Mysql i encoding - kako konvertirati?

Nakon neuspješnog petljanja po googleu rekoh da pitam ovdje, mozda odgovor prije stigne.

Dakle imam mysql bazu, encoding utf8, collation također. Međutim, kod konekcije nije korišteno SET NAMES ‘utf8’ tako da su domaći znakovi u bazi ubrljani…recimo “oštećenje” je upisano kao “oÅ¡tećenje”. U normalnom radu to naizgled nije predstavljalo nikakav problem (recimo Jabučnjak od 2003 godine radi tako), međutim sada sam poljubio problem - FULL TEXT serach naravno ne radi. Ako podatke upišem nakon SET NAMES ‘utf8’, full text search radi, yay.

Pokušao sam sa procedurom opisanom ovdje, međutim bez uspjeha. Znam da to mora biti moguće, jer ako se sadržaj moe na stranici prikazati kako treba, onda se može i nekako upisati natrag ispravno nakon SET NAMES, međutim moram naći način kako to napraviti s čitavom bazom.

Hvala svima na korisnim informacijama.

Možda da napraviš replace tih znakova sa onima koji trebaju biti? :slight_smile:

To sam probao pred nekoliko godina, pa je bio problem što su neki znakovi u editoru isti za velika i mala slova. Doduše tada se radilo o forumu a ovdje to nije slučaj pa bi se mogao vratiti i toj ideji, iako sam sigruan da mora postojati bolji način.