Neozbiljnost poslovanja

Dakle, prije par dana zbog nevremena u mojoj ulici se bacio grom u kablosvku i ko god je imao nesto povezano tv i racunar sa kablovskom crklo mu je … dakle nije samo kod mene crklo vec u svih korisnika u krugu od 300m.
Sto sada ?
Korisnici su ostali bez opreme, tv ili racunara…
Došli mi dotični kući da zamjene modem ja ih pitam ko odgovara za nastalu štetu oni se brane sa “Nije to od nas ili Dokazi da je to od nas”…
Čitam ugovor kaže:“Ukoliko dođe do kvara na opremi od udara groma mi ne odgovaramo za nastalu stetu”. -oke, da se meni grom bacio u kucu i pocrkalo sve u kuci sto je ukljuceno ne bi rijeci im progovorio… Ali i to je nemoguce jer kuca ima gromobrane automatske osigurace…
Te pitam covjeka zasto mjenjate onda modeme besplatno ako u ugovoru piše da ne odgovarate za nastalu stetu ? …
Al nista covjek samo suti…

  • čitajući ugovor primjetim da su ugovor kopirali od neke slične firme ali ne iz BiH veci iz SRB sve na ekavicu :smiley:
    Šta sada raditi ?
    Lokalni informativni portali su vecina u njihovom vlasnistvu ili su podplaceni od strane istih, i da zaboravih’ reci riječ je o Neon solucije sram ih i stid bilo , znam da prate ovaj forum i nek’ ih bude sramota :slight_smile:

Nista.Sve sto radisi biti ce uzalud.

Vjeruj belmine meni nije za racunar sto mi je pregorio ■■■■■ ga i onako sam ga mislio mjenjati za koji dan bio je slab,al mi je krivo sto nece da priznaju krivicu svoju a u ostalom napravili su stetu preko 20.000KM (10.000€) da su makar rekli evo dat cemo vam net ili tv signal narednih 4-5 mj. ako vec nemaju pare da plate sto su pokvarili.

I meni je izgorio ruter od BhTelecoma nedavno.O BHT nema potrebe da pricam, totalno su neozbiljna i neprofesionalna kompanija.Cekao sam 8 dana da promijene taj ruter.Zvao sam ih x puta, ona gospodja sto se javi kaze mi imamo preko 50k prijavljenih kvarova.I sta ja sad imam s tim sto vi to imate nije moj problem.

Jednostavno ih nije briga zato sto imaju monopol i mogu da rade sta hoce.Da se negdje zalis ili da tuzis nekoga izgubiti ces i vrijeme i novac.

Da je meni bogdom izgorio komp i da se grom bacio samo u moju kucu ja se ne bi zalio ali u u ovom slucaju nema nikakve veze sa mojom kucom…sto se tiče bhtelekoma onu so govna od ljudi uvjerio sam se kad je moj amidza uvodio adsl 10 imena na kutiji od rutera su prekrizena i na kraju njegovo ime (sve preči od prečih) hahahahahha :smiley:

Družw Zdenga, ne napadaj ljude ni krive ni dužne. Grom je viša sila i ini s tim nemaju ništa. A modem ti minjaju jer je to njihova oprema. Eto vidiš, i oni su imali štete a ne samo ti. Ako im kablovska instalacija nije po propisu tvoje države možeš ih tužiti sudu.

Meni su rekli da čekam mjesec dana, a ti si dobio za 8 dana i opet se žališ (ja se ne žalim jer je istina da imaju ogromnu potražnju, pa i na sami priključak se zna čekati mjesec dana jer njihovi operateri nemaju vremena da sve osposobe za dan - istina, mogli bi zaposliti više takvih). Ne vidim stvarno razloga zašto blatiti najjaču firmu u BiH. Imaju najbolju uslugu trenutno i ne vidim @Zdenga zašto si i uzimao usluge te kompanije za koju ja lično prvi put čujem.

Oni na svakom rasvjetnom stubu imaju zastitnu opremu od udara groma ali kvalitet te opreme je ocajan :wink: to mi je i sam radnik rekao :wink: i jel im ja trebam uzemljiti svaki stub i stavljati osigurace ?

@milito zbog brzine uvodjenja i uklanjanja kvarova, do sad je bilo sve OK al nakon ovoga su zasrali stvar :wink:
U mojoj familiji su dobili sigurno 10ak korisnika TV-a ili neta mojom preporukom, kako su ih dobili sigurno ce ih tako i izgubiti ;)…

Ono što si belmine ignorisao jeste sam ugovor koji si potpisao sa njima. Ako piše kao što si gore naveo:

“Ukoliko dođe do kvara na opremi od udara groma mi ne odgovaramo za nastalu stetu”

Onda ćeš im poslati pismenu žalbu (ni slučajno slati usmenu) da ti je zbog nekvalitetne telekomunikacijske opreme tebi prouzrokovana šteta na perfirenoj opremi, tj. opremi koja se koristi kao primalac usluga navedene firme, to jest Neon Solucije (to je obično TV, Internet, telefon). U slučaju da se povuku na ugovor koji si potpisao, naglasićeš im da oprema iz ugovora podrazumeva modem, telekomunikacijski kabel, LAN kabel, tj. oprema koja ti je prema ugovoru dodeljena, ali ugovor ne može pokrivati opremu koju si već imao u svom vlasništvu i koja je u kvaru radi usluge koje ti oni pružaju. Ako želiš da nastaviš sa ovim, javi se nekoj Agenciji za zaštitu potrošača u BiH. Moj savjet. Ja sam iz RS i imao sam dosta problema sa m:tel-om oko njihovog ugovora, gde su na kraju morali popustiti jer sam bio uporan i najvažnije, upravu.

Izgleda da ne razgovaramo o istom BHTelecomu :smiley:

Prvo dali su mi kao broj Tesnja da tu zovem.OK uputio sam jedno 30 poziva i niko nece da se javi.Grom udari negdje 50km od mene, meni sprzi ruter.Zasto ? Zato sto je kineski, a dobro znamo koliko oni naplacuju svoje usluge.

Monteri nemaju veze s vezom.Evo shematski predstavljeno sta mi je jedan njihov monter uradio na kutiji, tj. kako je povezao zice

(Lijevo je kako treba, a desno kako je on povezao)

I na kraju sam ja otvorio kutiju i povezao kako treba.

Ima jos milion neugodnosti koje sam imao s njima, do sad nisam imao nijedno pozitivno iskustvo.

Zašto si i dalje kod njih? Niko te ne primorava. Mislim da znam odgovor - jer su opet najbolji ;).

Nije tacno,Rado bih presao na drugi provajder, ali ga u mome mjestu jos nema.

Istina da BHMobile razvaljuje, ali Telekom je katastrofa :wink:

Ista stvar i kod mene. Najgore je imati posla s državnom firmom , jer tu vlada nerad i javašluk. Da su oni kod privatnika trčali bi istog trena kad treba nešto napravit. Isto je žalosno da nemam nikakvu alternativu…

Ja zapravo smatram da je BHT daleko jači od BHM.

Izgleda da stvarno ne govorimo o istoj kompaniji :smiley:

Bilo je jos diskusija na raznim forumima i nisam bas cuo da neko hvali BHT.

BTW ja mislim da ce njih Telemach pojesti.Kada bi dosao u moje mjesto ne bih ni trenutka razmislio odmah bi presao na njih :wink:

Zašto li je pored Telemacha ili bilo kojeg drugog provajdera BHT i dalje najzastupljeniji u Sarajevu.

Pretpostavljam da je to nasljednik bosanskog dijela bišeg PTT-a iz ex-YU pa su ljudi po inerciji ostali kod njih.
Takav slučaj je sa T-com u Hrvatskoj.

Pa vjerovatno zato sto su prvi poceli da se bave tim poslom na ovim prostorima.Ljudi jos ne znaju za bolje solucije, a i sam BHT se zali na pad korisnika njihovih usluga.

Mogu li dobiti neki izvor te informacije da je BHT najzastupljeniji u Sarajevu ?

yup, prije je bio net preko ptt, pa je tek kasnije bihnet dosao

To što su bili prvi ne znači da ne smiješ da se prebaciš :D.