Naplata Google adsense

Pozdrav,

Koristim google adsense i doslo je vrijeme naplate i sada u sucelju mi pise :

106,81 eu (toliko su poslali)

Zadnja uplata: 23.11.2011

Interesuje me posto je ovo prvi put da trebam dobit uplatu za koliko ce ona dana biti tu (nacin placanjaj je standardan cek).Lokacija je BiH.

Izmedju 5 - 10 . decembra bi trebao stici check.

@davidvictor

Pa i ja sam se nadao tako al danas je 19-ti decembar jos nista nema. Pa zato sam dosao ovde bas da vidim do cega je jel ko imao slicnih iskustava i slicno.

p.s
hvala na odgovoru

Ako prvi put primas uplatu, prvo ti postom treba stici Pin kod kojim verifikujes nalog , bar tako je pre bilo. Trebao si aktivirati opciju osigurana ekspres isporuka onda cek stize brze i sigurno jedino sto ta usluga dosta kosta. Ako ti je stiklirana standardna isporuka, onda ces malo vise da cekas :slight_smile:

Ako je dobio prvu uplatu podrazumjeva se da je već unio pin.

Ajde iskoristiću ovu temu da pitam isto pitanje, ja sam u septembru još zatražio prvu isplatu za sajt i ništa, nikakvo obaveštenje niti bilo šta:

Last issued payment
Amount €70.36
For Unpaid earnings prior to Thursday, September 1, 2011
Issued September 23, 2011
Method
Check - Standard Delivery

@Bugi

Iz njegovog posta sam shvatio da do sad nije dobio ni jednu uplatu.

@Nightmaster

To nesto mnogo kasni, verovatno je cek zalutao, ne brini nista novac neces izgubiti, mozes zatraziti ponovno slanje ceka… Meni se cak desavalo da dobijem cek ali zaboravim da ga unovcim, prodje 4 meseca i banka ga vise ne prima, onda zatrazim ponovno izdavanje ceka i oni posalju. E, sad jedino sto trebas cekati tamo da pise da cek nije uspesno unovcen i tek onda mozes traziti ponovno izdavanje ceka, koliko se secam.

Preporucujem svima da aktiviraju osiguranu ekspres uslugu, tako ste sigurni da cek nece zalutati i da ce stici brzo, dolazi vam DHL , pozove vas telefonom i uruci vam cek. Ova usluga je dosta skupa 15 evra ali se isplati, tih 15 evra vam skinu sa iznosa koji ste zaradili.

linkoteka, hvala na odgovoru, ali koliko vremana moram čekati da oni evidentiraju da ček nije pristigao tj da nije unovčen te da mi omoguće da zatražim ponovo?
Da li je expres usluga moguća i za srbiju, i da li se uzima neka provizija ili kako već? Gde uopšte to da obeležim, negde u podešavanjima ili prilikom traženja isplate?

Ma dobio sam pin i verifikovao sam nalog. Pise da su izvrsili uplatu al ona jos ne stize pa me interesuje zasto kasni toliko. Nadam se da ce uskoro doci. A da nisam verifikovao nalog (pinom) koji dodje na kucnu adresu ne bi pomogao zatrazit isplatu.

Isplatu ne zatrazujes, oni ti je salju ukoliko ti je “otkacena” opcija zadrzi placanja.

Btw, BH banke ce ti inkasirati cek tek za 3-4 sedmice.

Cestitam na prvom ceku.

@xapuc

Hvala na cestitkama :slight_smile: i ti da te kase prodajesh sto bolje ,)

A “otkacio” sam ja to odmah. Pa eto cekam da dodje :slight_smile: ma ne bitno kad ce oni to sredit bitno je da dodje chek. A to da li ce trajati sedmica vidjecemo.

@Nightmaster

Koliko se secam moras gledati status valjda pise nije unovcen, onda ti se taj novac odmah pojavljuje u zaradi i onda mozes zatraziti ponovnu isplatu, ali mislim da ima jos jedna opcija gde ti prijavljujes da ti cek nije stigao pa trazis da ti posalju ponovo, kazem ti ne secam se bas davno je bilo :slight_smile:

Sto se tice sigurnosne ekspres usluge naravno da je moguca u Srbiji, isporucuje DHL ova usluga za Srbiju kosta 15 evra bez obzira na iznos ceka, tako da je bolje da sacekas da se skupi malo vise novca pa onda zatrazis isplatu. Kurirska sluzba DHL ce te pozvati kad bude u tvom gradu i urucititi cek.

Tu uslugu mozes stiklirati u podesavanje svog naloga/ Podesavanje placanja/ izmeni nacin placanja/

  • Stаndаrdnа isporukа čekovа se obаvljа poštom i trebаlo bi dа stigne u roku od 2-3 nedelje od dаtumа slаnjа.
    ** Sigurnа ekspresnа isporukа čekovа se obаvljа preko kurirа i trebаlo bi dа stigne u roku od nedelju dаnа.

Ok, evo dostavljam vam slike kako bi imali jasniju sliku o stanju kod mene…

http://www.dodaj.rs/f/1G/a2/1K5nGdqH/payments.png

http://www.dodaj.rs/f/2d/A5/6leQvmY/izvod-o-zaradi.png

Inače, pronašao sam sa strane ovu opciju:

[quote=""]Слање захтева за поновно издавање

За чекове путем стандардне испоруке, поновно издавање чека за исплату можете да захтевате по истеку периода од 60 дана од његовог првобитног издавања. Да бисте захтевали поновно издавање чека, попуните овај образац и наведите број, датум и износ чека који желите да поново издамо.[/quote]
Da li bi bilo ok sada da popunim taj obrazac za ponovno izdavanje? Ili nešto treba da proverim pre toga? Zaista nisam upućen pa je zato bolje da pitam ovde, ipak mi je ovo prva isplata :stuck_out_tongue:

Pozdrav ljudi nadam se das te jos aktivni ovde posto imam par pitanja uvezi placanja i slanja ceka od adsense
ovako
Ja sam 1 decembra 2012 zaradio 109 Eura i sad neznam sta da radim.
Dali neko zna kad ce biti poslat cek,kad ce stici zivim u bosni i cekiro sam ono ekspresnu dostavu.
Pozdrav

[quote=“stefag40”]Pozdrav ljudi nadam se das te jos aktivni ovde posto imam par pitanja uvezi placanja i slanja ceka od adsense
ovako
Ja sam 1 decembra 2012 zaradio 109 Eura i sad neznam sta da radim.
Dali neko zna kad ce biti poslat cek,kad ce stici zivim u bosni i cekiro sam ono ekspresnu dostavu.
Pozdrav[/quote]
Biti će poslan 25og ovog mjeseca a stići će 10ak dana od toga. Samo provjeri da si postavio mjesečno slanje čekova.

e gdje se podesava to "Mjesecno slanje Cekova"
I hvala puno na brzom odgovoru :smiley:

[quote=“stefag40”]e gdje se podesava to "Mjesecno slanje Cekova"
I hvala puno na brzom odgovoru :D[/quote]

Postavke plačanja!

OK hvala Bilo je namesteno da salje mjesecno i evo slike jel ovo u redu?
[attachment=1]pay.jpg[/attachment]

[quote=“stefag40”]OK hvala Bilo je namesteno da salje mjesecno i evo slike jel ovo u redu?
[ATTACH=CONFIG]2444[/ATTACH][/quote]

Ako nisi ništa dirao onda je ok.

Kako mogu zatražiti ponovno izdavanje čeka kojeg nisam dobio već 2 mjeseca