Ne očitava RAM

Na pregled System informacija (desni klik na Computer -> Properties)
pod Installed memory (RAM): 4,00GB (1,93 GB usable)
Zašto mi samo 2GB koristi?

Imam 64-bitne Windowse, imam Grafičku karticu ATI 5850 DDR5 s 1GB svoje memorije.

Pomislio sam da je riknuo jedan slot, ali onda nebi bilo prikazano 4GB instalirane memorije, zar ne?
Imam dvije moguće pretpostavke, prije mjesec dva laptop je bio na čišćenju, pa možda nije jedan RAM do kraja uštekan, ili prije tjedan dana slučajno se po tipkovnici prolilo malo vode, no tad nisu radile numeričke brojke, ali drugog dana je bilo sve ok, možda zbog toga je došlo do dodatnog oštečenja…

Što predlažete do čega je?

Koji Windows koristis XP ili 7

mozda ti maticna ploca ne podrzaje vise od 2GB ?

Imam Windows 7, laptop je i7 tehnologije i uredno je učitavao je 4GB, samo što sam neki dan slučajno otkrio to da mi tako piše.
Sjećam se prije nekih pola godine nije bilo toga ‘usable’ pisalo je korektno 4GB.

Niti sam što novo nadograđivao i slično, ne kužim zbog čega je tako…

Ja mislim da ti je taj koji je cistio laptop, nije dobro umetnuo slot ,nema sta drugo bit ,lap je dobar 64-bitni je kako kazes i nema onog limita za ram kao na 32-bitnim windowsima,rastavi laptop ili ga odnesi tamo gdje si ga cistio neka ga otvore i pogledaju jesu li dobro umetnuti ram-slotovi

Baci pogled:
The usable memory may be less than the installed memory on Windows 7-based computers

Problem rješen,
jedan slot bio je malo odvojen…