Na koji način upravljate svojom kolekcijom internetskih linkova?

Koristite li kakav program, online servis da zadržite kakvu-takvu organizaciju stotina linkova koje čovjek pobilježi tijekom vremena?

Imate li uopće ikakvu organiziranu kolekciju?

Veoma dobro pitanje, imam preko nekoliko naslaganih linkova i već duže vremena pokušavam se uhvatiti u koštac da ih razvrstam il’ posložim il’ možda ubacim na delicious :slight_smile:

Linkova koji su ti koristi dok surfaš, ili misliš na razmjenu linkova?

Za ovo prvo ja koristim bookmarks od firefoxa, služi svrsi dovolno koliko meni treba. Sve lijepo organizirano po folderima. Stare linkove koje dugo nisam koristio prebacujem u posaban folder i sve ok.

Nove bookmarke spremam u “Nova mapa”. Kad se u “Novoj mapi” nakupi više novih linkova, sortiram ih po kategorijama. I kad nemam pametnija posla, brišem suvišne i mrtve linkove.

Po tom pitanju sam iznenađujuće pedantan.

Mislim na bookmarkove, ne na razmjenu linkova.

Čudno mi je da nema programa koji bi automatski sortirali linkove po kategorijama koristeći istu tehniku (Bayesov klasifikator) koji se koristi za sortiranje e-mailova (npr. na spam i legitimni mail, ili u firmama, poput Googlea, gdje se primaju hrpe e-mailova koje treba preusmjeriti na prave timove).

stumble - uglavnom sam ubacim x link kao fav (osim ako ga vec prek stumblea nisam favo), kasnije ako mi zatreba, vrlo brzo ga pronadjem putem filtra koji su po meni skroz oke napravili…

možeš svakom linku dodati neki tag, i onda ih po tome razvrstavat. ima puno funkcija, nisam ni geldao šta se sve može.

a sada sam probao pretražiti addonse za firefox, nalazi mi mnogo toga ako upišem bookmarks.