Ne mogu da podignem sistem?

Ljudi imam jedan problem … Instalirao sam ''DAEMON Tools" na racunaru i da bi zavrsio istalaciju morao sam restartovati racunar.Od tad uopste nece da podigne sistem.Dodje nekako do onog loading-a i nikako dalje,odatle se sam restartuje dok ja ne posizim i istljucim ga.
Molim vas da mi neko pomogne da sredim stvari jer mi je ta konfa vrlo vazna.Hvala unapred …

S koje si stranice skinuo pogram? Da u paketu nisi dobio i neki virus ili slićno? prbaj sa safe modom, stisni F8 dok se pokreće pa pogledaj dal radi.

Da. Vrlo je vjerovatno da se radi o virusu. A ima i još potencijalnih problema/rješenja:

  • sličan (skoro pa isit) problem sam imao kada sam formatirao komp i instalirao drivere koje sam skinuo s neta, a ne s onima koje sam dobio uz komp (mislio da su bolji ovi s neta jer su “noviji”). Ako si nešto slično radio, moguće da tu leži problem. Rješenje: Ponovno formatiraj komp, ali matičnu, zbučnu i grafičku instaliraj s “orginal” driverima.

  • moguće je i da ti se komp natrpao prašinom ako ga nisi dugo čistio. Jednom sam par mjeseci “zapustio” komp u čišćenju i nakon što se nakupilo puno prašine na onom malo “ventilatoru” unutar “kante”, jednostavno nije mogao podić sistem, isto kao i kod tebe. Pa ako nisi čistio dugo komp, primi se posla.

Ako nije nijedan od ova dva, onda je skoro sigurno virus. A tu ako safe mod ne radi, onda jedino rješenje je formatiranje.

ljudi treba mi pomoc kada hocu da uradim sistem na kompu,ugasim ga i nema u opste one opcije da udjem u bot meni na f12 i da podesim da botuje sa cd,malo je stariji komp a na ovom novom to imam…pomagajte ljudi…pozzzz

ljudi treba mi pomoc kada hocu da uradim sistem i ugasim komp prilikom paljenja nema u opste one funkcije da udjem u bot meni na f12 i podesim da botujem sa cd,kako da uradim sistem…pozzzz

Vjerovatno tipkom “del” ulazis u boot, ili F2… ako ništa ne prođe onda F8 to ce ti baciti izbornik da ulazak u dos, podizanje secure sustava, repair… ako niti to ne prođe, nađi stari komp prebaci taj disk u njega kao slave, znaci bit ce 2 diska… i sad na tome racunalu obrisi taj problematicni disk… formatiraj ga…

pazi,na f2 nece da udje a kad stisnem f8 izbaci mi sledece : safe mode,safe mode with Networking,safe mode with Command Prompt,Enable boot Logginng,Enable VGA Mode,Last Know good Confuguration,Directory Services Restore Mode,Debugging Mode,Disable automatic restore on system failure,Start Windows Normally,Reboot,Return to OS Choices Menu…GDe da udjem…pozzz a kad stisnem del on udje u bios…

Ako trebaš bootat s CD-a onda ti nije od tih opcija ne pomaže, moraš prije ući u BIOS -> Boot options i namjestit da ti boota s CD-a. Probaj odmah nakon što upališ računalo, prije nego se išta na ekranu ispiše, pritiskat tipku F12, F2, Del, ili koja ti je već koristila za ulazak u BIOS.

Pa problem mu je bio da nemoze uci u boot meni… ali eto rekao je da mu se bios dize s tipkom DEL… uglavnom, pritisni tipku del, uđi u bios, i tamo u advaced setting imas opciju: first boot device, izaberi CDROM, nakon toga stavi windows cd nutra i restartiraj komp, i nakon toga ce ti se podici sustav windows za instalaciju. Lp

U pravu si, krivo sam pročitao.