Nicehash bitcoin mining

kak sam uzo neki novi stroj razmisljam da mozda iznajmim snagu graficke za taj cloud mining…
kaj mislite o tom jel ima neko iskustva?..
men je taj bitcoin i dalje totalna misterija haha…
al posto mi je komp uvjek online zas nebi nekaj zaradil bitcoina vele 0.68 btc za godinu hahah
nekak mi previse to lici na ono autosurfanje i citanje mailova za cente

Da to je to, samo sto su ti ovdje klijenti velike korporacije, banke i tko ti ja znam tko sve ne, a na autosruferima neki scam sitevi.

Ali mining se ne ispali sa compom niti sa grafickom. Ja sam malo istrazivao i vidio da se to uopce ne isplati. Mozda ako si slozis one graficke jedne dod ruge, mozda onda, ali niti onda jer su izbacili neke chipove ASIC koji to rade jako puno brze pa ti sa grafickom neces zaradit nista, a jos manje s CPUom.

Ringovi od 6-7 grafickih se isplate, nije tu neka velika lova u igri, racunaj da svakih pola godine-godinu treba mijenjati konfiguraciju zbog tezine hasha. Racunaj popravke, kvarove ima tu dosta faktora. Da se zaraditi naravno ali uzme i vremena.

Sto se tice samog coina nisam previse upoznat da bi ga preporucio.

7 graficki kosta cca 14 000 kuna, a ASIC procesor, onaj neki antminer ili neki noviji kostaju do 10 000 i 10X i vise su brzi od graficki, znaci s grafickom imas snagu 7, a sa antminer imas preko 10…

Ali ovaj mining je otisao tako daleko da se stvarno nama laicima i Europljanima ne ispalti to se isplati kinezima koji tamo imaju pristup tim djelovima s kojima onda mogu sloziti sto vec slazu.

Nama se isplati jedino ak imamo besplatnu struju. Da sam jos u studentskom domu, majnao bi na veliko :smiley: Pa tam su nam grijanje pustali do lipnja, a po zimi je prozor bio otvoren, vani pol metra snijega, a mi u sobi u gacama na 25+, vecinu vremena nije bilo hladne vode, tekla je topla, nismo imali kaj piti :smiley: Takvo rasipanje energije nigdje nisam vidio.

3 Likeova