Muke po Bnetu Superbrzi+ paket

Dakle imao sam 3D paket sa 12Mbs down i cca 1Mbs upload.

Prešao na Super brzi paket zamjenili mi modem, stavili neki tehnicolor.

I Problem od početka sa brzinom.

Po cijelom stanu prvo, download 3-5 Mbs, a upload svuda maksimalnih 10Mbs koji me zapravo zanimao.
Sve 5 sredili smo da kada testiram na nekom bandwith testu sada je test svuda u stanu 35Mbs down i 10Mbs up.

Odem na torrent po neki film, kad oni ne prelazi 200-300kbs, a trebalo bi ići skoro do 3MB/s

Koji vrag?

Pa ako je torrent mozda je omjer Seeder/Leecher ide u korist Leecherima ni nemozes dobiti vecu brzinu jel previse ljudi skida taj fajl a malo ga seeda

Ma koma, zvao sada ekipu u Bnet osim fair usage, nemaju nikakve limite.
Naime, daleko sam od toga, nemam ni 100GB mjesečno sve skupa.

E sad, danas sam kupovao wifi extender, te n draft nove stickove samo da dovučem na drugi kraj stana vezu što je moguće bolje. I dobio sam na mjestu oba računala 35Mbs down i 10Mbs up.

Ali torrent vuče samo 100-200kb, a seedera ko u priči (1-2 tisuće). leachera puno manje.

I sad ne kužim… da li nekoograničenje na broj konekcija, ili što?

Ako na speedtest.net imas tu brzinu,onda je problem u torrentima koje skidas, ili u podesenjima u torrent softveru.

Dakle mijenjanjem nekih postavki narouter, kolega došao, samo se pogoršala situacija.
Mijenjao sam kanale ista stvar.
Onda sam resetirao modem jednom, i nakon toga JUHU, sve šljaka download ide svega cca 3-4MB po sec.
A najjače mi je što upload sada ide preko 1MB, jer to mi je uštedjelo svaki dan pola sata života.

Što je bio razlog ne znam, izmjenjali smo neke stvari na ruteru i extenderu i ništa nije radilo tek nakon restarta, e sad koja stavka je bila razlog, ne znam, nažalost.

Samo se nadam da ostane tako.

Mozda si imao samo zatvorene portove :smile:
Imas u torrent softveru wizard za provjeru otvorenih porta … to jako utjece na download, pogotovo na upload.

problem je bio download ne upload, on je od uvijek 9-10Mbs.
Portovi su uredu.

Koji je problem zapravo ne znam.
Imao sam extener i eto išlo je do 30-35Mbs i danas od jutra nema neta.

Spojim se na router na mrežu, ali nema neta. Provjerim sa dva različita mobitela ista stvar, spoje se ali nema neta.

Odem i maknem extender, i s mobitelom na 10 cm uhvatim i spojim se ali opet nema neta???

Nazovem ih i kažem za sve, lik resetira modem, i spoji mi se računalo samo. Sa super signalom!
I pazi sada ovo, BEZ extendera (podjećam prije je bilo 30-35Mbs, a sada:

I tko je sada tu lud??? Ne kužim…

Hmm, zovi tehnicare, nek naprave mjerenja buduci da ti bandwidth znatno odstupa od dana do dana.
Ja sam na bnetu preko carneta … pa nemam nikakvih problema. Link je puno stabilniji.

Ma stvar je što su bila dva tehničara i oba rekli da još nius vidjeli takvu konfiguraciju stana… neću ulaziti u detalje, ali od mjesta modema, do jedne sobe s računalom je cc 3 zida. A do drugog , heh 2 i pol bi rekao. Stan je ukrug, a u sredini razne instalacije, te kupaone, itd… a naravno signal treba kroz to direkt, jer je sve nasuprot.

Tako da možda je do kvalitete signala od routera do računala.

Ali ovo danas mi nije jasno, evo sat vremena sve 100% signal ispeglan, nema padova.
A extender nije ni u pogonu, a dao 250,00 kuna za njega.

WTF? Ne kužim što onda oscilira tako signal.

Inače po stanu sa starim modem sam imao uvijek 100% signala sa direkcijskom antenom od 6dB, a navodno sada je interna od 5dB.

Da ovako ostane super, ali sumnjam. Tako da ne znam više što.

A modem koji su dali, im je jedini n modem u ponudi, tehnicolor, a da koristim neki svoj treba mi 400-600 kuna upgrejd, samo da bi ga koristio u bridge modu ovaj tehnicolor. ali onda sa extendorom , ti extra Mbs su me koštali soma kuna , a to ne dam za uslugu koja je trebala biti isporučena za svoju cijenu.

Ne kužim od svih opcija, ćemu su odabrali modem bez externe antene ili mogućnosti dodavanja externe antene.
Ne kužim njihov “angle”?

Neznam … ja sam spojen ethernetom na main racunalo… a na svim drugim wifi-em. S wifiem imam manju brzinu sto je logicki jer wpa2-psk enkripcija paketa pojede jedno 10-15% brzine … no ethernetom je tocno ono sto i placam 60/15 mbita. Router je cisco :slight_smile:

Update, vratio extender , ne vraćaju lovu u Elipsu, pa uzeo neki laserski miš:smile:

Nevjerovatno da par dana toliko problema i ispostavilo se je extender radio veći dio problema.

Kupiš za bolji doseg, na kraju kao da je nešto gušilo ga.

Sve postavke extendera sam prošao sa kolegom koji živi od toga, ništa mu nije bilo jasno.
Postizali smo 50% brzine sa extenderom, a bez njega recimo 80% (cca 42Mbs, od reklamiranih “do 50Mbs”.)

Extender je TP LINK od 249,99 kuna.

U tome je i bio problem :smile:
Dokazano u praksi: stari b/g Cisco pojede za dorucak ove plasticne igracke s n certifikatom.

Ma da, morao sam mijenjati i Dlink G122 USB stickove, oba su bila b/g i nije išlo s njima preko 12Mbs.
Kupnjom Tplinka sa antenicom u HG spotu za cca 100 kuna, oba su postigla eto tih nekih 40Mbs.

bez extendera :slight_smile: svašta…

Problem je u slijedecem: ako ti extender nema 100 % signala prema routeru,odnosno ako on prima 50 posto signala od routera, a extender je 100 Mbps, onda on na tih 50 posto isporucuje samo 50 Mbps. Potvrdjeno u praksi.

Dali si bio postavio enkripciju na extenderu i kakvu?

Imao je signal cca 70% ima u njegovim postavkama mali indikator, a i na samom uređaju bilo je od 3, najčešće 4 lampice od 5 mogućih.

Kolega je prošao extender, na svim postavkama mijenali smo vrstu zaštite i tra la la, taj dio smo prešli.
Možda je jednostavno imao kvar, ili neka opskurna varijabla u postavkama koja je smetala.

Recimo ja imam net od 30Mbita i dok mi je signal na extenderu prema routeru bio 24 % nisam mogao ostvarit brzinu vecu od 24-25 Mbita. Kad sam pomaknuo extender i poboljsao signal na oko 50 % izmjerio sam 31,5 Mbita brzinu.