Netko mi napravio Negative SEO

Pozdrav

Radio sam na nekom svojem sajtu tamo od 4. mjeseca, došao do nekih 80 - 90 uv dnevno, bilo je i nešto malo zarade pošto je cpc dobar.

I onda od prošlog mjeseca posjeta počela bit sve manja i manja, reko ok šta sad.

Da bi evo sad vidio, odem bezveze na majestic seo i vidim neko mi nabio 1.2M backlinkova sa 57.4K unique domena. Trust Flow mi je 0. Koliko sam vidio, sve više manje ide na neki sajt, koristi taj Anchor Text prema domeni, nekom wordpressu na kojem je 1 text i domena je banirana na google.

Jbg očito je nekome smetalo, a baš dosta sam radio na sajtu. Dobro nije bio jak sajt, pa ono nema veze.

Ima veze, kako nema. :blush:
Te pogrešne i neželjene linkove možeš odjaviti u Google Search Console: https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main neće to biti brzo, ali trebalo bi se riješiti.

Pogrešno je svemu prilaziti sa “nema veze”. :frowning: Tako nevezano za ovo, molim tebe i druge kojima npr. link u profilu ne radi; da ga izbrišu. Tebi je istekla domena (na tom linku). :o:

Ako je domena dobila ban, uzmi drugu!

Nulled tema pretpostavljam

@c3po
Baš sam gledao, tamo se nalaze samo moji. Ovih 1 milijun je valjda nestalo, ali the damage is done.

Iz iskustva znaš da je pogrešno prilazit sa nema veze? Možda bi trebao prestat onda ja :slight_smile:

@zgubijumf Nije banana, ali zbog svih tih spam backlinkova je oslabio sajt na google.

@Tomas Imam default temu od wordpress