Najbolji način za podizanje novca s PayPal-a u Hrvatskoj

Evo u mom slucaju je zapravo naplaceno 3.9% kad se izracuna.
Ne mogu sliku objaviti jer sam nov korisnik…:pensive:

Nisam to znao… Hvala :smiley:

potvrđujem ovo, kod mene sparkasse a stizalo je odmah i dok sam bio u raiffeisen

Kod mene u Zagrebackoj banci kazu oko 5 dana … Smijesno…:sweat_smile:

neke banke na svoju odgovornost puste novac prije nego što proknjiže … neke ti prikažu na računu ne kada stigne već kada proknjiže a neke ti odmah puste na račun a kasnije proknjiže … meni sparkasse stigne poruka kada stigne račun pa posle 2-3 dana stigne poruka za istu tu transakciju da je proknjižena … s tim da mogu dići odmah posle prve poruke :smiley:

Nekad davno su mi banke znale po mjesec dana blokirat racun, u biti to i nije bilo tako davno…

Pozdrav, nabasao sam na ovu temu jer imam slicna pitanja i tesko je nac konkretne odgovore. Kolko sam shvatio naravno da bi se trebao platiti porez na svaku zaradu. Ja sam trenutno student i radim povremeno preko stranice Rev.com kao transcriber. Isplacuju mi lovu svaki pon i to su vecinom mali iznosi, no uskoro bi se moglo skupiti oko 4000 kn mjesecno.

Kolko sam shvatio sa porezom i svim ostalima bi izgubioi oko 40% toga sto za moju trenutnu studentsku situaciju je stvarno nepovoljno, a i dalje ne shvacam kako paypal ulazi u sve to.

Kada se novci sa paypala prebace na racun, jedino sto se na racunu vidi je “uplata sa paypala” kako porezna ili banka moze znati odakle su ti novci i po kakvom se sistemu to vodi? Npr, karikirano, ako ja na paypalu skupim 4000 kuna, od toga mi je 2000 poslao ujak iz amerike, 1000 mi je uplatio stari, a 1000 sam zaradio jer sam nacrtao logo nekom Amerikancu, i onda prebacim 1500 npr na bankovni racun. Po nekoj logici ja bi na tih 1500 trebao platit porez, ali to opet nema smisla, a opet mi nema smisla ni to nekako sad postocima razdvajati. Samo razmisljanje o ovome mi razbija glavu tako da ako iko ima uvid u to molim pomoc.

Za sad mi se opcija sa wirexom cini najbolja, no sto zapravo pitam, osim pojasnjenja ovoga gore je, dali porezna ima, ili moze dobiti uvid u moj paypal racun, a drugo. Jednom kad otvorim obrt ili slicno, i nisam vise student te se pocnem zaradivati vece svote, moze li mi doc na napaltu to sto nisam “platio porez” na nekih 300 kn koje sam prebacio sa paypala prije 10 godina, mada su to mozda bili novci poslani od ujaka?

Pozz novi sam na tom paypal računu da li je moguće podizati novac, ako nemaš bankovnu karticu, ili ti je blokirana.
Tj.kako povući novac van bez bankovne kartice, da li je to moguće.

Hvala.

Ima li ko iskustva sa Paysera podizanjem novca.
Konkretno paypal to paysera to bankomat

Vec dvije godine koristim Revolut i nikad nisam imao nikakvih problema. Znaci s paypala na revolut i onda normalno na bankomatu dizem s revolut karticom.
Takoder s tom karticom i placam sveu ducanima.

Postoji free racun koji ima manji limit za isplatu s bankomata ali i kad se prijeđe taj iznos uzimaju samo 2% sto nije puno.

Revolut je najbolji izbor zato jer ne uzimaju proviziju za konverzije, to im je zapravo i osnovni cilj jer su im korisnici uglavnom osobe koje putuju često i imaju potrebu koristit razlicite valute.

Jos jedna bitna stvar je da treba kontaktirat paypal i reci im da zelite da vasa osnovna valuta na paypalu bude dolar ili eur ovisi sta primate najcesce. Ja sam tu izgubio dosta para jer su mi oni svaki put uzimali proziviju za konverziju iz dolara u kune. Ovako direkt dolare prebacujes u dolare na revolut.

Ako netko ima dodatnih pitanja ili nije dobro shvatio sve nek me slobodno kontaktira.

Mislis sa Paypala na revolut karticu ili ima opcija direktno na revolut racun?

Na racun, to ti je isto

Povezao si revolut sa paypalom bez problema?

1 Like

Da, samo moras imati Revolut Visu za isplate, placanje radi i sa MC.

jelde nema teoretske šanse da se revolut otvori ako sam iz bih?

Ima samo ako imas hr papire

Ali pokusaj Wise (ex. TransferWise), vidio sam da su ga uspjeli otvoriti neki s bh papirima

Imam revolut MC, probao sam naruciti i visa karticu, ali nemam opcije tj. imam za odabir, ali nemam za dalje.

Koliko sam shvatio, ako hocu jos jednu karticu , trebam imati paket za 99 kn?

Visu mozes dobiti i sa premium planom od 55kn/mj, ja sam pretplacen na premium plan i imam visu, upravo sam provjerio, jos uvijek je nude samo za premium clanove.

Ne moras, mozes dobiti virtualnu Visu vezanu za isti racun, a i dosle su nove plasticne Vise koje jednokratno kostaju 99 kn i imaju crypto tematiku na sebi.