Niche website - pitanja početnika

pišem svakako :smiley:

neću nacionalistički, već šovinistički hahaha

Gdje kupujete linkove? Napravio sam par istih micro niche websiteova, jedan se rangirao na 5. poziciju bez ikakvih backlinkova, drugi isti takav sam jucer napravio i planiram ga uskoro nakrcati linkovima da vidim kako funkcioniraju. Ovo moze biti eksperiment za sve nas. Radi se o tech nichei, KW ima 1200 mjesecnih pretraga, prodaje se digitalan proizvod. Adwords ne dolazi u obzir jer nikako ne mogu postici pozitivan ROI, ali da dodem na prvo mjesto, mogao bi zaradivati nekih 300-500 usd/mj.

Uz ovaj sajt imam jos par komada u istoj nichei od kojih svaki od njih ima bar jedan svoj “duplikat” koji je isti takav, ali naravno sa originalnim clancima. Svi su trenutno spremni za ovu vrstu eksperimenta.

Spreman sam trositi 200 usd/mj po sajtu.

Ko će drugi nego moj jaro iz Bosne. Imam ja stranice, samo štancam fb stranice podrške za ovog ili onog, imam razradjene taktike uhvatim ljude koji podržavaju dotičnog i dijele sve šta god staviš.

Ide ta tematika ko djeca iz škole, ako imaš stranica i grupe prolaze. Još postaviš pitanje “Šta vi mislite?” ili “Da li je pošten?” i ide samo tako. Stranice dižem za HR,SRB i BiH. Tako da se ubije i tu neka para.

Ma da se više usredočavam u zadnje vrijeme u pošten rad i zaradu, te neke ozbiljnije stvari od bavljanja tim i još mi to uzima vrijeme a i ne interesuje me toliko.

1 Like

kako su monetizovane stranice?

Adsens, imam i adnow i nativmediju… Ma da bi najbolje bilo instant, ali ja to nisam nikad radio, kolega radi i ubi pare s tim od 2 stranice. Obe su patriotizam i tako nešto vezano za BiH.

1 Like

i znači ne prijavljuju vam stranice, nema invalid klikova? ako je tako ima da pokrijem svakog političara u bih i šire kunem ti se hahaha

Čega invalid? Nema ništa, narod se loži i pali.

1 Like