Nativemedia.rs - iskustva?

Mozes li mi objasniti kako tacno bi takva mreza propala? Oni su samo posrednik sa savrsenim eko sistemom, uzmu pare od oglasivaca, prikazu oglas, daju pare publisheru. Cisti profit, ne znam koliki je (je li to 20 posto, 30 posto, na kraju krajeva da je 1 posto, nije bitno uvijek su u +).
Uzmi u obzir da pored mgida i adsensea imaju monopol, spadaju u 3 najjace platforme za prikazivanje oglase na balkanu. I da rade 5 godina jako profesionalno (da, desi se nekad da stane prikaz oglasa na par sati, to je sve upitno vezano za njih, ali i to rijese za nekoliko sati). Pare nisu problem, imaju ih puno :slight_smile:

Uredu ako mislis da mogu propasti ili raspasti se, desava se i to, dovoljne je svadja izmedju 2 covjeka na vrhu primjer ti dajem (to je svuda tako), ali zasto bi neko to dozvolio sebi kad je u mogucnosti samo ici naprijed.

  1. Uopće se ne zna je li to oko njih službeno…
  2. Jesi ti čitao da smo mi uspjeli mc donalds sjexat?

Kako mislis, primao si vjerovatno isplate od njih, uredno su registrovana firma iz Novog Sada, ne sumnjam da smo simeon i nas dvojica preko 30K EUR od njih isplatili do sad. Ja sam vise od jedne trecine, a vas dvojica ste i jaci bili od mene po pregledima. Gdje su ostali kao mi, bruka ih je…

A vidi, cuo sam da se McDonalds zbog neplacanja rente zatvorio, ima tu od politike pa do svega ostalog. Ne mogu i ne volim pricati jer ne znam ni 1% posto sta je oko toga svega bilo, kao i oko svega, cijelu situaciju uvijek znaju osobe direktno ukljucene u to, pa nas narod po mentalitetu kakav jeste od muhe napravi slona, samo da se ima sta pricati na kafi. Uglavnom ne zanima i necu o tome jer nisam strucnjak a moje misljenje oko toga je nebitno.

I vlasnik NM je iz Srbije, kod njih uredno rade McDonaldsi :smiley: Znam da je u digital marketingu od 2009 godine, gigant covjek za ove stvari. Platforma je ozbiljna prica, razumio bih da neko tek registrovan moze svasta pricati i imati neko nepovjerenje, ali iznenadjuje me od tebe jer si i sam velik igrac i razumijes dosta stvari oko ovoga.

kad nestane ovih sto placaju oglase… jbg oni su i bitniji od ovih ostalih

@simeon jesi rešio problem? Uzmi telefon i nazovi ih, oni su registrovana firma i Srbija više nije Afrika. Kaži da vide o čemu se radi i da tebe ne zanima ukoliko je neko hakovao njihovu platformu i da ako ne reše to u roku od par dana da ćeš podneti privatnu tužbu.

Nisu odg nista, slao sam emailove. Ako bi se neko zezao oko toga (neki advokat iz srbije), odrekao bi se ja toga za 0, cisto da se izvuku pare

Poštovani,

Izvinjavmo se zbog pretrpljene neprijatnosti, razumemo da vam u ovoj situaciji nije lako.

Naša je greška što smo našim članovima dozvolili potpunu slobodu. Ko god bi tražio neki način isplate, izlazili smo u susret, pa smo došli smo u situaciju da na platformi imamo čak šest metoda za isplatu. Takođe je bilo dozvoljeno promeniti metod isplate u bilo kom trrenutno. Na primer, neko ko je prethodno zahtevao isplatu na bankovni račun, a treba mu novac na Paypal ili Skrill, mogao je da promeni način isplate bez dodatnih pitanja i potpitanja. S vremena na vreme, nekim članovima izlazili smo u susret i sa isplatama pre roka.

Izbegavali smo svaku vrstu dodatnih provera, zahtevanja ličnih podataka i zadiranja u privatnost korisnika, što je obavezna praksa stranih platformi. Nismo želeli da uvodimo ni 2fa, da bi se i oni manje vešti mogli da se snađu. Učinili smo sve da platforma bude što lakša i jednostavnija za korisnike.

Ova praksa će biti promenjenja. Uvešćemo dodatne sigurnosne provere, više neće biti moguće menjati način isplate kako kome odgovara, biće ukinute kripto isplate, podićemo limit za isplatu na Paypal i Skrill na 50 eura. Pre svake isplate, proverićemo istoriju isplata korisnika i tražićemo dodatnu proveru ako je potrebno. Dodaćemo na prlafomu 2fa sistem. Isplate će i dalje biti redovne i tačne, svakog utorka do 12h.

Šteta prouzrokovana ovim hakerskim napadom biće nadoknadjena.

8 Likeova

@simeon i šta bi na kraj ?

Javili su se na email, sutra im posaljem fakturu, utorkom isplacuju pa cu se javit onda kad legnu pare

Kakav je RPM na NM jel bolje držati samo njih na sajtu ili MGID? Ili da li je bolje držati i jedne i druge ? Kako vi radite? Trenutno mi je samo MGID, RPM mi je bio oko 1$ ovaj mjesec bas lose 0.7$ …

najbolje je imati i jedne i druge… mgid daje bolji rpm pa njih na bolje pozicije… al ubacis i native media zbog raznolikosti

1 Like

UPDATE:

Evo samo da potvrdim, novac je bez ikakvih natezanja isplacen danas (malo se ovo oduzilo, al mojom kriivcom posto nisam poslao fakturu prije 10 dana kako je planirano).

3 Likeova

Trebate bolje provjere radi sebe, može svako isplatiti na neki drugi račun, pa se onda praviti lud i da ne zna šta se dešava…

Sklonio sam AdNativia (nativemedia) sa sajta i ne planiram više da ih vraćam nikada. Već ne znam ni ja sam koliko puta im pada server, zbog toga mi ceo sajt bio u problemu.

Čim sam sklonio njihove reklame sve se vratilo u normalu. Jedna ozbiljna firma ne sme sebi ovo dozvoliti da im se dešava i to više puta. Svako dobro im želim. :slight_smile:

Prije su, kada se desi slično, davali nekakvu nadoknadu u novcu. Sad, kad se desi ovakav problem, nikome ništa, pojeo vuk magarca.

Native media je propao skroz.Nekad je bio dobar vise ni ti odgovaraju na poruke ni ti salju pare ni ti im se ucitavaju klikovi.Svako mjesec dva padnu im serveri nikad ih vise ne bi stavio na svoj web

Isto i kod mene, Već treći put u zadnih 10 dana ukidam reklame od Native jer jednostavno nema efekta. Niti se posjete sa sajta mjere validno niti ima klikova na oglase a ja ih vidim na sajtu kao admin. Na CTR 0.01 % je potrebna milionska posjećenost sajta da bi se zaradilo nešto siće.

Bilo je lijepo dok je trajalo. Mislim da ću morati mijenjati nativemedia. U toku sam razmišljanja koga odabrati kao alternativu.

Sta je sa onom mrezom iz bosne monad ili kako se zvala, da i oni nisu propali?

meni na native block 2x2 ima ctr od skoro 1%. Nije neka zarada, al nije da postoje mnoge alternative