Najbolji način za podizanje novca s PayPal-a u Hrvatskoj

Aktivirao sam se u freelance poslovima i napunio nesto novca na pay pal. Koristio sam pay pal prije 7-8 godina i bila je opcija da sav novac automatski pocetkom svakog mjeseca prebaci na deviznu karticu bez provizije.

Mislim da su prije koju godinu ukinuli tu opciju.

Kako najppvoljnije i najbolje do novca sa paypal kartice. Dali postoje iznosi koji su dozvoljeni u bankama, limit? Trebam li se paziti necega.

Molio bi pokoji savjet iskusnih kolega u tom polju.

Hvala.

1 Like

Nema limita, samo bi ti mogla pokucati porezna, to je jedini i najveci problem.

Onda znaci ima neki limit? Za poreznu?

A gle, po novome se navodno ne prate transakcije ispod 75k kn (prije je bilo 105k kn), ali od 1.1.2017. banke su duzne poreznoj slati svaku bankovnu transakciju, tak da oni vide kaj hoce vidjeti. Ja se nebi tak igrao. Svu lovu trosim preko kartica (epayments, paysera, payspark itd) i znam da se na taj nacin ne trebam brinuti jos dosta vremena.

2 Likeova

Koja opcija je najbolja za povlacenje novaca iz pp na prepaid katricu? Nesto slicno kao kod payoneer prepaid…

Transferwise i Wirex.

2 Likeova

Može jedno “rookie” pitanje? Je li velika razlika izmedu povlačenja na Transferwise Mastercard i obican PBZ Visa račun?
Hvala

Ajmo ovak, porez za sve novce koji su sjeli na nase racune se kad tad bude morao platiti, sad od kad i koliko, to ne znam, ali siguran sam da bude i do nas doslo. Ako novce skidas negdje vani, puno je manja vjerojatnost da te to dohvati.

PS - porez se mora platiti i nisam protiv placanja poreza, bez toga nam drzava ne bi funkcionirala :grin:

2 Likeova

Mozes li malo vise reci o tim karticama?

1 Like

Wirex karticu dodas na paypal posto je Visa i isplatis na nju.

Ovo je za transferwise

Edit: za transferwise nes steka za HR, moras ih kontaktirati da ti rucno dodaju za isplatu, ali wirex radi bez problema.

3 Likeova

Pozdrav, iako je tema malo starija zanima me jeli i dalje aktualan ovaj princip da se doda wirex kartica na paypal.
Treba li platiti određeni porez ili nema razloga za brigu za neke manje iznose i kraće vrijeme (npr. 10k kuna misečno 6 mjeseci). Vidi li porezna nekako naš paypal račun?

na ovo ti mogu odgovoriti … ne vidi paypal račun ali vidi da se sa paypala povlači na bankovni račun i onda te zovu da im dostaviš izvode sa paypala … ali to sve zavisi od sreće, AKO te nađu …

Da ali on nebi povlacio na bankovni racun nego na wirex ak se ne varam, mislim da to ne pratiju zato valjda i zele uvest zakon da sav morac ostati u domacim bankama da lakse mogu pratiti…

Iskreno nisam jos cuo da je porezna nekoga zvala da prikaze transakciju isplate sa paypala, znam dosta ljudi koji okrecu finu paru preko paypala. Osim sto ovdje citam da Bosance kaci takav zakon. Osobno pazim da ne predem godisnju cifru od 10 000 eura. Kad mi se nakupi znam nesto i kupiti pa preprodam. Iskoristi EU gdje nema granice pa platis samo prijevoz. Ili kupi bitcoin pa podigni na bankimatu :slight_smile:

Zašto točno 10 000 eura godišnje? Ne koristiš neku karticu poput wirex/payonner i kupuješ sve što ti treba?
Što se tiče kupnje paypalom pa prodavanje to je legit opcija. Razmišljao sam da kupim 2 skupa proizvoda mjesečno (npr 4-5k) i tako sve rješim, samo se kartica čini zgodnija.

Dugoročno ako posla bude, planiram otvoriti obrt i bit miran.

Na vise mjesta sam procitao da je nekakav limit 10k eura, sad dali je to tocno nemam pojma.
Tako je, kupim neku stvar preko pp iz EU i prodam je na shopu…

Visa Electron je jedini nacin PayPal isplate u Hrvatsku, osim prepaid kartica tipa Payoneer.

Na uplacenih 1055$ od osobe iz Engleske na moj PayPal acc je sjelo 1013$,znaci oko 4% su troskovi njegove uplate. A sto se tice isplate u Hrvatsku na Visa karticu troskovi isplate na tih 1013$ je 30kn sto nije puno na ovaj iznos.
Broj dana isplate s PayPala na Visu je kada isplacujete sa stranice po njihovom od 5-7 radnih dana,ali dobio sam mail od njih u kojem pise da obicno bude kroz 1-2 radna dana,jedino kod zemalja koje nisu u EU do cak 30 radnih dana.
Moja zatrazena isplata je bila 31.5. u petak, kada novci sjednu na racun napisati cu tocno koliko dana je trebalo.
Nadam se da sam vam pomogao.:smiley:

Nisi jer ti kazes da si imao 4% troskove a ja kazem da sam imao vise od 4%

BiH nije u EU pa isplata na Visa karticu bude u roku od odmah :smiley: Raiffeisen u pitanju.

1 Like

Takodjer i sa visa karticom u intesi odmah dodju euričići