slanja obavijesti.
  3. možda ti ovo pomogne no to su postavke u c panelu.https://www.siteground.com/kb/why_all_mail_messages_i_send_are_going_into_the_junk_folder/

Pozdrav zahvaljujem na odgovoru.

1.) sam zadatak uspio riješiti sa ovim http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=826165

2.) ne treba mi promijeniti pošiljatelja maila, već sadržaj maila koji korisnik dobiva kada se registrira. Razlog k tomu je taj što su forum (xenforo) i joomla spojeni, tako da bi trebalo naglasiti korisniku da mu vrijede isti podaci za oboje…

3.) Budem probao promijeniti mail s gmaila, na cPanel i dodat SPF i DKIM rekorde.