Napravio sam besplatnu alternativu Blablacar-u

Ima te posvuda po netu :smiley:

Sad će BlaBlaCar ponuditi ponudu koja se ne odbija :wink:

1 Like

Wow i Bug je objavio :smiley:
Mislim da BlaBla nece uopce reagirati. Njima je ovo sitnica, mala riba. Jedino ako ode van granice jedne drzave onda mooozda reagiraju

Ako su mudri onda će te kupiti za koju tisuću eura sada… bolje nego za koji milion kasnije kad se proširiš i na druga tržišta.

A moj ti je prijedlog da to odmah počneš i raditi. Zato jer ti je najbolji impuls sad na prelazu kad se ljudi šokiraju zbog uvođenja naplate. Jer ako ćeš se kasnije početi širiti kad su korisnici BlaBla već počeli plaćati ih teže će se prebaciti. Znači zapni sad i u sljedećih par tjedana ponudi svoju aplikaciju i na drugim tržištima. A kad BlaBla vidi da im je preko 10% ljudi otišlo k tebi onda će te kontaktirati. Zato bolje da si digneš što više sada cijenu.

A ako se stvar pošteno zalaufa možda se nećeš ni htjeti prodati. :wink:

2 Likeova

Iduci tjedan ide lagano na srbiju i bih iako koliko sam vidio tamo jos ne naplacuju

Cisto da dam doprinos tvom projektu. Opcija Anywhere je dobra, jer mogu naci one rute koje nisu navedene. Npr. ruta je iz Zagreba do Splita, a ja cu negdje izmedju. Ne moram traziti ZG split, vec samo pogledam sve voznje iz ZG i tako olaksam sebi pronalazak mjesta koje nema u ponudi.

1 Like

Zar ne bi to otezalo ako dobijes ZG - apsolutno bilo gdje i onda moras rucno traziti tamo gdje zelis ici a ima npr 1000 rezultata

Bolje je kad upises npr ZG → do 5 grdova gdje trebas ici (karlovac, rijeka, zadar, split)

Podijeliš mapu po hijerarhiji … i onda omogućiš pretrage tipa:

Po državama:
Zagreb - Njemačka
Hrvatska - Njemačka

Po županijama:
Zg-Istarska županija

Po ulicama:
Ul. Marice Barić 13 - Rijeka

I naravno, sve kombinacije navedenog.

Što se tiče mapiranja, ne moraš sve živo i neživo unaprijed mapirati …nego mapiraš onda kada se prvi puta pojavi. Tipa kad će prva pretraga uključit ul. Marice Barić … ako ju imaš u svojoj mapi, ne mapiraš ništa … a ako nemaš - onda sa Google Map API detektiraš stablo:
Ul. Marice Baric > Jarun > Zagreb > Zagrebačka Žulanija > Hrvatska … i te lokacije unosis u svoju mapu.
Pretragu ionako radis na razini svoje mape, a u mapi će ti tako uvijek postojati ono što user traži, ili za ono što nudi prijevoz.

Mozda tako slicno i radis sa popunjavanjem mape ili?

Skripta sa githuba ima problema :wink:


https://ibb.co/9hD4hh8

Google svoj API naplacuje pa ne bi bas htio njih

Nisam skuzio ovo podjeli mape po hijerarhijama. Kakve mape? Mape za sto?

Ako imaš neki drugi API, možeš i preko drugih.
…no ako radiš na način da ideš samo po nove rezultate u API, a onda kod sebe arhiviraš sve potrebno o lokaciji … onda ti je cijena kikiriki i kod Googla. Ne samo kikiriki, nego ćeš jako teško preći onaj free limit. Tj. ako ga pređeš, sretan si da imaš toliko upita.

Možda sam se krivo izrazio… htio sam reći da ti je bitno znati hijerarhijski odnos lokacija koje kucaju korisnici.
Npr, vidi hijerarhiju: Ul. Marice Baric > Jarun > Zagreb > Zagrebačka Žulanija > Hrvatska

Što znači da:

  • Ulica Marice Barić pripada kvartu Jarun
  • Jarun pripada Zagrebu
  • Zagreb pripada Zagrebačkoj županiji
  • ZG županija pripada Hrvatskoj
    …to je hijerarhija.

Kad imaš to, onda možeš pustiti korisnika da radi općenitije upite, a da ne mora kucati “anywhere” (što po meni isto nema smisla.)

No korisnik bi možda želio kucati Hrvatska - Minhen … gdje mu je nebitno jel polazak iz Zg ili Rijeke … samo želi doći do Njemačke, tj. do Minhena.

Na isti način kao što u gornjem primjeru pretraga “Hrvatska” obuhvaća gradove Rijeka, Zagreb itd…tako bi se sve lokacije trebale moći dohvaćati sa nekom lokacijom koja se nalazi iznad u hijerarhijskom stablu … onda korisnik ima veću fleksibilnost pretraživanja i zadavanja putovanja.

Meni je to simpatičan feature koji rješava ovo za “anywhere” na smislen način.

Aha to se odnosi na “anywhere” feature. Znam da postoji openstreetmap api koji je bespla ukoliko se bas ne roka po njemu. To mogu dosta iskoristiti da odredim lokacije.

To sam cak htio iskoristiti da saznam koji gradovi se nalaze izmedu polazista i odredista.

Dok recimo za relacije tipa Hrvatska - Berlin, to mogu staviti da mi Hrvatska bude “grad” tj da se tretira tako

Hoće li onda onome koji pretražuje Hrvatska - Berlin, prikazati ponude koje su tipa Zagreb-Berlin ?

E vidis, to nece. Kuzim sad poantu

1 Like

E, o tome se radi.
Ako uspostaviš da poznaješ hijerarhiju između lokacija (da znaš tko je kome “parent” lokacija) … onda možeš omogućiti korisniku da unese ili ulicu svog polaska ili grad polaska ili zupaniju polaska … itd.

Dobra ideja, budem razmislio kako to odraditi