Namecheap domena ->Contabo VPS

Pozdrav,
uzeo sam 2 domene na namecheap-u i VPS (linux, whm (cpanel)) na contabu.
ne znam podesiti domene. logirao sam se na contabo i napravio nove DNS zone i kreirao 2 cpanel računa za svaku domenu i u namecheapu sam dodao A record koji pointa na IP adresu mog vpsa, međutim: nekima domena ne radi, nekima radi ili radi SAMO SA www. u prefikxu ili radi isključivo BEZ www. u prefixu. Definitivno sam krivo podesio negdje u koracima, ako je netko voljan mi pomoci danas da to podesim kako spada pa bi se danas na skype culi, vjerojatno fali jos neki record u namecheapu, a iskreno nemam bas iskustva s ovim stvarima.

Hvala

1 Like

Nakon instalacije cpanela u whm-u si morao postaviti nameservere koje ces koristiti odnosno koji ce biti autoritativni za sve domene koje mislis hostati na tom cpanel serveru.
Kad kreiras racune u cpanelu, automatski ti se kreiraju i dns zone za domene na tim racunima. Na namecheapu za domene postavit da su nameserveri oni koje si stavio u whm-u.
I na kraju ti nameserveri moraju imati svoje A recorde postavljene u registru, znaci npr. ako je tvoja domena nekadomena.com, a nameserveri su u WHM-u:
ns1.nekadomena.com
ns2.nekadomena.com
Onda se ulogiraj u registar gdje upravljas sa nekadomena.com domenom i dodaj A recorde:
ns1 i ns2 da pointaju na ip adresu vps-a na contabu.

Regarding contabo… uzas, jedva sam preselio 33GB bazu jednom korisniku jer im je VPS (SATA opcija) tako bio ubijen da je disk pisao 5MB/s. Cijeli host je bio utucen i nakon dva dana dopisivanja s podrskom su to kao popravili na 10-15MB/s (sto je i dalje bilo uzas, usb stick na usb 2.0 pise brze), cak je i kernel ispisivao greske vezane za disk error danima… Load je skakao i do 80 na vpsu sa cetiri jezgre, a samo logiranje preko SSH je trajalo minutama :smiley: Ako imas nesto iole ozbiljno, bjezi od tamo…

Ajde kad dođem doma probat ću ovim redom kao što si napisao ako zapnem, javim tu.
Ja sam na SSDu ali i VPS mi je realno bespotreban za to što radim nego jednostavno app (crm) mora imati mogucnost cackanja po serveru pa je jedino zbog tog VPS

Kuzim. VSP SATA opcija def ne, a za SSD ne znam, to ces vidjeti :smiley:

Naravno nisam uspio, imam osjećaj da sam se sav pogubio i jednostavno ne znam šta radim kada klikćem i pokušavam napraviti ovo što si napisao pa odustajem, naći ću nekog da mi podesi to preko teamviewera pa cu gledati da naucim hahah