Ne treba se plaćati porez na Adsense zaradu?

Kako piše u naslovu ovog topica, to može da se ostvari, ako ste državljani: Katara, Ujedinjenih Arapskih Emirata ili Andore, ti građani su oslobođeni plaćanja poreza na dohodak. Možda ima još država… ali uglavnom postoje i takve da se ne mora plaćati porez :grinning:.

pusti ti amira šta priča i baljezga, naravno da google plati porez u irskoj odakle šalje pare ali on mora platiti porez na ono što njemu stigne na devizni račun kao honorar, ako se to od adsensea tako računa … sve dok je ispod 2k € ideš ispod radara mislim da ti niko neće ništa što se tiče poreza … ali po pravilima bi trebao plaćati … to što je njemu opština slala inspekciju to ništa ne znači, oni jedino mogu slati inspekciju ako neko ima registrovanu zanatsku radnju/samostalnog preduzetnika … ili ako nema registrovano a obavlja takvu djelatnost

njemu će biti problem ako mu poreska pošalje inspekciju, pa da vidimo kako će se vaditi fizičko lice, honorarac

ja njega više ne gledam, prvo što je debil, drugo što je idiot

frajer umislio da je državni neprijatelj pa da neko ima računa da ga prati, uhodi i sabotira

jednom mu se zabagao paypal on napravio video zvao tamo sve živo počeo pričati da mu je bh vlast blokirala isplate sa paypal naloga

debil obični

4 Likeova

U suštini porez se mora plaćati i glupo je o tome raspravljati i govoriti kako je država ovakva ili onakva. Biće problem (za one koji ne plaćaju) ako vlast vidi da bi tu mogli uzeti para pa počnu kažnjavati + tražiti da se plati porez za sva primanja u nekom određenom periodu, recimo zadnjih 2,3, 5 godina… Čisto sumnjam da će neko ići u zatvor zbog utaje 10k KM poreza al u svakom slučaju prije ili kasnije će neko na*ebati…

2 Likeova

ne valja država kada treba plaćati porez a kad država krene da plijeni onda ne valja zato što plijeni

znam da se dosta toga treba popravljati u našim državama ali svako treba početi prvo od sebe, ako ne plaćaš porez nemaš pravo da se žališ na državu, ako ne glasaš nemaš pravo da se žališ na vlast

ja bih plaćao kada bih primao više od 2k€ mjesečno :smiley:

3 Likeova

same here :smiley:

u slučaju enormne zarade ipak bih razmislio o registrovanju firmice na nekim sejšelima, djevičanskim otocima haha

Upravo se o tome i radi!

Sta je u Hrvatskoj porez 24 % (odnosno 36%)? Pise na webu porezne "​24% do 210.000,00 kn godišnje (do 17.500,00 kn mjesečno) i 36% iznad 210.000,00 kn godišnje (iznad 17.500,00 kn mjesečno) za porez na dohodak. Pa to su bas nenormalne stope.

Šta se ne isplati više, ljudima koji žele plaćati porez, otvoriti paušalni obrt s kojim je ful malen porez (1500-4000 kn godišnje), nego plaćati 24% ili 36% poreza na dohodak svaki mjesec? Ili sam nešto propustila.

Ko ne zeli da placa porez neka menja broj racun za svaku isplatu, to nije zabranjeno. Ja to ne radim, ali sam sticajem nekih okolnosti morao da menjam 2 puta i radi sve normalno.

Al Caponea strpali u zatvor zbog poreza a da nece nekog tamo zgolju.

To ce krenuti kad tad, kad jednom krene, krenulo je i sta ces…

Ti porediš Ameriku i američki zakon sa Bosnom, LOL… pravo pitanje je samo koliko će ova država još trajati s ovakvim načinom funkcioniranja i odlaskom mladih u inostranstvo, mi im činimo uslugu, dovlačimo lovu u državu možda nam progledaju kroz prste i ne pošalju nas u Alcatraz i to u onaj u Zenici :face_with_symbols_over_mouth:

ovakvi likovi su mi najjači kad počnu sa poređenjima

ne mogu, nemam snage