Neki jalni ljudi se igraju DDoS-om

Hrvatski jal, stvarnost i bijeda. Nakon što sam preuzeo klijenta i preselio web na hosting kako spada dobijem lijepu poruku hostinga:

Poštovani,

prilikom održavanja servera, zamijetili smo da je Vaša stranica www… meta DDOS napada (zabilježeno je XXXX konekcija prema toj stranici u sat vremena).

Znamo tko je imenom i prezimenom ali tako jadno nema smisla. Stranica je tvrtke, nije ništa što donosi neki profit reklamama, šteta je veća jer je web shop u pitanju. Tvrka koja radi reseller hostinga i kod kojih je bila domena prvo nije htjela otključati domenu za transfer, tu sam gubio dane, pa je javljano kad napravim backup radi seljenja da smo prekoračili limit diskovnog prostora. Njima je šteta 300 kn za hosting i 100 kn za domenu. Vrijedi li to tolikog gnjeva?

Meni djeluje kao paranoja i koincidencije.

Nije paranoja jer mi je vlasnik tvrtke koja je napadnuta rekao odmah o kome radi. Tako da ja nisam ni umislio ništa niti sam znao za njihove prijašnje razmirice. Ja sam samo izvršio uslugu seljenja weba na novi hosting i transfer domene na novi registrar u trenucima kada je obje isticalo i trebalo je produžiti kod starog hostera. Valjda je bio ljut. Nije moj problem.