Nerealne cijene apple proizvoda u HR

Ovo nije nikakav pametan post nego eto naišao na ovu razliku dok sam pretraživao popuste za BlackFriday i razlika je ogromna… pa sam htio to podijeliti s vama… hahahahah :slight_smile:

Cijena u Hrvatskoj je 2300usd

Za tu razliku od 1000$ može čovjek praktički kupiti kartu za avion i otići sam po njega

U nasem sluzbenom bosanskom reselleru/serviseru iphone 6s je jos uvijek 750€ :smiley:

https://mekline.ba/kategorija-proizvoda/iphone/iphone-6s/

a u svicarskoj isti platio 399€ :frowning:

1 Like

A sta reci… Ipak smo mi najbogatija zemlja svijeta, pa nebi bilo u redu da su nam cijene jednako niske kao u siromašnoj Americi, ili Svicarskoj…

3 Likeova

prvo na taj proizvod ide 25% poreza, pa onda prodavacu se jos opali 25% poreza, pa je onda tu neka marza, pa kad si prodavac uracuna u cjenu sve parazitske namete jos je to kod nas dosta jeftino…

Meni samo nije jasno od kud ovi web shopovi nabavljaju robu i kakvu li to marzu imaju, pa nije moguce da na 2000 kuna proizvod imaju 100 kuna zarade? PA onda im je bolje raditi za amazon… Ili neki drugi…

1 Like

U pravu si. Nemaji marzu. Radio sam za jedan web shop, a glavni dobavljac mu je bio msan i asbis. Prodao bi npr. Samsung televizor u vrijednosti cca 4000kn i marza na njega bila 17kn. Pitam vlasnika gdje mu je racunica? Kaze da su takva vremena…glavno da se prodaje, a kasnije mora biti bolje. Covjek zivi od drugih stvari…
Svi oni koji imaju firme ili obrt i jos su u sustavu pdva, znaju koliko toga moraju prodati da bi zaradili svoju placu…

1 Like

@zgubijumf Slažem se s tobom meni frend radi isto u jednom shopu i na modele tva od 5000-6000 milja kuna imaju 50-100 kuna marže … i rade dobro im :slight_smile:

@dadaas neznam odakle nabavljaju ali ja sam svoj laptop kod nas s našim maržama preplatio sljeće što budem ću poslati kolegi lovu na račun u Chicago pa nek mi posalje i jos nek otpakira i nemora mi slati ni u orginalnoj kutiji nek mi salje ko rabljeni pa da izbjegnem taj jebeni nas porez kojeg nevolim nimalo :slight_smile:
Kao ni Nadan Vidošević :wink:

Nema veze sto je rabljeno, naplatiti ce ti porez bez obzira na sve, ako slucajno prode bez, to je zato sto paket nisu ni otvorili, tj. cista sreca.

Opet i na rabljeno bi trebao ici manji porez i izbjego bi marže i naše lihvarske namete pa nek ustedim 500$ uspio sam

Odes do Njemacke npr Minhena (blizu je) i kupis Refurbished Mac za jako male pare.Definitivno se vise isplati :wink:

Iskreno nikad mi na pamet ne bi palo ovdje kod nas uzimati Mac jer su cijene vrtoglave.

ma od švaba mi netreba ništa :slight_smile:

Hahah cirkus :slight_smile: Za tu lovu mozes uzeti 8plus bez problema :smiley:

Iphone x za 3000km il vam ga 1600€

Za te pare kupit golf 3 gti da boli glava hahaha

1 Like

hahahhaha danas za te pare možeš uloviti i bolje od golfa 3 :slight_smile:

Evo ja juce kupio ovaj mali Asus ZenBook u Innsbrucku. Inace ne igram igrice pa nisam se opterecivao jacinom,
imam komp a ovo sam uzeo radi internet poslova kao sto su FB IA, Adsense itd. Da mi sve uvek moze biti pri ruci. Pa bi me bas zanimalo koliko ovaj model kosta u Hrvatskoj ili Srbiji? :slight_smile:!

IMG_20171122_161846|375x500

https://www.nabava.net/search.php?q=Zenbook+ux390ua

Hahaha, kod nas u Hrvatskoj je samo 600 eura skuplji. Jbg, imamo bolju placu nego Austrijanci.

Jesi mozda gledao cijenu Dell XPS 13?

1 Like