Najpovoljniji registar domena?

Pozdarav,

Koju bi mi stranicu preporučili za kupovinu domena? Ja trenutno koristim godaddy. Ima stvaro raznih opcija za domenu, čak i popusta, domene za 1$ itd… Ali to mi na kraju ništa ne znači, kad recimo za godinu dana moram da obnovim 10 domena, što obično koštaju 15$ (pa i da iskoristim neke popuste, ne mogu za sve domene)…

Svaka preporuka je dobro došla :stuck_out_tongue:

Pa gde god da uzmes za godinu dana moras da obnovis po punoj ceni tako da ti nista ne znaci, ovde bar imas kupone da smanjis malo cifru :slight_smile:

a kad vec imas 10 domena valjda imas i neke koristi od njih da mozes jednom godisnje da ih finansiras dalje u suprotnom koja korist od njih xD

1 Like

Hoćeš reći da je kod svih registara cijena za obnovu domene 15$ :hmmmmmm:

nakon min. 1 god ako nemožeš financirati domenu i host onda gasi sve

@VIC,to nije moj problem, pitam iz drugih razloga… a i što bi nešto plaćao skuplje ako ima jeftinije? :slight_smile:

zavisi sve moze da bude i 11$ al poenta price je da se placa redovna cena nema veze sto produzujes, a sad da menjas kompaniju sa kojom saradjujes vec godinu dana zbog 1-2$ razlike stvarno nema smisla…

2$x10 = 20$
20$x5 = 100$ :slight_smile:

100$ = platim hosting za naredne 2-3 godine?

Nije to razlog, ali je dobar primjer.

nedimx2 izvini i bez neke lose namere moram da ti kazem logika ti je smesna i neozbiljna, znaci ti ces svake godine da selis domene zato sto je jeftinije par dolara?

pa imas neke albanske ili kineske firme oni uzimaju po par $ godisnje odes lepo kod njih al kad firma nestane za mesec dana nemoj da pitas gde je moj domen, ili iako ti je sajt 30% vremena off nemoj da pitas zasto je tako jer to ti je donela ta razlika od par $ :slight_smile:

i ko sto je VIC rekao iznad ako od 10 sajtova ne mozes da zaradis ni za domene koja je svrha drzanja istih :slight_smile:

Ukratko, nema boljeg registra od godaddy-a?

Pitao sam ima li neki poznati registar kao godaddy koji je malo povoljniji… zar se ima tu šta diskutovati? Hvala naravno na info, ali mislim da mi neće pomoći. Možda mi je naslov / prvi post bio zbunjujući, dakle ne tražim da mi je domena što jeftinija po svaku cijenu… nego pitam ima li poznatih registara koji su malo jeftiniji.

Ima poznati stranica, kao što je iPage, hostgator itd… koje su im cijene? Cijena za kupovinu i obnovu?
edit: upravo sam pogledao, cijene su im iste kao kod godaddya :slight_smile:

Utipkaš URL i pogledaš koje su im cijene, koristiš google za pronalazak kupona itd…
Godaddy je najbolji jer uvijek se mogu naći kuponi za reg novih, kao i za produživanje…

Evo jedna dobra ponuda… Yahoo nudi domene za $9.95 i moguće je zakupiti do 5 godina sa tom cijenom… Jedina mana je, nisam siguran, da je obnova možda 35$ (našao da su se ljudi žalili 2007 godine), moguće i da nije toliko…

Yahoo i domene kao krava i balet!

Ako ti je najbitnija cijena, a da je registrar donekle pouzdan, drži se GoDaddy-a. Ne sjećam se kad sam tamo za registraciju, transfer ili produljenje .com platio više od $9, a stalno nešto radim s domenama. Kažem da nije bilo više od $9, ali najčešće je puno niže.

Najpovoljniji ubjedljivo Cheap Domain Names Registration, Domain Transfer, SSL Certificates, Free DNS, Privacy Protection • Namecheap.com , ja sam sa godaddy.com prebacio sve domene kod njih.

Ne slažem se u potpunosti. Koristim ja i Namecheap, ali GoDaddy je što se cijene tiće vjerojatno najpovoljniji. Stalno imaju aktivne kupone za registraciju, transfer i produljenje.

P.S. Nije mi drago što ih ovako reklamiram, ali onaj tko gleda samo cijenu mislim da će teško naći jeftinije. Naravno, podrazumijevam GD s kuponima.
Inače me GD užasno iritira. Poludim od svih onih reklama i uzmite i ovo uzmite i ono. I onda nakon kupovine nudi da nastaviš dalje kupovat. Ma znam što hoću i ostavite me na miru! :smiley:

Uvijek postoji kupon za renew domene na GoDaddy-u za oko 7.5-8 dolara.

Unazad 7 godina nijednom se nije desilo da nema kupona za renew bilo .com bilo .net bilo .org.

npr renew .org za

7.5$ umjesto 17.5$

gda547

Radio prije cca 6-7 dana.

Takođe je povoljn i NameSilo >>> Cheap Domain Names-Domain Name Registration-Transfer-Renewal: NameSilo

Ja imam domene na tri registra:

godaddy - domene kupljene za par $ a obnavljam ih po 7-10$ (kuponi)
namecheap - domene kupljene po -3-4$ a obnavljam ih za 10-tak$
domainmonster - od skoro prebacio jednu domenu i prilikom transfera za 6$ dobijete produženje godinu dana.

Super, znači namecheap daje povoljne domene a i povoljne obnove :slight_smile:

Imaš crazydomains.co.uk je jeftin i pouzdan.

[quote=“susjed”]Utipkaš URL i pogledaš koje su im cijene, koristiš google za pronalazak kupona itd…
Godaddy je najbolji jer uvijek se mogu naći kuponi za reg novih, kao i za produživanje…[/quote]

da ne otvaram novi thread ali u mom GDaddy acc vise nema forme /polja/ za unos kupona .
ima li netko neki jaci “info” o tome jer ako je tako zauvijek 12 dolara za domenu je ipak malo previse.
pa da na vrijeme promjenim registrara.
tnx.