MySQL baza usporila rad Wordpress stranice?

Zdravo,
Danas kad sam krenuo da napisem koji clanak na stranici, primjetio sam da stranica ne radi kako treba.
Prilikom pisanja clanaka, upload je veoma spor, publish objave je veoma spor, prelazak kroz sam Dashboard je spor i nakon nekog vremena pocelo mi je da izbacuje:

Resource Limit Is Reached

Po ovom zakljucujem da je doslo do nekog opterecenja na serveru.
Inace na shared hostingu sam, domaci hosting, koji je odlicno radio do danas.
Statistika sa CPanela:

Danasnja statistika sa Google Analytics:

Najvise je u isto vrijeme bilo 20 korisnika, sto ne moze nikako da napravi toliko opterecenje da citav sajt uspori nenormalno, znao sam u istoj sekundi imati 800-900 korisnika na stranici, nije se primjetilo ni sekunde da sajt radi optereceno.

Uradio sam maloprije optimizaciju svega i svacega sa raznim pluginima, malo se primjetio da je “odcepio” sajt ali nije to to.

U wp-config.php sam stavio:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘512M’);

Sto je pomoglo isto, ali usporenost sajta je jos primjetna. Nekad moram bukvalno 2-3 puta kliknuti na post da bi mi se otvorio, a nekad ga instant otvori.

Najvise mislim da problem pravi MySQL baza podataka. U njoj se nalazi 1467 objava.
Sad me zanima, na koji nacin mogu pokusati da optimizujem bazu, bez da brisem objave?
Mozda cak ni baza podataka nije problem vec nesta lijevo, ako neko ima neki savjet, neka napise, hvala!

Zasto ne kontaktiras hosting, umjesto sto nagadjas u cemu bi mogao biti problem ?

VPS + VestaCP za 3€ mjesečno to pogura da ne brineš više.

2 Likeova

potpisujem … vps + vestacp + php 7 + mariadb 10 … dobitna kombinacija … ako je manji vps može vestacp + nginx + php-fpm a ako imaš dovoljno resursa onda može vestacp + nginx + apache

Lag je prestao. Mislim da je u pitanju bio Malware.
Wordfence plugin je pomogao, barem se nadam.
Ako i dalje budu problema, poslusat cu vas za taj VPS, hvala.

Samo posmatram kod sebe odakle sve se pokušavaju nakačiti na sajt … Wordfence preporučujem, ili bar promjeniti ručno login url.

Potpisujem sve , samo umjesto mariadb bi stavio postgresql i dobro podesio parametre baze.