Nema moje stranice u rezultatima

Evo jos jedne teme o nestanku stranice sa googla. Samo kod mene je problem sto pojma nemam razlog zasto se to dogodilo…

Dakle straica je jos do jucer se normalno prikazivala među rezultatima, za neke pojmove je bila cak druga i treca… Danas gledam i vise je nema uopce na prvih 5 - 6 stranica koliko sam gledao za pojmove gdje je nekada bila druga.

nije mi jasno sto se dogodilo, na stranici nista nije mjenjano, dodano nesto malo sadrzaja jutros, ali to mislim da ne moze utjecati tako drasticno.

Da napomenem stranica nije nova, domena je stara preko godinu dana i do sada nikada nije bilo problema.

Citao sam ostale teme o ovome problemu, i nisam uspio naci situaciju kao sto je moja…

hoce li se ovo stanje popraviti, nije valjda sav rad na stranici bilo bezveze

imao sam ja sličnu situaciju prije jedno pola godine…i trajalo je jedno tjedan dana i sve se vratilo na normalno…vjerujem da si sve tehničke greške poput htaccessa provjerio…pozdrav

Ako te nema u google za niti jedan pojam, tj. nisi rangiran, ali su ti indeksirane stranice, vratit će ti se, a to može biti bilo kad, nakon 5 dana, mjesec dana…

Google Sandbox

@grr sto se tice tehnickih gresaka tipa htaccess tu je nemoguce da je nesto pogresno jer nitko od sinoc nije dirao bas nista, tako da nema kako biti to

@adriano

Stranice jesu indexirane, ali kao sto kazes nema ih u rezultatima, jedino kada upisem bas ime domene onda pokaze.

Uglavnom radi se o stranici zabavne-igrice.com ako to sto pomaze da mi kazete vise

Palo mi na pamet da se ne radi o nekoj kazni zbog duplog sadrzaja, jer imam iste igre na jos nekim stranicama, ali title stranice sa igricom je na svim stranicama drugaciji, isto tako i meta description i ostalo. Neznam na koji bi nacin prepoznavao dupli sadrzaj, jer hrpa stranica ima iste igre

Tako je i meni, ali stranica je bila nestala nisi je uopće mogao naći ni kad bi upisao
http://domena.nesto
, i to je trajalo 1 dan i poslije se vratila na staro mjesto

Pojavit ćeš se vremenom ponovo u rezultatima pretrage.

Evo pročitaj ove postove:

http://www.seo.hr/blog/16/sto-je-google-sandbox

http://www.seo.hr/blog/176/upute-kako-izbjeci-google-sandbox

http://www.seo.hr/blog/138/kako-izbjeci-google-sandbox

http://www.seo.hr/blog/184/konkretan-primjer-i-objasnjenje-sandboxa

Da procitao sam ove postove i definitivno je sandbox, samo mi nije jasno kako stranica stara preko godinu dana zavrsi u njemu. Cak u jednom od clanaka pise da zahvaca nove stranice. Godinu dana stara stranica i nije bas nova

Na to pitanje ja nemam odgovor. No dobro, sad ti je najbitnije da ponovo budeš u rezultatima. A ništa, skupljaj kvalitetne linkove i radi sve normalno i vremenom ćeš se i pojaviti…

I ja imam sajt star preko mjesec, imam indexiranih 15-20 postova od ukupno 250, ali se ne rangiram ni za koji pojam, dok vidim slicne webportale (doduse starije) se indexiraju svaki čas i odmah se rangiraju sa nekim postom.
Kad cu ja poceti tako i koliko trebam jos cekat, ima li smisla nastaviti dalje, i sta da radim ubuduce.

Ako objavljuješ članke, objavi na nekom social sajtu poveznicu. Tipa croportal ili naslov.hr, to će ubrzati da budeš indeksiran. :slight_smile:

To se prije 1-2 godine nije događalo, ili se jako rijetko događalo, sada je to slučaj za svaki drugi sajt.
Problem je u masi sajtova koji svaki dan nastaju i nema mjesta za sve u rezultatima pa google neke skroz zapostavi.
Pokušao sam doznati način na zbog kojeg to nastaje i kako izbječi. Kupio sam 4 domene, po dvije za svaki pojam. Jednu sam ‘šopao’ linkovima, drugu sam linkao na samo jednom sajtu i ‘šopao’ je samo sadržajem. Ova druga za sada bolje stoji.

Mislim da dok je domena mlada ne valja mjenjati linkove, barem ne puno. Dosta je 1-2 linka, u početku pa onda svaki tjedan 1 link. Kasnije kad/ako se domena ustabili onda gradit link building.
To je moje neko mišljenje, možda nisam u pravu!

[quote=“sime_zd”]Mislim da dok je domena mlada ne valja mjenjati linkove, barem ne puno. Dosta je 1-2 linka, u početku pa onda svaki tjedan 1 link. Kasnije kad/ako se domena ustabili onda gradit link building.
To je moje neko mišljenje, možda nisam u pravu![/quote]

To se dogadja od cca 8. mjeseca 09-e.

A ovo za “ne bildati domenu linkovima dok se ne ustabili” je istina ali i ovisi dosta o terminima na koje se natjece.

G je puno strozi prema domenama koje u startu pikiraju na rijeci / termine koji imaju visoku konkurenciju.

Danas je zaj***no brzo doci u top 10 i kretati se ispod G radara :slight_smile:

Spam filter se razvio za po***it, uzima brdo vise cimbenika u obzir nego prije.

evo sad sam primjetio da su i kod mene neki linkovi nestali sa google, i to oni najnoviji do sedmicu stari… Nisu svi nestali nego samo određeni, dok je starim sve OK

Hocete li mi reci, pisem plog postove, domena je stara vise od 1 mj. pisem postove skoro svaki dan, koliko treba cekati da Google počne indexirati nove postove skoro svaki dan kao i ostalima
Molim, ako moze iz vaseg iskustva s blog sajtovima.

[quote=“mago”]Hocete li mi reci, pisem plog postove, domena je stara vise od 1 mj. pisem postove skoro svaki dan, koliko treba cekati da Google počne indexirati nove postove skoro svaki dan kao i ostalima
Molim, ako moze iz vaseg iskustva s blog sajtovima.[/quote]

Meni se domene prvo saftaju nekoliko mjeseci (godina :zub: ) i tek onda krenem (ako :zub: ) raditi nešto s njima.

Na aktivnom blogu mi se postovi indeksiraju u roku 15 minuta, ponekad i manje.
Wordpress
domena je kreirana 18.03.2008

Mislim da bi trebao đorati linkove.

ZAŠTO nemaš link prema blogu u potpisu???
Sramiš se i malo bojiš da ne vidimo tvoje pisanije? :slight_smile:
Opusti se i stavi link.

Sada sam primjetio da su linkovi indexirani ali ih google ne prikazuje na trazilici.
Da li ovo znaci da imam neki ban ili nesto slicno, jer je ovo karakteristika samo novih linkova.

nebi rekao da imas ban jer tvoja domena nije pod banom kod googla e sad …

[quote=“nike”]
Da li ovo znaci da imam neki ban ili nesto slicno,[/quote]

Nije ban al je nešto slično :zub: ako te to tješi!

Procitao sam da je moguce da je razlog sto je stranica nekada znala zablokirati uslijed velike posjete, pa je tada dolazilo do 503 greske Service Unavailable

Srecom nije nikakav ban :), a ni nesto slicno :smiley:

Evo linkovi su opet svi indexirani, neki su na vrhu (gdje su i bili), dok se nadam da ce i drugi se vratiti tamo…