Najbolji WordPress cache plugin ikada - Seraphinite Accelerator

Slučajno sam danas od jednog kolege na LinkedIn-u vidio da koristi Seraphinite Accelerator.
Odlučio sam ga probati na jednom WooCommerce shopu gdje sam imao WP Rocket instaliran.
Instalirao sam ga i podesio putem Setup Wizarda.

Rezultati na Google PageSpeed su slijedeći (prvi broj je mobile a drugi desktop):

WP Rocket:

  • Homepage: 56, 89
  • Shop: 45, 89
  • Proizvod: 62, 93

Seraphinite Accelerator:

  • Hompage: 87, 99
  • Shop: 99, 100
  • Proizvod: 100, 100

Plugin je besplatan do 5000 viewsa mjesečno - nakon toga se gasi. Pro verzija košta 57 € godišnje.

2 Likeova

Ima li kakvih mana, tj. da neki dijelovi koda prestanu raditi i slično što inače bude problem kada se previše optimizira?

Za divno čudo - nema. Sve radi.

1 Like

Pa to nije tako strasno ako sve funkcionira i ako je plugin dobar.

Za one koji imaju jak site i rade na stranici dugo sta je €57 godisnje nista

Naravno da je cijena ok. WP Rocket je 59 eura.

1 Like

Meni je Litespeed najbolji. A score weba/shopa isključivo gledam preko GTMetrix.

Bome im je posjeta u slobodnom padu otkako zahtijevaju account za pregled reporta…

1 Like

Litespeed je ok samo na litespeed serverima. A GTMetrix je počeo naplaćivati uslugu zato ga više ne koristim.

1 Like

Hm, ovako za početak isprobao, na prvu duplo brži od WP Rocketa. Zasad sam samo isprobao lokalno dev tools, rocket 280ms, accelerator 100ms. ovo su okvirne vrijednosti.

I Lighthouse pokazuje dobre rezultate.

1 Like

Zaboravio sam napisati, ovo je load u network tabu.

Eh da je prebaciti 90 bodova sa gomilom oglasa na sajtu, to bi bio pos’o. :blush:

Pa jednostavno probaj ovaj plugin, možda uspije.

probao nista specijalno, ovaj plug samo zamaskira probleme koje imate na sajtu, plus sto je kod mene uticao na broj pregleda na adsens oglasima, tako da je procenat klika na sajtu sa ovim plugom izlazio i na 15%

Ne znam koju verziju si koristio. Ja sam koristio free extend verziju i stranica je nikad brža kako sam i napisao u prvom postu.

Ne znam što misliš pod: “samo zamaskira probleme”?

I mene zanima, kako to misliš da zamaskira probleme. Kakve probleme?

Izgleda da ja nisam nesto dobro postavio. Meni je mobile veryija na rocket bila 87, sada je 68 :saluting_face:

Kako su počeli naplaćivati uslugu, još su bolji i imaju relevantnije ocijene i podatke

sto se tice brzine sajta, jedina alatka koju treba pratiti je:

https://pagespeed.web.dev/ (odnosno Lighthouse u Chrome inspectoru)

kada su u pitanju white-hat tehnike, google favorizira sajtove na osnovu rezultata svoje alatke … i, manje-vise, svi drugi servisi koriste google lighthouse, koriste te rezultate samo slicice poredaju malo drugacije :smiley: i gtmetrix koristi google lighthouse … a imate ga i u chrome browseru, desni klik → Inspect → i Lighthouse je na lajsni gdje su i Elements, Console, Network itd.

niko ne moze bolje od googlea znati sta vasem sajtu treba jer niko ne prikuplja vise podataka od googlea + imaju chrome i preko njega prate UX

2 Likeova

uradi page speed insignit bez plugina skrolaj dole u dijagnostiku i pogledaj koliko problema ima na sajtu…
ne moze ih sigurno jedan plugin rijesiti

Aha, to…pa dobro, u principu, meni pluginovi za cache idu na kraju kada popravim sve što mogu. Tako je i tu, ono što ne ide, ne ide.

Imam par site-ova gdje ima više korisnika koji uploadaju slike, u principu ono što oni uploadaju moglo bi i bolje, ali je preveliko ulaganje da bi se zadovoljio google. Stranica je brza i to mi je dovoljno. A to što google smeta par kilobajta slika, ne isplati nam se s tim zezati.

A inače, nisam već neko vrijeme gledao, ali prije, recimo godinu-dvije ne znam sad, više-manje sve google-ove skripte su na page speed testu bile problematične. Jedno vrijeme su čak i izbacili google tražilicu, nisi ju mogao testrati sa google page speed testom.