Na 5000 posetioca ovoliko mala zarada

Na jednom NEWS sajtu na kome sam nekada imala i po 20 eura zaradu sada jedva skupim 1.50 euro na 5000 poseta. Ko se razume neka pogleda ovu sliku dole i neka mi kaze da li je ovo tacno. To je od danas na 5K posete

A od cega je statistika, koje mreze?

1 Like

nativmedia …

Kod mene je tako od kad ih drzim cpm 0.05 ne znam za bolje, mislio da tako i treba…

1 Like

A klikovi se ne placaju ???

Pa imas klik 0.02 to je ok.

1 Like


ovo mi je za poslednjih 12 meseci , mada sigurno 6 meseci nisam radila nista

1 Like

CPM 0.05 o.O, oni za 1000 pregleda plate ko neko za jedan klik…

2 Likeova

sta to tacno znaci …

To znaci da ja ovo ne bih drzao na sajtu nikad :slight_smile: Cim nesto slabo radi menjaj, testiraj drugo. Ja npr ne bih bezao i od nekih affiliate opcija, npr sa AdCombo ili tako nesto. Jer ovo ovako je prakticno nista.

1 Like

Pa ne znam, neki mi kazu da je dobro, neki mi kazu da je lose

A sta ti kazes?
Meni su rekli kad sam krenuo sa internet zaradom da je to prevara, da ne moze da se zaradi, a sad gledaju sirom otvorenih ociju kad im kazem situaciju :slight_smile: Jesam li trebao da ih slusam?
Najbitnije je sta ti kazes. Ako si zadovoljna, nastavi tako. Ako nisi, trazi resenje!

3 Likeova

Pa nisam , napisala sam gore da sam u pocetku imala dnevno i do 20 eura, a sada ne mogu ni 1.5 euro na 5000 posete

Onda trazi opcije. Svoj shop, Affiliate, druge mreze., opcija koliko volis.

1 Like

Pa kolika bi po tebi trebalo da bude realna zarada na 5k dnevne posete

Po nekom realnom ako je balkan od 2.5 - 5 eu.

1 Like

Nemoguce je to reci. Zavisi od mnogo faktora, godine, pol, interesovanja itd itd. Dalje, metoda monetizacije. Nabitnije u ovim nasim poslovima je testiranje i trazenje kljuca koji otvara vrata, kad ga nadjes praznis tu “sobu” koju je taj kluc otvorio. Kad ispraznis to, onda ponovo trazis kljuc za sledecu i tako u krug.

Slozio bih se sa Linkom, ako pricamo o reklamama.

1 Like

da balkan je…

nativemedia racuna cpm po svakom bloku unutar reklame. Znaci ako uzmes 1x4 i zaradis .20e pokazivace da je cpm 0.05e.
Meni placaju oko 0.15e (znaci po reklamu skoro 0.60e, daleko vise od googla), a koliko znam onaj mario sa hrvatskom publikom uzima preko 0.20

1 Like

Ma i to je jako jako malo. Ja imam klikove na AdSense-u po 3$, a ovo treba da dovuces zilion ljudi da bi dosao do npr mog jednog klika.
Kako do sada niko od vas koji radite domace nije probao da monetizuje svoju publiku putem nekog affiliate-a, sopstvenog shop-a. Kad je ovakvo stanje, generalno oglasivacima se bas isplati da se reklamiraju kod nas. Nadjes winner proizvod i da se ubijes od para.

1 Like