Napisao sam algoritam za skraćivanje vijesti

Ono što najviše mrzim kada čitam vijesti jest čitanje članaka veličine Biblije samo da bih pronašao glavnu poantu članka. Novinari obično napišu gomilu nepotrebnih informacija samo da bi stvorili duge članke i bolje se pozicionirali na Googleu.

Najgori od svega su oni clickbait naslovi ili naslovi koji vam govore dio informacija samo da bi vas zaintrigirali i natjerali da kliknete na članak.

Za mene osobno, to je jako neugodno i frustrirajuće. Volim potrošiti najviše 30 sekundi na članak, želim dobiti informacije što je brže moguće i nastaviti dalje.

Dakle pokušavam:

  • Uštediti vrijeme ljudi

  • Obavijestiti što je brže moguće

  • Navesti glavnu poantu članka u 5 rečenica

  • Spasiti od clickbait ili pola clickbait naslova

Napisao sam vlastiti algoritam i isprobao nekoliko stranica, sada se fokusiram na algoritam i poboljšavam ga.

Pa ukoliko netko ima tendencija za pokretanje slicnog portala na HR trzistu slobodno se javi. Za HR bi vijesti skidao sa 24sata i Index

Svaki članak sadrži link do izvora tako

Ovako trenutno funkcionira https://excerptdaily.com/

Kada kažeš algoritam jeli misliš da uzima poantu iz nekog teksta, ili radi jednostavno da uzme 1 ili 2 prva paragrafa i doda odlazni link ?

Na temelju teksta algoritam potrazi ono sto bi potencijalno moglo biti najbitnije u tekstu na temelju parametara. Uzme te rečenice i stavi ih u sažetak.

Nije da random uzima paragrafe

1 Like

tuzice te google news…

Sarkazam, ili? …20 znakića