Nagli skok u pregledima u januaru!

kod mene se pocetkom ove godine traffica povecala za kojih 50-60% u odnosu na isto razdobolje prosle godine… keywordsi skocili…

1 Like

Zarada je bijedna za takvu posjetu. Da kojim slucajem imas sajt na engleskom sa takvom posjetom imao bi 300 eura na dan.

Hehe, da je babi muda bila bi djed :slight_smile: Ko nam je kriv što samo Balkanci :slight_smile:

da me ne shatite krivo, evo jedno motivirajuce… nije balkan :slight_smile:

oboje su cista organska traffica, nesto sitno socijal network… stim da je ovaj desni mob. nov nalog u odnosnu na ovaj ljevi koji je star 2god… ugl. traffica na ljevom sajtu je cca 10k +/- na desnom 30k+

1 Like

Ovo lijevo sam ja imao dnevno na balkanu i vise od ovoga, dok je fb bio da kažem normalan, a ovo desno je već zanimljivije…hehe…

1 Like

Za jedan dan sa 15 EUR na 326 EUR ??

Malo sam se poigrao sa pozicioniranjem reklamama na novom adsense nalogu, nista naručito…
uspostavilo se da nisam smio nista mrdat. :slight_smile:

Jesi dobio upozorenje od njih? Tako sam ja stavio reklamu 300x250 u header, pa kad uđeš preko mobitela reklama je odmah ispod loga na udarnom vidljivom mjestu, imao ekstra taj mjesec klikova i zaradu dobru, međutim nakon mjesec dana stiže upozorenje od njih i ja je maknem…

Kako tolki organski trafic nije mi jasno :slight_smile:

koliko se sjecam nije bilo nikakvih upozorenja, ad unit 300x250 je uvijek bio na sredini kada bi isao preko mobilnog uređaja i na dnu, nikada nisam stavljao odmah ispod logo-a. Pokusavao sam prilagodit reklame tako da budu vise za računala nego za mob. uređaje, no tu sam pogriješio jer mi je traffica bila iskljucivo 90% mob. i 10% PC/tablet. Iskreno, htio sam veci CPC (kemijao nesto vamo tamo) sa PC-eva kao sto to inace biva :slight_smile: Ali eto, nastelio krivo reklame i ode zarada tog dana… :slight_smile:

  1. starost domene i postova
  2. specificna niša
  3. pazljivo birani KWrdsi, ugl. longTail
  4. Link Building
  5. Guest P.
  6. plaćena thema koja je fkt odlicna
  7. vremena i truda oko svega pa i najsitnijeg detalja
  8. nije sve 100% organic traff. od svega je mozda 15% preko pinterest-a, tumblra, instagrama i zadnje fejsa.
1 Like

i da, tko kaze da dobar clanak ne vrijedi “tolko platit” zahebo se… evo gledam, jedan clanak koji je plaćen ima oko 500 sesija dnevno pa ti vidi.

1 Like

Ne možeš stavljat tolku reklamu gore na početku, to je protivno pravilima. Above the fold kako oni kažu a to je dio stranice kad korisnik otvori na mobu gornja polovica ekrana. Tu smiješ stavit samo reklame za mobitele odn 320x100. Veća reklama automatski šalje sadržaj ispod sredine ekrana a to je protiv pravila. Tako piše :slight_smile:

Ma znam, inače davno sam imao ovaj slučaj…od tad nikakvih problema nisam imao…ali voli čovjek eto malo eksperimentisati ispočetka, sad sam na IA tako da na adsensu slabo išta i diram…ali neka ga…

1 Like

Kako ti ide IA, ja se konto prebacit al ne sviđa mi se 250 karaktera pa reklama, moraš roman napisat za tri reklame u 1 postu.

Meni je cudniji desni sajt koji je sa 145 e u proslom mjesecu presao na 2.172 e :joy:
Kako god, cestitke tim121

kao sto sam negdje spomenuo, novi account (koji je bio na bivšem sajtu) stavljen je na “main” sajt na kojem imam najvecu traffu…znam da je malo zbunjujuce, hvala! :slight_smile:

1 Like

Iskreno, ne volim rad sa vise sajtova. Bolje sav trafic odakle god da ga vucemo da ga usmerimo na jedan sajt i da se na jendom sajtu uradi dobar SEO. Ovo je samo moje misljenje, po meni bolje uloziti sve u jedan sajt nego se razbacati sa vise sitnih sajtova. :slight_smile:

ovisi, ako imas dobar sajt sa dobrim SEO i ažurno radiš na njemu a paralelno sa njime novi sajt u istoj niši… why not? :slight_smile:

2 Likeova

Evo jedan zanimljiv Screenshot od danas… :smiley:

2 Likeova