Nacini za povecati zaradu na portalu, niša Vijesti

Zdravo.Zanima me kako se moze povecati zarada na portalu (vijesti), koristim adsense.Hvala

Pitanje iz domena ‘Kako smuvati devojku’ :smiley:
Za početak promeni nišu, jer je toga previše. Idi na nešto uže, a plaćeno, jer sa malim portalom u toj niši ne očekuj previše bez mnogo ulaganja. Još ako je copy paste sadržaj zarada je tek očaj, a nije ni dozvoljeno

2 Likeova

Zanima me kako povecati zaradu.

Unikatan sadržaj, jedinstven i drugačiji, teme koje donose novac, profilisana publika, dobar izvor saobraćaja, optimizacija… Do skoro prolazio senzacionalizam i clickbait na FB, ali to sad zaboravi

1 Like

pita kako povecati zaradu, ne znam trebam li pretpostaviti da već imaš posjetu? news siteovi nisu za SEO, clickbait sa FBa vise ne prolazi, generalno FB je sad reach sjebao strasno … ne znam odakle ti posjeta ali pretpostavimo da imas

kako povecati zaradu?

adsense + neka native mreža (adnow/mgid) isključi šokantne i +18 reklame na toj native mreži, promijeni pozicije adsense reklama, stavi veliki adsense billboard banner ispod navigacije (meni je on bio najjači), vidi možeš li nekako ostvariti kontakt sa epovid da uploadaš tamo klipove relevantne za vijesti pa embeduj, oni plaćaju po pregledima valjda nemam pojma, poveži instant articles ako imaš mobile posjetu sa fba, uključi google AMP (accelerated mobile pages), podesi svoj vlastiti player pa klipove koje ubacuješ uz vijesti embeduj sa youtube preko tog playera jer na custom playeru možeš povezati AdSense for Video (googlaj o tome, klix.ba to ima), možeš direktno prodavati svoj oglasni prostor (ako imaš dobru posjetu vjerujem da će ti se javiti sa ponudama)

2 Likeova