Nesto o sajtu realitica.com

puno je to … recimo znam da do sada oni što izdaju apartmane po neumu i međugorju ne prijavljuju goste … kako će sada vidjet ćemo

Skroz nevezano, ali nisam mogao odoliti

ovo mi izgleda prilično jadno, kaj ih peru neki kompleksi u vezi apartmanije?

Nisam detaljno proučio kako radi taj megabooker, ali mislim da oni dodaju vaše apartmane na ove servise tipa Booking.com, Airbnb.com koji uzimaju 15% i onda još Megabooker uzima 15% sebi na to, znači 30% a sve samo da bi dodali oglas na te velike agencije na koje se može svaka budala dodati za 20 minuta.

I onda na kraju od 100 eura dnevno koliko plati turist, ti dobiješ nekih 65 kada se još oduzme porez, to znači da na svaki dan gubiš 35 eura, x 90 dana = 3000 eura godišnje košta Megabooker :smiley: i oni se nađu ponižavati Apartmaniju koju platiš 500 kn godišnje i kažu da su oni bolji. Baš je jadno promovirati sebe na tuđim leđima i još pisati laži.

Nego vidim da su spomenuli i www.rezerviraj.hr, mogli su barem link staviti prema nama :frowning:

1 Like

Vec smo se navikli na krađe oglasa, naziva brenda, tekstova, slika, krađe članaka, kopiranje dizajna, krađe kompletne strukture sajta, kopiranje loga, kopiranja FB objava, cak i krađe dizajna ponuda i računa… a ovo je skroz novo :slight_smile:

Blago nama s takvom konkurencijom.

1 Like

Mogu samo reci jadno kad su na takve grane spali da blate drugog da bi sebe dizali.

Prvo: Nije se upravo doneo, nego postoji odavno. Novina je da su rešili da ga i primenjuju.

Drugo: Nije 20% na pun iznos, nego je 20% na iznos prihoda umanjen za troškove. Ako nemaš dokaza o troškovima, onda imaš pravo umanjenja za 20% normiranih troškova.

Treće: Ne radi se o izdavanju u turizmu, već o rentiranju nekretnine tipa: stan podstanarima, poslovni prostor zakupcima etc, odnosno o prihodu o davanja u zakup nekretnina. Privatni smeštaj, vile, hosteli, hoteli itd… idu po drugim zakonima.