Nativemedia.rs - iskustva?

Kako? Koliko imaš klikova… TO je broj pregleda stranice… broj impresija je duplo veći otprilike… Kod mene ima dsota ino publike al bivša juga je oko 70%. Ja sam tek krenuo… jel radim nešto pogrešno?

Vjerovatno misli da imas 150k dnevno hah

evo ti trenutno, 89000 impresija na nativmedia platformi sa jednim vidžetom u dnu članka 3x2 znači 6reklama nativnih u dnu svakog članka i zarada za dns 5,23€
ali kod mene je stalna publika tj. korisnik dođe najmanje jednom u dva dana zato je malo klikova.
NATIV MEDIA je jedina poštena nativna firma, nema natezanja oko cpc jer svima je isto, a plaćanje nemože biti poštenije, u PON zatražiš isplatu pare na paypalu u utorak do podne… dok su svi drugi teško NATEZANJE

Meni pokazuje 157k impresija i skoro 25e, a widget je 3x1

samo jedan vidžet tj samo jedna pozicija po članku ?
ajmo malo matematike, preračunati impresije tako da dođemo do brojke koja bi označavala jedan pv jedna nativ reklama, pa tako imamo
JA 14000 pregleda > 5€
TI 52000 pregleda >25€
ajmo malo izjednačiti preglede da vidimo to ovako,
JA > 2,8€ po tisući pregleda
TI > 2,08€ po tisući pregleda

Jesam matematičar, ekonomista, računovođa, šta kažeš ?

brojeve sam malo friziro iliti zaokruživo :wink:
a ja imam “formulu” što duži popis nativni reklama to je veća mogućnost da će oni sa debelim masnim prstima kliknuti…

to nije lose…skoro ko i adsense. News?
Primaju li adult

Ja sam news i imam stalnu publiku, kađem sa miks publikom ide i bolje.

A cpc je oko 0,022€, i u koroni je bio 0,02e dok je tad famozni adsense bio 0,01e

Za adult stvarno ne znam

1 Like

adsense je dobar za sve osim news i copy :smiley:

a jbg zaboravih da retardirano racunaju impresije… vazda svaka mreza posebnu statistiku prikazuje-; ovamo izbace zaradu na 1k pregleda na prvo mjesto, ovi drugi izbace na 1000 impresija, al racunaju block od 4 reklame kao jednu impresiju, drugi racunaju na 1k impresija a racunaju svaki blok kao posebnu impresiju

Ubacio sam mgid juce (al supci nisu nista dali z ajuce, fali 100k pregleda) i evo danas pokazuje 116k, fali 25k nez sto se reklama nije prikazala, mozda su bili kratki clanci ali opet mi mala brojka. Elem, na 116k ide po 0.21$ po 1k impresija… Znaci jedva jaci od googla koji daje 0.13-0.14 evra

s druge strane, adnow oko 0.60$ na 1000 impresija

Je li mgid i taj prvi pit čujem elem imaju slične reklame kao nativmedia ?
Kakvi su im cpc ?
Opet zavisi kako računa taj elem br impresija… Po vidžetu ili po broju reklama u vidžetu…?

eto rekoh ti, po broja pregleda samog widgeta, ne pojedinacno za svaki blok… s tim da ti uz to sve pokazuje i procentialno koliko je widget puta bio vidjen za svaki pregled koji sajt dobije

Elem
Cpc?
Kakvi su sa plaćanjem ?

nez sta bih rekao za placanje… nisam nikad imao problema- moze devizni, moze paypal

cpc ja imam dogovoren fiskni 0.028$

Znaci Nativemedia u widgetu imaju tri reklame, pa oni za svaku impresiju widgeta racunaju tri impresije tamo u statistici… a rpm na 1000 impresija je oko 0.18-0.19 euro centi!!! Znaci na impresiju widgeta to je nekih oko 0.55 evra… Pa to je bogovski… S druge strane na mgidu oko 0.22$… a google oko 0.15e

Na adnow trenutno bude izmedju 0.5-0.6$, al moze pasti i na 0.4$ (sto je opet jako dobro)… Treba vise radit s nativemediom izgleda- izbacicu mgdi reklamu i stavit negdje na kraj clanka pa nek se ■■■■, a native mediu na drugo mjesto… Evo danas malo statistike (native media idget se nerijetko ne vidi jer je sakriven dublje u clanak):

Jel ljudi kakvi su vam to sajtovi :thinking: (kategorije) kad imate tol´ko klikova dnevno :smiley: :+1:

Ako ćemo realno, sve oglašivačke mreže kod kojih možeš pregovarati fixni cpc su za neku stvar. Globalno gledajući sve korisnike.
To nije fer.

Kako mislis nije fer?

Znaci nativemedia 420k impresija sto znaci 140k impessrija wdigeta- 75e
Adnow 290k impresija = 160$
smrdljivi mgid- 160k impresija i 20$ hahah
Google 303k impresija i 35e

Pa eto ako imate posjete znate sta vam je ciniti (nisam se nista dog sa native mediom oko fisknog cpca)

nisi me shvatio, nativmedija jedina radi na principu adsensa odnosno postotak imaš ti postotak oni, nema fiksnog cpc kontaš ?
a svi drugi rade po mojem mišljenju nepošteno, nekima daju fiksni 3centa nekima 1, po kojoj logiki ?
najpoštenije je ono msn da ide 70% tebi 30% oglašivaču, i tako svima…
moje mišljenje…

1 Like

Pa zato i pitam, ovo drugo je samo kao off topic…
Ja bi reko da je sasvi korektno fiksni CPC… dobijes ponudu- oces primit il ne i ajd zdrao. Nema lazi, nema prevare