Naručivanje hrane online

Planiram pokrenuti jedan projekat u svom gradu, tj. da napravim sajt za online narucivanje hrane, koji ce biti spojen sa svim restoranima u gradu. Mislio sam uraditi preko wp, pa moje pitanje je da li neko zna neku temu koja bi mogla poslužiti za to? Po mogućnosti free :smiley:

Kako mislis ponuditi navedenu funkcionalnost ako neznas niti odabrati temu + trazis da je ista besplatna?

Sumnjam da ce te netko shvatiti ozbiljno.

1 Like

ja sam već našao par tema, pa pitam ovde da vidim da nije neko to već radio, možda ima boljih!

Ostavi se corava posla :slight_smile: Otvoreno cu ti reci (buduci da sam sudjelovao u razvoju jednog veceg i poznatijeg portala u HR za narudzbu hrane), takvi portali se razvijaju u 30-60 dana i kostaju od 40-50.000 kn.Ostalo mozes sam zakljuciti.

Ja planiram napraviti sajt samo za svoj grad, a grad je malen (oko 15k ljudi), ima oko 5-6 restorana sa kojim bi se mogao spojiti, mislim da za to netreba veliki budzet

Sumljam iskreno da imaš sanse uspijeti sa tim projektom.

Za kvalitetnu i pouzdanu uslugu nije bitan broj restorana. To bi trebalo biti zadnje, buduci da je tako svejedno dal imas 1 restoran ili 500.000 u developerskom smislu. To ti nema sanse da uspije na takvom podrucju i na toliko restorana. Veliki gradovi samo imaju sanse (zg, st, ri, os). Tu je cilj prikupiti sto vise restorana i onda im uzimati 1.5 - 2 % od svake narudzbe … a na kolicinu to se nakupi. Tipa, imas 30 restorana na stranici koji prosjecno imaju po 15 narudzbi dnevno po prosjecnoj cijeni od 35 kn, pa si racunaj dnevnu zaradu. Neka uzmes 2% od svake narudzbe, to ti je 315 kn dnevno x 30 dana = 9.450 kn. Fina lovica za 0 sati posla na tom projektu nakon sto zazivi i profilira se. Jos sam rekao i malo 15 narudzbi … nekakav prosijek barem za zg je 50 narudzbi dnevno …

www.pauza.hr 20 karatkera

Dragi kolega, svi te odvraćaju od tog posla, a ti si samo upitao za temu.
Zašto ljudi jednostavno ne mogu odgovoriti na pitanje… ili nikako ne komentarisati? :slight_smile:
Ne daj se odvraćati, ako ne pokušaš nećeš ni znati da li će raditi ili ne. A što se tiče teme, možda neka od Templatic … ? Imaš tamo My restaurant temu, ali i jednu za bookiranje hotela, možda se isti sistem može koristiti i za restorane… pogledaj, ništa te ne košta :slight_smile:

A bilo bi dobro da neko pokloni i neki VPS, pa da ulaganja u stranicu budu = 0$.

Meni ovo lici na neku troll temu, tako da necu ni ulaziti u neku problematiku ove teme.

1 Like

Teško da ćeš pronaći free temu za takvo nešto. Moj prijedlog ti je da pogledaš malo na themeforest.net ili negdje slično pa probaj vidjeti temu + pugin. Sada sama implementacija i korištenje ovisi o tvojem poslovnom planu i kako bi se to sve odrađivalo.

Jedan, po meni veći problem je informatička nepismenost ljudi i njihov strah za tehnologijom ili novim dodatnim “poslom”, a to bi ovdje bilo uz restoran vođenje i još jednog sustava koji zahtjeva osobu koja će sve to voditi.

Tako da budi spreman na takve stvari pa uz sve ovo vidi malo za marketing i kako to dobro “prodati” voditeljima objekta da uzmu takvo nešto. Jer ako zagrizu, onda će se potrudit da imaju nekog za takvo nešto.

1 Like

Pazi, imaš takvih tema na Themeforestu, koje bi bar približno mogle da urade posao. Sad, postoje i pluginovi, što besplatni, što premium. Ako ne bi da se ograničavaš na WordPress, baci pogled po netu, sigurno postoji neka custom skripta (naravno, dobro pogledaj kakvog je kvaliteta). Ako koristiš gotovu temo/plugin/skriptu, nemoj se štedeti i pokušavati da prođeš što jeftinije. Imaš tu ideju, nije loša, može da donese neku lovu - tako da, ili uradi sam ili kupi, al nemoj da ti stvar propadne što si škrt da daš 50ak dolara za plugin ili temu.

Naravno, srećno s poslom :slight_smile: