Naplata održavanja web stranice

Pozdrav,

Dobio sam jedan upit za izradu web stranice(oglašavanje apartmana), koju bi trebao kasnije i održavat. Što se tiče naplate stranice tu nema problema već me zanima koliko bi trebao otprilike tražiti mjesečno kad bi održavao tu stranicu… Još neznam točno što bih sve radio ali bih volio znati koje cu svote, ako neko ima iskustva s tim…

Pozz, ekipa…

Ja bih ti predložio da ugovoriš održavanje na godišnjoj razini, a cijenu bih formirao ovisno ovisno o učestalosti kojom bi ažurirao stranicu. Pošto se tu radi o oglašavanju apartmana sumnjam da će tu biti neke gužve. Najveći posao oko takvih stranica je promocija i tu možda možeš imati šansu (naravno ako znaš što radiš).

Tu nemaš što posebno razmišljat… Dokući sam sa sobom koliko vrijedi sat tvog rada, održavanja weba. I tako postavi stvari, i onda uopće neće biti bitno koliko posla imaš, jer ćeš lako naplatiti sve po radnom satu…

Ukoliko dogovoriš fixnu svotu za predpostavljeni broj sati, mogao bi se gadno usositi, jer obično kad ljudi nanjuše krv traže još i još…

A imaš mogućnost samo izrade i postavljanja i gotovo. Ako te trebaju u budućnosti kažu šta žele i ti tresneš cijenu i tako svaki put.

Hvala na savjetima, sva tri odgovora su mi pomogla… Nadam se da ću donijeti pravu odluku…