Nadjeljni rucak

  • prije juhe : par krišaka sla/s/nog sira napravljenog od 14 litara mlijeka / i bez trumanovih jaja/ :slight_smile:

  • kokosja juha s nogicama i želucima kokosi koje znaju kako izgleda sunce…

  • a u juhi plivaju:

*domaca / naglasak bez pesticida/ cvjetača iz dubokog… ;
*mrkva, peršin , celer iz babinog podruma i izvadjeno iz pijeska umjesto “freezera”…;
*domaci rezanci izvaljani na dasci za kruh iz koje su poispadali /i nekad davno su postojali / smogori ;

  • zacinjeno brasnom sa domacim kukuruzom i psenicom samljeveni u nekom mlinu na Dobri kod Duga Rese …
  • krumpir/bijeli/ - da juha bude slatkasata / na kojem nema / ni CSI NY nebi mogao pronaci / niti u “tragovima” zemlje iz doline Nila :slight_smile:
  • krumpir crveni (pečeni) uz ostatak “kokoši” i hren i umak od domaceg pasiranogg paradajza …;
  • vino (direktor) ali s “bouqeom” za nepce dražim nego bilo koji sampanjac od 16 kuna iz Lidla …;
  • zelje friško / glavica/ - ali nožem i rukom narezano na "štranjce"i zakiseljeno jabučnim octom od susjedovih “ucipina” crvenog delišeza…
  • za desert / neki bezimeni kolač / sa orasima u “polovicama” koji tako nevjerojatno asociraju na “polovicu” čovječjeg mozga " :slight_smile:
  • štaub šećer samljeven iz običnog na prastari mlinac za kavu / ali u drugoj funkciji/ koeg se ne bi posramila ni najbolja hollywoodska vjenčana torta …:slight_smile:

…i pricam ja sve to nekoj amerikanki sa istocne obale - a ona bi se odmah udavala :)). / jos je mamurna/ :slight_smile:

i sad neka mi neko netko kaze da ( po onoj hitlerovog poznatog feldmaršala da “vojske stupaju iz želuca”) …

…ili onoj romantičnijoj :slight_smile: - “da ljubav ne dolazi iz želuca”

- nema istine

je*o FB , Twitter , Google + — ili iPhone - to danas svatko ima :))

P.S. dosla mi kcer nedavno iz skole (srednja) i kaze da je glavna faca lik u razredu koji za marendu u školu donosi - čvarke:)…a samo je 30tak godina proslo od Texas Instuments najobicnijeg kalkulatora …

Ja sam danas imao zanimljivi ručak:

  • pečeni pačji batak/karabatak,
  • dinstano crveno zelje,
  • žganci od jučer, preliveni vrhnjem i zaprženi na tavici.

Prije toga grincajg-juhica.

Kada smo kod klope, zanima me za vas koji ste 35+ - pazite li čime se hranite, čime se hranite i znate li koliki su vam trigliceriti i kolesterol?

Jer meni su i jedni i drugi u nebesima, a cijeli život se od stola dižem dijelom gladan, masno nikada nisam podnosio. Samo samo onda odjednom razvio škembesinu i otkrio ove pizdarije.