Nagli pad posjete iz pojedinih zemalja

već 15-20 dana me muči pad posjede cca 50%

sasvim slučajno uočim jedan podatak da mi u tom periodu nedostaju posjete iz Srbije i BiH, odnosno smanjenje posjeta iz tih zemalja za 80 i više posto dok su ostale zemlje konstantne…

statistika uzeta u obzir za zadnjih godinu dana…
pisao sam par članaka o Ukrajini, iz niše koju radim, i primjetio sam nenormalno puno loših komentara od strane publike iz navedenih zemalja. Loše u smislu da će da me blokiraju jer sam zauzeo stranu.

Inače, 80% ukupnog prometa je bilo skoro pa ravnomjerno raspoređeno na HR, BIH, SRB…

Ne znam živ šta se događa…

Pa ako je tako kako si opisao onda nema tu šta da se čudi.Teraj dalje. :wink: biće poseta. Ubuduće takve osetljive teme nemoj da pišeš a taj članak, ili objava ILI već šta je jednostavno izbriši. Privuci sledeće posetioce s par zabavnih zanimlljivih tema -pisanja tako nešto u tom fatzonu

Ja imam sajt već mnogo godina, i meni su se dešavali padovi po broju poseta…Sećam se kada je prestao sa radom pre par godina jedan stari portal Ma nemoj . Na primer s tog portala mi je dolazilo u proseku po 1000-1500 ljudi iz HR, BiH, SR, CG, MK. dnevno.
Kada je prestao sa radom ja sam izgubio gotovo 70% posto pratilaca.Ali opet sam to nadoknadio preko zanimljivih članka SEO optimizacijim sajta i “kvalitetom” kao i sa widgetima za razmenu sadržaja

netko kao da je fanove iz SRB i BIH deaktivirao ima jedno mj dana… do toga je bilo podjednako HR, SRB,BIH…
:thinking:
također, broj fanova je podjednak po tim državama

problem mi se još više produbljuje…
sada nema jedno 90-95% posjeta iz SRB i BIH…

netko nešto slično ?

Možda ljude jednostavno više ne interesuje tematika o kojima pišeš ili objavljuješ

to nikako nije moguće jer je niša i tu su aktivni skoro 2god i eto odjednom ih ne interesuje…

sada mislim da me fb sje*bo sa updateom, vidim da je sada moguće istu objavu napisati na nekoliko jezika… ja pišem stalno na HR pa me možda fb ne prikazuje onima koji imaju Srpski… :thinking:

1 Like

to je neki problem sa fb… imao sam slican s dve stranice, rpoce za sedmicu dana

samo što kod mene to traje 1-2mj…

plaši me ovo “napiši objavu na drugom jeziku”

je li vama ovo došlo… :thinking:

novoo

to ti je da fb automatski prevodi postove na jezik korisnika (tesko njesra) Jel imas samo jednu stranicu?

1 Like

nije to.
ovo je novost.
ti sam prevodiš, klikneš tu otvori ti dodatno polje i odabereš jezik za to polje

mislim da što se tiče prevođenja FB postova on automatski prevodi po lokaciji i podešavanjima FB profila za jezik. Pregledaj u podešavanjima stranice kakve su tamo postavke