Ne mogu obrisati folder

Pozdrav ljudi, imam jedan problem, ne mogu obrisati jedan folder, evo SS ispod…

image

takodze pokusao sam preko cmd ali nista…

Nesto iz tog foldera je negdje otvoreno, neki file. Ugasi taj file preko task managera i moci ces obrisati.

ne mogu pronaci koji je fajl otvoren, nikako …

Pa ne možeš tek tako obrisati MSSQL program folder… jesi uradio uninstall? Očistio registry i pogasio sve service koji se pozivaju na sadržaj u tom folderu?

Podigni u safe mode pa obriši, ali neki servisi ovise o tom folderu, pa ne znam hoćeš li imati greške kasnije

uradio sam uninstall, evo sad sam pronasao jedno 2 fajla u Task Manager, obrisao sam ta 2 fajla i ostale sam uspeo obrisati direktno iz foldera, resen problem :smiley:

e sad novi problem, obrisao sam taj folder, unistall sam program(program za knjigovodstvo), sad kad pokusavam ponovo da install, problem je (mislim da nisam sve obrisao) … kako mogu pronaci ono sto nisam obrisao ?

Šta pokušavaš ponovno instalirati? MSSQL ili knjigovodstveni program? Koji je problem? Kakvu grešku baca?

Ovako, prvo sam instalirao knjigovodstveni program, tokom instalacije programa nudilo mi je da instaliram SQL 2005, prihvatio sam, instalirao sam sve okej, knjigovodstveni program radio i super…
zatim sam odlucio da reinstaliram sve, pobrisao sam i knjigovodstveni program, i sql, zatim ponovo pokrecem knjigovodstveni program da instaliram, instalacija ide super sve dok ne potrazi SQL da instaliram, kad krenem SQL da instaliram, kaze da je “jos nesto” ostalo na PC-u, to “nesto” ne mogu nigde pronaci, a da bih radio knjigovodstveni program, moram imati i SQL instaliran, inace SQL 2005

Najbolje je napraviti reset računala i nakon što se računalo podigne pogledati da li se vrti nešto od sql servera.
Može se pogledati i u servisima.
Ako u servisima postoji sql server, onda deinstal nije uspješno proveden.

Možeš li staviti sliku greške?

Ili ovo što @trnac predlaže ili da pokušaš ručno prvo SQL pa onda aplikaciju.

Ako ne ide, potraži alat (mislim da ima) koji uklanja sve tragove SQL instalacije.

evo sta izlazi

Po meni, nisi dobro deinstalirao sql server jer poruka ukazuje da postoji instanca istog imena.
Provjeri sve servise i procese, garant se još nešto vrti.

sve sto sam znao pokusao sam…

Dogodio se neočekivani problem. Spojio sam se anydeskom kod kolege forumaša i očistio servise prema uputama. Zaista je bilo problema, servisi su visili s porukom greške jer nije bilo foldera.

Upute koje sam koristio:

Sada se laptop podigne, ali bez ikonica na desktopu i stalno nešto vrti, usporen je i ne može se raditi.

Nemam ideju što se dogodilo.

Nema ikonica na desktop? Provjeri da nisi u tempuser acc , zna se dogoditi kada win 10 zbog greške podigne samo temp acc.

Ako je to razlog, imaš na netu postupak popravke

Provjeru uradi, pokreni cmd i vidi koji acc ti daje kao korisnički

Hvala.
20 znakićaaaaa

1 Like