Ne prikazuje slova čćšđž

Pozdrav svima dali je ko imo problem sa utf-8 charset evo ja sam napravio web i stavio sam

Ispred svakog taga sam stavio <

html lang="hr">
meta http-equiv="content-language" content="hr"/>

meta charset="utf-8">
meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"/>

i proslo je vec nekih tjedan dana ali google nece prikazivat čćžšđ slova nego prikaže ta slova Ä Ĺˇ

Svaki put kada otvaram index.html u cpanelu pise mi big5 i svaki put moram promjenit u utf-8 charset ako ima ko kakvu ideju kako da popravim Hvala :wink:

Probaj lokalno otvoriti dokument u Notepadu i onda ga snimiti u UTF-8.

@apazinjan evo da problem je sto utf-8 charset nepodržava slovo đ

? Kako ne bi podrzavao, podrzava sve nase znakove.
http://www.utf8-chartable.de/unicode-utf8-table.pl

Vidim da stranice koje koriste slovo đ stavljaju ascii kod (đ)) @apazinjan sta ti kazes o tome

Nepotrebno. Kako ti je apazinjan rekao - podržava sva naša slova.

1 Like

Pogledaj u source ove stranice, koja takodjer koristi UTF-8 encoding.

Ha vidim al neznam mozda je meni do host kontaktirat cu svoj hosting u vezi toga

ja sam danas instalirao wp temu Wcolor i imam isti problem… dakle u headlinu (tamo gdje ide naslov, pa opis,itd) mi ne pokazuje slova Žć, itd.

može li netko pogledati temu i reći mi kako da to sredim?

Neznam baš koja je potreba za svim ovim kad većina stvari definira jedno te isto, a i di je head tag…

<!DOCTYPE html>
<html lang="hr">
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>Naziv stranice</title>
<meta name.....koji ide dalje, tipa description, keywords i sl.....
</head>
<body>
</body>
</html>

Ovako formirana stranica + za svaki slučaj saveaš kao UTF-8 WITHOUT BOM i ajmoooooo…

P.S. Tako ćeš saveati da odabereš takvo enkodiranje kad ideš na SAVE AS u svom text editoru…ili ovisno o editoru koji imaš može biti i drugdi…

lalalalallalallalalala…ovo je da mi forum dopusti edit posta…

Sva slova mi rade osim slova đ a za to sam uzeo decimalni zapis ovako izgleda super al kad se gleda kod bezveze izgleda :smiley:

dal mi može netko pomoći??

dakle, koristim temu Wcolor koja se može skinuti ovdje

problem nastaje u tome što se na nekim djlovima ne prikazuju naša slova Žćđ,itd. npr u naslovu ispod loga ne pokazuje mi slova Žć, pa me zanima što i kako da promjenim u WP temi i ako ide? koji font da stavim da se počnu prikazivati navedena slova? puno hvala na odgovoru :wink:

Pozdrav,

Kod mene sve radi bez problema. Da li si instalirao koji font dodatno (google font ili sl.)? Da li ti je WP namješten na hrvatski jezik? Da li si probao isključiti dodatke …

Ja jedino sta sam skuzio je to (bar kod mene) da ako ti je cjeli sajt na engleskom moram koristiti decimalni zapis slova čćžšđ

Tema koristi cufon fontove za naslove, i font nema domaća slova. Hrpa autora voli koristiti cufon ili Google webfonts koji uglavnom nemaju kompletan set karaktera.

1 Like

da, već sam dobio takav odgovor od jednog frenda :wink: u međuvremenu sam već i zamjenio temu tako da sada nemam više tih problema :smiley: