Napravio sam besplatnu alternativu Blablacar-u

Buduci da se BlaBlaCar sprema naplaćivati i otežano je razmijeniti brojeve unutar aplikacije (probao sam i trude se blokirati kako se ne bi komuniciralo van appa) odlučio sam napraviti potpuno besplatnu verziju koja se može koristiti preko web stranice https://yugoauto.com

Radi slično kao BlaBlaCar:

  • Komunikacija ide preko poruka unutar stranice
  • Pretraživanje i rezervacija prijevoza
  • Ocjenjivanje vozača i putnika
  • Za svaku aktivnost tipa zahtjevi, prihvaćanje, odbijanje, slanje poruka… dobit ćete obavijest na mail da ne propustite (jer nema push notifikacija)

I što je najbitnije:

  • Nema naplate
  • Slobodno možete razmijeniti brojeve telefona

Radim ovo pro bono, za narod. Da ponudim ljudima nešto što će pomoći a opet da je bespla. Neću naplaćivati, eventualno ću staviti reklame da pokrijem troškove servera, domene i mailova. Planiram održavat, fixat i dodavat nove opcije.

Slobodno recite mišljenje i ako vidite grešku prijavite, sugestije možda. Mobilna app dolazi kroz koji tjedan. I naravno podijelite sa svojim prijateljima i ljudima koje znate. Hvala

8 Likeova

To mi je bio jedan od prvih projekata, podjela-troskova.com :slight_smile: davna 2007. godina :slight_smile:

Podržavam!
Kada sam to pokrenuo gorivo.com je bio najveća konkurencija (za koju sam saznao tek kasnije hehe)

Ukratko, promjeni domenu, još jučer.
Napravi API jer BlaBlaCar to nije napravio. Očito žele imati sve unutar svoje zajednice.

Meni su zanimljive određene relacije koje nisu u komercijalnom optjecaju.
Ako te zanimaju detalji javi se privatnom porukom.

3 Likeova

Za API ima vremena. Tek sam poceo :smiley:

Ako zelis, mogu ti besplatno ustupiti najveću hrvatsku fb grupu za podjelu prijevoza Bei Facebook anmelden | Facebook

Ima jedno 90k članova… bla bla car kad je došao u HR, nudio je za nju 20k kn.

… pa ju iskoristi kako znaš da se promoviraš i slično. Trenutno je u rasulu zbog previše spam objava, a to ti može ići na ruku jer nudiš ljudima novo utočište gdje su postovi pretraživi po filterima i gdje su više imuni na spam… itd…

2 Likeova

Uh wow to je super. Definitivno budem tamo stavio. Tvoja grupa?

Da. Imam još jedno 6-7 grupa iz te niše … dobit ćeš pristup u administraciju svake, pa sretno.

Mi smo inače nekada razvijali oglasnikprijevoza , gurali ga dobrih 5g … i na kraju s dolaskom blabla cara smo odustali.

…bojim se da uz blabla car si odabrao vrlo zahtjevnu nišu. Ali kad oni krenu sa naplatom, neke karte ti se otvaraju … no opet… grdooo.

1 Like

Koje funkcionalnosti si zamislio da bi taj API mogao imati? Hmm?

Znam sve, imam toliko iskustva u projektima da je to strasno hahaha

Jel mi mozes poslat grupe u PM?

Meni bi bio zanimljiv API koji bi vraćao polaske za jedan datum između dva grada.

Podaci koji bi trebali:

  • datum i vrijeme polaska
  • grad/mejsto polaska
  • datum i vrijeme dolaska
  • grad/mjesto dolaska
  • cijena (valuta)
  • URL prema servisu na kojem će se dobiti svi ostali podaci i dogovoriti vožnja

Znaci prakticki oni sto je dostupno i sada

Da, javit cu ti se kroz par dana čim se dokopam kompa.

1 Like

Hvala puno (20 znakova) :heart:

Ne znam samo kakve bi koristi od toga imao blabla, ili bilo koji servis da shera svoje “teško” stečene podatke?

To bi jedino imalo smisla da neki servis analizira ponudu svih postojećih servisa i onda on to nudi dalje preko APIa. Ali opet se postavlja pitanje zašto bi onda svoju analizu nudio drugima preko APIa?

Ima smisla jedino ako će naplatiti takav API… tj. ako je to poslovni model.
Opet, koliko taj poslovni model ima smisla, tj. koliko ima potražnje za takvom uslugom?

Inače što se tiče analize vanjske ponude, ja sam za Oglasnik Prijevoza (OP) pravio sustav koji je iz ručno napisanih oglasa (sa ovih facebook grupa) izvlačio te podatke i onda su ti oglasi bili pretraživi na OPu putem raznih filtera. To je bila užasna muka prepoznati sve ključne elemente u oglasu … baš sam se svjetski napatio. A sad uz umjetnu inteligenciju taj problem postaje relativno lako rješiv … pa eto hint za @timmy , uzmi neki API za umjetnu inteligenciju … i onda kad dobiješ admin pristup na grupe možeš i njih čitati putem FB APIa … i onda si možeš automatizmom sve oglase dovući na svoj site i tamo omogućiti da ih korisnici kategorizirano pretražuju.

Btw. ako nije tajna … koliko si ostavio sati na izradi servisa i koliko si još spreman ostaviti?

Probao sam scrapeat grupe. Novi FB api ne dopusta to vise samo tako. Admini moraju dodat tvoj app u grupu, autorizirat…

Napravio sam to za 7 dana. Spreman sam raditi i dalje na tome

Projekt je open source GitHub - trbsi/YugoAuto

1 Like

Teško stečeni podaci dobijaju drugu dimenziju kada bi se prikazivali kao alternativa autobusnom prijevozu ili prijevozu vlakom, zar ne?

Pa kad bi taj API rezultirao time, to bi bilo super za portal. No nije tu API ključ koji će to omogućiti … nego na prvom mjestu bi bio ključ dogovoriti suradnju sa vanjskim izvorima koji bi putem tog APIa uključili rezultate sa carshare portala među svoju “autobusnu” ponudu.

Sam API bi se lako napravio za takvu suradnju, al na prvom mjestu je postići takvu suradnju.
Obrnutim redom, napraviti takav API i očekivati da će takve suradnje nicati same po sebi … to teško.

A takve suradnje su svakako odlična ideja, no bla bla car to i radi. On je povezan sa mnogim agencijama za potražnju prijevoza na kojima se izlistava ponuda i sa bla bla. Znači imaju takav API, ali otvoren samo za suradnje od koje imaju koristi.

Ispričavam se što sam uletio u ovu priču jer ništa ne razumijem od gore napisanog.

Odlično izgleda. Sretno

Svaka čast na trudu, ali moje mišljenje je da bez plaćanja nema kvalitetne usluge.

Ok je projekt za učenje i vježbu.
Ali ako trošiš svoje vrijeme mislim da je to uredu i naplatit, kroz plaćanje usluge, reklame ili pak donacije.

Također ukoliko se projekt razvije trebate će ga održavati, razvijati i širiti a onda već teško da će moći biti besplatna konkurencija.

Osobno bilo što vezano za Yugo(Slaviju) mi ne ostavlja dobar utisak, iako sam rođen nakon raspada. A vjerujem da isto mišljenje dijeli i većina korisnika koji su pretpostavljam studenti, znači sad već rođeni nakon 2003.

Ako već želiš nešto slično onda predlažem YouGoAuto :wink:

Najveća mana takvih servisa je pouzdanost, usmjeri razvoj ma verifikaciju i KYC proces a zatim na opis putovanja kako bi se smanjile poruke.