Neovlašteno preuzimanje članaka

Pozdrav,
jedan sajt preuzima sve moje članke, mislim preko rss-a ili sličnih programa, i postavlja ih na svoj sajt.

I moj sajt kao i njihov je wordpress.

Postoji li neki način da zabranim kradju? Kontaktirao sam google, čekam njihov odgovor.

Postoji li neki plugin za wordpress koji mi može pomoci? Da im ne dozvoli lagan pristup člancima?

Postavio sam zabranu desni klik i slično, ali to nije rijesilo problem jer ne preuzimaju članke ručno. Hvala

Jesi li kontaktirao sajt?

Meni se to nedavno dogodilo, ali doduše za samo jedan članak, kontaktirao sam sajt i odmah su ga uklonili.

Niko sa tog sajta ne odgovara na poruke. Nije u pitanju jedan članak, već 2 godina preuzimaju svakoga dana po 30 članaka. Preuzimaju preko rss ili nekog sličnog programa automatski.

Pogledaj da li koristi WP Automatic plugin.

Nisi jedini :smile: takođe i meni se tako dešava. Ima jedan srpski sajt koji takođe “preuzima” preko čini mi se RSS -a moje cele članke sa sajta zajedno s tagovima (valjda je tolki stručnjak pa ne zna da ih ukoni).

Ja to pustim … da uzima …Jer WP YOAST plugin ima u sebi deo koji Google-u (robotu) kaže (unutar je RSS) "Članak (naslov članka) je prvi put objavljen na (onda ide tvoj URL sajta)“. Tako da google zna da je tvoj članak izvorni orginal i onda to on “poštuje”

Inače ima načina kako da blokiiraš RSS fedd mada ne znam dal ima kakvog uspeha i dal vredi šta…
evo ti pokušaj sa ovim kodom
kod ubaciš pri dnu functions.php fajla . Naravno moj ti je savet da sačuvaš orginalni ovaj fajl pa tek onda da čačkaš oko njega

function itsme_disable_feed() {
 wp_die( __( 'No feed available, please visit the <a href="'. esc_url( home_url( '/' ) ) .'">homepage</a>!' ) );
}

add_action('do_feed', 'itsme_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'itsme_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'itsme_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'itsme_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'itsme_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2_comments', 'itsme_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom_comments', 'itsme_disable_feed', 1);

Ili ako hoćešda skariješ RSS feed imaš ovaj kod koji isto tako dodaješ pri dnu functions.php

remove_action( 'wp_head', 'feed_links_extra', 3 );
remove_action( 'wp_head', 'feed_links', 2 );

Koristi ove : Scanned Plugins

BuddyPress

WordPress Popular Posts

media ace

snax
whats your reaction

easy social share buttons3

Featured Image from URL (FIFU)

jetpac

Da li je dovoljno da instaliram Yoast SEO plugin, ovaj besplatni? Gdje kada preuzmu članak, piše im odakle je članak na njihovom sajtu?

Mislim da se neće prikazati (ako se koristi yoast) na njihovom sajtu odakle je članak preuzet . Jer koliko sam skontao yoast taj deo ima “skriveno” ugrađen URL link tvog sajta unutar tvog feed-a tako da je to više tehnički deo nego onaj vidljivi deo

Inače se nalazi u yoastu link " Izgled pretrage "- zadnji tab RSS pogledaj tu.
Ako hoćeš da ti se vidi da je s tvog sajta članak jedina mogućnost je ta uz svaki tvoj članak pri dnu postaviš to jest, linkuješ tvoj sajt homepage stranicu

ja to radim odavno stavim svoj URL link sajta pri dnu članka a u zo još zamolim one koji kopiraju moj org.članak da samo postave link do sajta

Da, vidjao sam na nekim drugim sajtovima, kada nesto kopitas, moze biti samo jedan pasus…ispod uvijek piše sa koga je sajta, da je na tom sajtu prvi put objavljen članak, da nastavim čitati na linku…itd. Nesto sto je automatski?

Da, to je automatski kada pokupe samo deo tvog članka preko RSS a ostatak čitaš na tom nekom sajtu. Po meni to je O,K. Ovo tebi što rade je čist scraping sajta (kupljenje celog članka) i ako ne stave izvor odkle su preuzeli je kršenje (ako je tvoj članak orginalan) autorski prava

Poz.

najviše takve tipove zapravo iživcira kada im pođeš stavljati svoju rekalmu na dno, vrh ili iza prvog paragrafa u svakoj vijesti svog RSS-a.

Ja sam imao sličan problem i svaki dan sam mijenjao poziciju “svoje reklame” (URL mog portala) u dijelu RSS feed-a (jer je dotični pravio bota koji je taj dio svaki dan uklanjao).

Pa smo se takmičili kome će prvo dosaditi i nakon 6 dana je odustao jer je uvidio da sam uvijek u prednosti i da mu je “njegov portal” uvije prepun teksta u kome piše da je “članak u orginalu objavljen na www” i sl.

Iako… kolega ti je napisao da Google odavno zna gdje je nešto prvo objavljeno i to poštuje, čak i kada okolo drugi kradu “taj isti sadržaj”.

2 Likeova

vidiš zanimljiva ti je ta “ideja” :thinking:

1 Like

Probaj blokat im ip adresu web severa sa kojeg koriste scrapping tool, a i domenu baciš im na block… Npr kod AIOSEO plugina imaš opciju da ubaciš link svog blogga u rss feedove, pročitaj ovo:

Isto i drugi plugini pružaju, a možeš putem i httaccesa isto blokirat, dodaj ovu liniju

deny from ip-adresa-web-servera-odakle-scrappaju

a domenu blokaš ovako:

SetEnvIfNoCase Referer "domen-koji-zelis-blokat.com" bad_referer
Order Allow,Deny
Allow from ALL
Deny from env=bad_referer

ili

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} domen-koji-blokas\.com [NC,OR]
RewriteRule .* - [F]

Ljep pozdrav

1 Like

Lijepo ugasi rss feed na svom sajtu. Sta ce ti to uopce?

1 Like

Ugasio sam rss preko jednog plugina, od tada vidim da više ne mogu preuzeti članke… E sada, ne znam,jesam li naštetio nesto svom sajtu sto sam ugasio rss?

NE nisi…naštetio ! opušteno samo :wink: