Ne mogu pristupiti site-ovima na svom serveru

Pozdrav,

pokušam pristupiti danas svojoj web stranici i ne mogu. Probam pristupiti nekoj drugoj svojoj web stranici, isto ne mogu.
Probam se logirati na hosting panel, ista greška…isto ne mogu. Greška izgleda:

…prvo sam pomislio da se srušio njihov server, ali zatim odem na neku svoju stranicu preko mobitela i tako je uspješno otvorim.

Očito je neki problem u odnosu moga interneta i servera gdje hostam stranice…ali što bi moglo biti? :confused:

Vjerovatno je privremeni ban, koji je posljedica neke zaštite na serveru. Možda si poslao previše zahtjeva prema serveru ili ga nekako isforsirao sa klijent strane.

Pokušaj uraditi flush DNS cache, možda upali, ili preko telefona da se javiš na podršku da te odblokiraju.

U svakom slučaju mislim da će ti sajt proraditi ako ne kroz nekoliko sati, onda najkasnije do sutra.

I meni tako djeluje…samo im je neki bug u sistemu, jer sam gotovo bio neaktivan sa ovog interneta proteklih 40-ak dana.

Onda čini se preostaje samo potezanje njih za rukav…

A kad se klikne to Details?

De prvo kod sebe stavi u komp openDNS 208.67.222.222 · 208.67.220.220

Onda CMD: ipconfig /flushdns

Otvori Chrome i obrisi cache (everything/all time)

Ako to ne pomogne onda predji kod https://www.hosttech.ch/ ako bas zelis hosting u Svajcarskoj.

A ako zelis jeftin VPS tamo sa svojim panelom, onda se javi meni :smiley:

Check your Internet connection

Check any cables and reboot any routers, modems or other network devices you may be using.

Allow Chrome to access the network in your firewall or antivirus settings.

If it is already listed as a program allowed to access the network, try removing it from the list and adding it again.

If you use a proxy server…

Check your proxy settings or contact your network administrator to make sure that the proxy server is working. If you don’t believe you should be using a proxy server: Go to the Chrome menu > Settings > + Show advanced settings > Change proxy settings… > LAN Settings and deselect “Use a proxy server for your LAN”.

Viđao sam i da provajderi mogu pomoći u sličnim situacijama, ako još uvijek imaš problem, probaj njih kontaktirati.

Da, tako sam i napravio. Samo sam se htio ovdje prvo uvjeriti da je do njih…da ih ne davim za bezveze. :slight_smile:

Evo, upravo su riješili problem:

The IP address 95.168.118.26 was blocked by the firewall. The reason for this is unclear.
It looks like the blocking was done a while ago. Please try again now.

Bug u sistemu očito, nije moguće da sam blokiran “while ago”. :slight_smile:

Pa kako se onda uspjelo sa telefona ako je bilo blokorano?

Pa mobitel je na drugom internetu.

Ma više je pitanje što je ičemu ostavljen pristup ako je blokirano.
Svašta.

Pa blokirali su samo IP moga računala.
…sa računalom nisam mogao pristupiti ničemu. Niti jednoj svojoj web stranici na tom serveru, niti host panelu…

pa odblokiraj , meni se to jednom desilo na sajtu kada sam se u Cpanel logovala , a bio mi ukljucen VPN preko Opere… i onda sam zvala provajdera i rekli su mi da udjem na svoj hosting nalog i da ima dugme odblokiraj IP adresu i resila sam problem.

Pa nisam mogao ni do host naloga. :slight_smile: …pošto se vrti na istom serveru i pristup i tamo mi je bio blokiran.
Doduše, nije cPanel i nemam pojma gdje bi se sam mogao odblokirati i da sam imao pristup.

E pa onda ne znam, ja sam mogla do hosting naloga , nisam mogla samo do sajta i do Cpanela

može biti da je ta IP nekad davno blokirana pa je tebi zapala u tom trenutku

1 Like