Na Facebooku- zabranjeno nekoga nazvati glupim?

Upravo sam dobio restirekciju na profilu od 7 dana, jer sam jucer ove bosance sto su paradirali Banja Lukom nazvao glupim. Za 7 dana sam hendikepiran sa radom, jer nemam drugog profila radi toga.

Nema veze šta si rekao nego koliko njih su te prijavili.
Isto se odnosi i na spam, ako te prijave za spamovanje onda si spamer.
FB zabole da utvrđuje istinu, ko je u pravu.

3 Likeova

Istina, dobio sam ban na jednom youtube kanalu davno prije jer me nekolicina njih izgleda prijavila, a kanal nije prekrsio niti jedno osnovno pravilo. Sto je najgore nikad nisam niti komentirao nista s tog kanala, niti uploadao sadrzaj neki koji krsi pravila, bilo je par videa o mom psu. Nekome se nije svidjelo povukao valjda stotine ljudi i srusio mi kanal. I kada sam trazio unban jednostavno su mi opet rekli da sam banan zbog spama, scama ili tome slicno, sto je apsurdno :smiley: na videu su bila 2 videa, a kao sto sam rekao nikad nista drugo nije radjeno.
Tako da i google zabole jel si ti u pravu ili nisi, niti ikog boli briga, isto je i s facebookom i svim tim ostalim gigantima.
U prijevodu, netko od malih ljudi ti se ne svidi, uzmi hordu ljudi i reportajte ga svi za isti razlog i isti ce biti baniran.
Smijesno, ali istinito.
Nedugo je bila ona drama u USA, kad su poznatog youtubera izbacili iz hotela (vitalyzdtv) i poslao je svoju hordu (koja broji skoro 10 milijuna subscribera) i jednostavno su “unistili” taj hotel negativnim komentarima i telefonskim pozivima i narusili ugled istome.

Dakle to govori o svemu, tko je popularan i ima hordu ljudi ispod sebe radi maltene sto hoce, naravno dok ne stane nekome krivome na zulj, koji ce ga naci uzivo i u nekoj tamnoj ulici prebrojit zube i rebra.

EDIT: ban se desio 2010. , da bi ja iz zezancije pisao Hrvatskom supportu (prije sam pisao engleskom, i ne znam kako sam dosao do HR supporta) na hrvatskom jeziku i dobio sam odgovor nakon nekoliko sati da kanal ne krsi niti jedno pravilo i da je vracen. To se desilo 2015.

Pa eto, tko tu pije tko tu placa nitko ne zna.
yt

Taj mail sam spremio i smijem mu se i dan danas.

2 Likeova

Ne vidim zašto bi te ljudi reportali ako nisi ništa loše rekao, iako možeš biti u pravu. Vitalyja su izbacili jer je Vitaly, dakle nije lik ništa loše uradio, izbacili ga iz hotela par sati pred Novu godinu, tako da su zaslužili i oni lošu reputaciju.

E pa to se i ja pitam :slight_smile: ja sam zivi svjedok da je moguce, a zasto bi nekog reportali, pa nekom bolesnom klincu je dosadan njegov zivot i ne zna sta bi s njim, pa oduci unistavati nesto tudje.
Ista stvar je npr. zasto bih ti netko izgrebao auto na parkingu u parizu gdje si prvi put s njim ?
Krivi odgoj i psihicke smetnje, nista drugo.

Auto ima neku vrijednost pa ljubomorni debili hoće, ali fb acc nije neka vrijednost jer je besplatan,a sam si u naslovu rekao da si nazvao nekog glupim.

onom koji zarađuje od fejsa definitivno ima vrijednost…

Ne znaju oni da on zarađuje od fejsa, ali sam čin nazivanja nekoga glupim zaslužuje suspendovanje koliko god taj neko bio u pravu. Ja dok sam vodio jedan forum, tako sam radio, jesi li uvrijedio/opsovao drugog člana ma koliko bio u pravu suspenzija ide.

1 Like

Di je tu sloboda govora :stuck_out_tongue:

Pa recimo moj facebook account i stranice koje su povezane s njim vrijedi barem ko jedan prosjecni auto.
Tako da svakako sve ima svoju vrijednost. Sto se tice toga, da nazivati nekog glupim vrijedi sankcionirati, slazem se i ne, ovisno o situaciji, bezbroj puta se naidje kako mediji nazivaju nekog idiotom, kretenom, budalom itd. pa nikome nista, ali to je vec teska filozofija, ja sam se samo htio nadovezati na korisnika koji je je rekao da do toga ponajvise dolazi zbog reporta, i s time se slazem jer sam osjetio to na svojoj kozi niti kriv niti duzan, a i stavio sam dokaz o tome.

1 Like

Ne mozes porediti forum, manje zajednice i direktno vrijedjanje clana sa nazivanjem “glupim” ove, sto sam ja nazvao.

Kao sto Dooki kaze a sloboda govora?

To je moje osobno misljenje i ja imam pravo da ga iznesem. Za mene ce te osobe, da uvijek budu “glupani” i osobe nizeg reda, vise cijenim magarce nego njih.

Ja sam jednom prilikom čuo definiciju slobode govora koja glasi: “Sloboda govora je dozvoljena do granice gdje možeš osobu kojoj se obračaš natjerati da izvrši ubistvo ili samoubistvo.” U današnje vrijeme nikad ne znaš kakva budala može da se ubije ili da te ubije jer si mu opsovao :D.

1 Like

To su vec problemi psihicke prirode. Dici ruku na nekog ili na sebe je bolest.

1 Like

Nazvati nekoga glupim javno, naravno da jeste uvreda, i nedostatak opste kulture . Svako od nas nesto ili nekoga smatra glupim, ali nema potrebu da to objavi javno.
Moze se iskazati stav, i objasnjenje bez upotrebe uvredljivih reci .

2 Likeova

Kad vidiš šta nam radi vlada i kako vodi državu, i hebe nas građane kao majmune, teško je ne prokomentirati to a da ne spojiš premijera ili saborskog zastupnika sa kučnim ljubimcem i njegovom majkom…teško… al može se pokušati…
Osobno, probati ču se što više suzdržati od čitanja portala i komentiranja isti na facebooku jel vidim da mi to šteti živcima, koji su pak svakom godinom sve tanji…
Al, eto jedino me veseli da još uvijek mogu psovati tjekom vožnje u svom autu… samo da nam i to ne ukinu… :sweat_smile: