Ne radi internet

Mislim da nije potrebno veliko dodatno objašnjavanje, internet jednostavno ne radi, a prikaziva da je sve ok, i ispravno.
Zanimaju me svi mogući problemi koji mogu biti a da su simptomi ovakvi?!

koji internet imaš?Jesi probo resetirati ruter i jesi pokušao ovo što piše.

  1. Resetirati ruter
    Ako ne proradi:
  2. Pozvati službu za korisnike

Primjer od prije par dana…
Ima internet od T-coma i jednostavno nije radio internet iako na routeru pokazuje da je spojen.
Došao tehničar i pogledao nešto na centrali i kaže kao izgubili ste liniju, i za 5 minuta posla ponovno napravio.
Tako ako si siguran da je ispravan router,mrežna kartica i postavke na OS-u zovi i dosađuj SZK

Probaj isključiti antivirus i firewall

Jel ti je nforce network kontroler na matičnoj? ako je flashaj prvo bios na najnoviju vreziju proizvodjaca i probaj naci odgovarajuce drivere… dva mjeseca sam imao taj problem i jedva ga rijesio…

po onome šta vidim na slici, sve treba raditi. jesi probao ići na neku drugu web stranicu, ili koristiti neki drugi browser? da li ti se thunderbird spaja, ili npr neki update downladi? probaj malo veću sliku uploadat, da se bolje vidi šta piše.

[quote=“zerocoolos”] flashaj prvo bios .[/quote]OPREZ! Ako neznaš šta radoš uništiti ćeš računalo. Inače ne treba ništa znati za to odraditi, al ako ti samo malo napon napravi škerac možeš matičnu u smeće. Treba imati laboratorijski pouzdan izvor napajanja.
Zerocolos, kod takvih opasnih radnji treba dodati upozorenje. Zamisli da neki osmoškolac to pročita pa proba…

[quote=“Gigolo”]OPREZ! Ako neznaš šta radoš uništiti ćeš računalo. Inače ne treba ništa znati za to odraditi, al ako ti samo malo napon napravi škerac možeš matičnu u smeće. Treba imati laboratorijski pouzdan izvor napajanja.
Zerocolos, kod takvih opasnih radnji treba dodati upozorenje. Zamisli da neki osmoškolac to pročita pa proba…[/quote]

Da tako je! Bolja je solucija zamijeniti mrežnu karticu nego flashati bios

ljudi, ne mozes promijeniti nforce kontroler, nisam pricao o mreznoj vec iskljucivo o tom kontroleru. u zadnje dvije godine maticne s tim kontrolerom imaju problem na windows 7 sa internetom i ne može se nista popraviti bez gotovo svaka dva mjeseca flashanja biosa jer svaki puta nesto ne radi dobro… s cime god da isli na net problem stvara kontroler na maticnoj, sve izgleda da je dobro, ali cim ima vise zahtjeva na nekoj stranici browser internet se prekine na neko vrijeme, nekad se cak mora i resetirat komp…

Flashao sam zbog ovog problema vec 4 puta bios, imam Asus M4N68T V2 matičnu i da sam znao nikad ne bih uzimao neku matičnu sa nvidia nforce kontrolerom(jos su i skuplje…), ali kod asusa to problem nije, imaju odlican alat i sve je gotovo za 1 minut, nemas sta znati, radi se flashanje preko windowsa sa Asus LiveUpdate softwareom…

tek sad zadnji update sa najnovijim nvidia network controller driverima omogucava normalan net na w7…

Ipak bi prvo trebalo probati sa manje agresivnim i jednostavnijim metodama.

Prvo, ako je moguće, isprobati s drugim računalom/laptopom.
Ako nije problem u računalu, jednostavno resetirati ruter.
Ako ne pomogne, nazvati SZK (besplatno je!) da oni pokušaju srediti problem.
Ako ne uspiju, provjerit će linije i, ako treba, poslati nekoga da popravi kvar.

Zašto odmah mijenjati mrežnu karticu, ako je u preko 99% slučajeva dovoljno resetirati ruter?

Sve bi moralo raditi po slici, kompjuter ima vezu za netom. Probaj što je gambo napisao i to je to, rješit češ.

Znam i ja da bi trebalo raditi.
Resetirao sam router, od toga ništa.
Zvao službu, i od njih skoro pa ništa, kažu greška u sustavu, isprike ovo ono, i šalju servisera.
Sve će bit ok ipak :slight_smile: