Neuki su ljudi u većini hosting firmi

Na kraju krajeva, kada je korisnik i otkazao uslugu sam mu dao savjet da prebacimo otkazivanje usluge na kraj pretplatnog perioda, opet razmišljajući o njegovim interesima, kako mu usluga nebi propala. Odbio je i zatražio trenutnu deaktivaciju.

G. Predradnik, ako se odlučite reaktivirati uslugu vrlo rado ćemo je opet aktivirati, dovoljno je da nas kontaktirate.

No ovaj puta u skladu sa pravilima :smiley:

1 Like

Potvrđujem sve što je šta je Damir iz Infoneta reka osin da nisan reka razlog. U njihov obrazac za deaktivaciju san napisa da je razlog nefunkcionalnost.
Adrese nisu nepostijeće ili barem nisu bile u trenutku prijave jer nakon unošenja adrese moja vlastita mejling lista šalje mejl na tu adresu i na listu se upisuje tek nakon klika na link. Ako se ne klikne na link nema upisa.
Također je istina da su mi odobrili 100 mejlova na sat a poslali su 0 slovima nula. Kako raditi posal bez mejling liste? Nikako.
A pročitajte šta o alatima za poslovanje piše ovdje:

http://freeweb.optinet.hr/~dbergam3/zarada/alati.html

G. Predradnik,

iskreno me zanima jeste li Vi uspjeli što zaraditi na način koji preporučate na Vašim stranicama?

Čini mi se da biste energiju koju ulažete u takve stvari mogli koristiti za izradu nekih aplikacija, web stranica, plugin-a,… I na taj način da biste ostvarili profit.

Evo Dombo:

http://freeweb.optinet.hr/~dbergam3/zarada/pmcdkz.html

http://freeweb.optinet.hr/~dbergam3/zarada/mradkz.html

http://freeweb.optinet.hr/~dbergam3/zarada/ptrcdkz.html

http://freeweb.optinet.hr/~dbergam3/zarada/webdkz.html

Vjerujem da je vrijeme utrošeno u ostvarivanje zarade višestruko veće od vremena potrebnog za kreiranje jednostavnije web stranice. Iznos koji je vidljiv na prvom linku je otprilike 2 sata cijene sata programera.

Dobro Dombo, to je tvoje mišljenje.

Al vratija san se opet na forum da napišen šta san zaboravija. Poruka koja nije dostavljena, a tvrdi se da je spam je imala sadržaj:

Svi koji su ostvarili pravo na zaradu u Penny Matrixu biti će isplaćeni između petka i ponedjeljka. Informacija je pouzdana i provjerena.

Pa sad procjenite sami!!

Ja sam se referencirao na mailove u kojima nudite svoje raznorazne usluge i mailove u kojima članove mailing liste pozivate na svoje web stranice, detalje nebih iznosio.

Evo odgovora gmailovog servera na jedan od vaših mnogobrojnih mailova:

SMTP error from remote mail server after end of data: host
alt4.gmail-smtp-in.l.google.com [74.125.196.26]: 421-4.7.0 [85.10.55.40
15] Our system has detected an unusual rate of\n421-4.7.0 unsolicited
mail originating from your IP address

Google ima pametne algoritme po kojima filtrira mailove no ako vi kažete da vaš mail nije SPAM tada google ima loše filtere.

A takvih u mail logu ima zaista mnogo.

Ponavljam još jednom, sve mail akcije se detaljno logiraju, kako mailovi koji su uredno dostavljeni tako i oni koji se bouncaju te razlozi bouncea

Boldani dio djeluje autentično.
Ali, vi znate da Google spada u firme razine npr. Microsofta, Facebooka…
Ja se na takve nebi obazira.
Znan čovika koji jednin klikon šalje preko 3 iljade mejlova. Ali naravno ne sa Vašeg servera, već jednog normalnijeg!!

Dodatno, dozvoljavam Vam da sve moje mejlove pejstate u ovu temu. Unaprid Vam hvala za reklamu!
Također pozivam sve članove foruma da se upišu na moju mejling listu. I vama unaprid hvala. Nećete požaliti jer ćete zaraditi. Ima posla za sve!!

To da cete jednim klikom poslat 3000 mejlova putem shared hostinga tesko da je moguce jer svaki server danas ima zastitu i blokadu na takav vid spamovanja. Otisli ste malo offtopick sa tim zaradama i mejling listama uglavnom ako se vec toliko razumijete i mislite da znate bolje od drugih hosting firmi u ovom slucaju od Infonet samo izvolite i ponudite nama (ostalima) bolje usluge od njih. Da tu ima nekog posla za sve i zarade kako kazete ne biste ovdje gubili vrijeme kao ni sa domacim hosting firmama vec bi kupili sopstveni server i svoje znanje iskoristili na pravi nacin ili mozda grijesim.

Sceko, prijatelju, nekad smo jako fino komunicirali na ovom forumu. Nema razloga da to pokvarimo.
Nemogu otvoriti firmu koja bi se bavila hostingom jer server nikad u životu nisan vidija. Ali san zato u informatici preko 30 god. Oni koji me se još sićaju iz mojih radnih dana imaju dobro mišljenje o meni. Da sam mlad i da radim nikad nebi otvorija firmu već obrt!
Zarade ima jer ja ne poslujen s prevarantima. Da budem potpuno precizan surađivao sam sa firmom koja je trenutno na sudu. Ne poslujen više s njima i istog trena su maknuti sam moje stranice. Međutim kad sam ulazio u posal nisam moga predviditi takav razvoj događaja.
Hosting s kojeg kolega šalje mejlov nije shared. I još, ne šalje samo jednom dnevno jer ja znam dobiti i po 10 poruka dnevno od njega. To je znači 30 000 dnevno prema svima.
Samo bi te podsjetija da infocentar specificira 100 poruka na sat. Otiđi na njihovu stranicu pa se sam uvjeri. Ono šte piše na njihovoj stranici nije istina jer su mi poslalo 0 (nula) poruka na sat!!

Treba razumjeti da se jedno lokalno poduzeće koje pruža uslugu e-pošte ne može “ne obazirati” na ključne igrače u ovom polju. Ako postoji opasnost da Google Mail blokira isporuku pošte, to je ozbiljan problem za lokalnog pružatelja usluge.

Međutim, to za tebe samo znači da zahtijevaš takvu razinu usluge. Sasvim sigurno se može osigurati mail-server koji će biti vođen smjernicama ignoriranja čega god korisnik želi.

Postujem ja vas rad i znam jos od pocetka koliko se trudite i radite, ali tesko da je do njih znam jer bavio sam se slicnim stvarima cak i server zakupio za tako nesto i dolazio bas do velikog broja mejlova, problem mi se slican desavao da jednostavno mejl ili nije validan tj. nije vise aktivan ugasen ili dolazi do ovakve greske. Ne treba sad svim silama udarat na domace firme treba sugerisat ali ne na ovaj nacin, hvala bogu da ih je sto vise da bi jednostavno se trudili i nama klijentima nudili sto bolje usluge zbog konkurencije. Ali danas svako drugi drzi hosting pojedinci trude se ljudi da zarade da dodju do novca na sve nacine takvo vrijeme doslo, nekad znate i sami da ima neko sajt to je bila procedura sacuvaj boze i kostalo je mnogo novca sada u par minuta svako ko pozeli moze ga imat to ima i dobre i lose strane. Ali treba gledat pomoc domacim tvrtkama ne odma ih unazadit jer informacije se brzo sire putem foruma, a ovo mislim da nije neki veliki razlog za takvo nesto promenite hosting probajte kod nekog drugog. Ima tu puno faktora probajte takodje da koristite razne sajtove poput mailchimp.com mozda pomognu. Ja imam slican problem imam preko 11 000 registrovanih korisnika na wordpress i ne mogu svima vise da posaljem mejl jednostavno blokira me server ne dozvoljava ima limit ja to ispunim odma i nema dalje. mass mail je sve manje dozvoljen zato treba naci sajtove koji mogu da ispune ovu uslugu i konkretno se baziraju na to.

Tsereg, ako želiš napredovati u informatici ne slušaj firme koje san spomenija. Obrati pažnju na jednog pojedinca, zove se Richard Stallman. On govori ispravno!
Sceko hvala na lipin ričima i ne moraš mi govoriti vi jer smo mi oduvik na ti.
Inače hosting san kod njih uzeja samo zbog pogonjenje moje vlastite mejling liste. I eto kako je završilo. Možete vi pričati šta oćete ali ja se osjećan jako gadno prevarenin. Ružno su postupili pšrema mom radu. Skripta je stvorena i dotjerana na besplatnom hostingu koji dozvoljava 1 poruku na sat. Zaključujete i sami da nisan moga s tog hosta slati poruke na pun ■■■■■ mejlova (koji su bar u startu bili validni, ako nisu sad). Koliko bi to trajalo? danima! I zato san uzeja host koji šalje 100 mejlova na sat s tim da su mi ga dali u pola cijene (to priznajem). I eto kako je to završilo. I ima li više smisla uopće pričati o tome. Kod njih se reklama ne podudara sa stvarnim stanjem. Da su mi u startu rekli da to tako samo piše 9 da nije istina ja nebi poslova snjima. A sad je tako kako je. Opet moram koristiti tuđi rad šta mi teško pada jer ja već 30 godina sam pišem svoje alate.

Proci ce 100 mailova bez greske ako su legitimni, nisu spam, nisu bulk (proci ce i bulk ako primatelj nema kvalitetno podesene filtere). Znaci ono sto znamo kao svakodnevnu email komunikaciju.

Kada dode do problema sustav reagira da stiti ostale korisnike na serveru, kada nam google vrati vise poruka da su vam mailovi spam to cemo smatrati relevatnom cinjenicom i obavijestiti vas da je mail discardan.

Za primjer 10.04. ste uspjesno poslali 273 maila (govorim o mailovima koji su dosli do posiljatelja) sto po mom skromnom misljenju niti nije trebalo proci s obzirom na sadrzaj istih. Apsolutno necemo dozvoliti da blacklistate IP servera i onemogucite uslugu ostalim korisnicima kojima gmail, hotmail i facebook dosta znace i kojima posao ovisi o tim servisima.

No OK, topic pretvaramo u filozofiranje , Vi tupite po svom, ja vam saljem logove sa servera i ne mozemo se naci pa cu ja u ovoj temi zavrsiti.

Ugodan ostatak veceri vama Davore kao i ostalim clanovima foruma

:smiley:

A nisi triba takve nebuloze ni iznositi. I dalje je moja preporuka ljudima da vas zaobilazu. Ne zanimaju me mejlovi tipa:“Jeli ti unuk jutros piškio”. Privatne mejlove gotovo nika d ne šaljem. Kad ja pošaljen mejl on mi ostvari zaradu!!

A sad za Sceku:

Sceko reka si gori “da tu ima kakve zarade…” (ili nešto slično tome) a ja ti pejstam dio mejla koji me upravo dočeka u boxu:

From: "[email protected]" [email protected]
To: Davor Bergam [email protected]
Subject: You received a payment
Date: Fri, 11 Apr 2014 12:43:09 -0700


Your payment is pending - please process this order

Dear Davor Bergam,

You received a payment from Davor Bergam.
Payments you receive go to your pending balance for 30 days. Payments in your pending balance belong to you, but you can’t use or withdraw them. After 30 days, pending payments go to your available balance, unless PayPal is holding amounts for another reason, as specified in the PayPal User Agreement or other agreement that you have entered into with PayPal.

Payment Details

Amount (pending): $43.15 USD
Transaction ID:

Dobro, skužili smo da InfoNet netolerira email spam te da ih po tome treba izbjegavati, isto kao što nećeš kod InfoNeta uzeti hosting za warez npr. Meni su oni odlični, jedino što mi smeta je da nemaju favicon na korisnik.infonet.hr :stuck_out_tongue:

Sinko SPAM podrazumijeva pojam - neželjena pošta. A moja nije takva. S moje liste se može isključiti u svakom momentu. I da tako je, izbjegavaj ih. To ti je moj iskren savjet!! Hosting ne služi samo za postavljanje stranice. To možeš di oćeš pa i u svom kompu, što sam ja jedno vrime i radija. Više ne držim stranicu u kompu iako mi je Apache stalno instaliran.

Pošto mislim da je ovdje sve relativno jasno te su se obje strane izjasnile o svojim iskustvima, zatvoriti ću temu…

Tema je sada zatvorena. Novi odgovori više nisu mogući.

1 Like