Native Teams iskustva (ako netko koristi)

Ponukan slijedećim člankom:

imam pitanja za ljude koji ovo koriste ako ih ima, pa neka se slobodno jave ispod.

Kažu da u HR ovo trenutno koristi oko 400 ljudi - možda su neki od njih na ovom forumu :slight_smile:

Mene isto zanima, ali kao poslodavca koji treba povremeno nekog freelancera.

Piše da oni freelencere primaju u stalni radni odnos što bi značilo da HR država popapa 50%.

Koliko sam ja shvatio iz ovog teksta za naknadu od 49 € ti si u biti zaposlen u Native Teams. Oni se brinu oko svih davanja drzavi (naravno da se to financira iz tvojih mjesecnih prihoda), imas staz i sve ostalo a u mogucnosti si nekom klijentu izdati racun.

49€ je minimalna naknada.
Skidam im kapu što su se upustili u to.
Trebaju imati heben pravni tim koji će za svaku državu složiti bullet proof ugovor o radu gdje radnik nema drugih (financijskih) prava osim onoga što zaradi.
Primjerice, bolovanje na teret firme i sl.
Bilo bi zanimljivo vidjeti detalje.

Upravo to me i zanima :slight_smile:

Evo kontaktirao sam ih na chat. Znači u slučaju da ste isključivo i samo freelancer zaposlite se kod njih i oni brinu o svim davanjima državi, porezi, socijalno, mirovinsko itd. Vi preko njihove platforme klijentima izdajete račune.

U slučaju da ste zaposleni redovno a freelancing vam je dodatni posao onda njihova usluga služi samo da bi mogli izdavati račune a za porez i sve ostale procedure se morate brinuti sami.

I onda se čude da su skupili samo 2000 naivaca u cijelom svjetu.