Njuskalo "nedopušteno" preusmjeravanje na oglase

Dali je netko primjetio da se prilikom otvaranja oglasa na njuškalu otvara oglas? Znači ja nešto pretražujem i vidim zanimljivu ponudu i kliknem na sliku da mi se otvori oglas, kad ono otvara se nešto sasvim deseto u novom prozoru. Zatvorim prozor i opet kliknem na oglas i otvori se normalno. Dali je to dopušteno na adsense?

Ako je nešto ovakvog tipa, to je Google vignette ad format i on je dozvoljen.

Ne, takav i ja imam na mojoj stranici i otvara se automatski. Meni se već po 5-6 put dogodilo to i samo na njuskalu, nigdje drugdje nisam tako nešto primjetio. Znači kad kliknem na recimo neki auto o kojem bi želio znati više detalja, dogodi se klasično otvaranje adsense oglasa, kao da sam kliknuo na Ad. Znam kako Ad izgleda, nebi bilo prvi put da sam kliknuo na neki oglas.

Of the record: Sjećam se vlasnika njuskala, ne tako davno nas je vukao za rukav (doslovce) na Jakuševcu da nam slika auto, da ih stavi na svoj web. Kasnije su to studenti radili a puno puno kasnije mu nije bilo potrebno jer smo mi sami stavljali oglase. Zatim je krenula naplata auto oglasa, ali to nije bitno. Hoću reći da sumnjam da bi želio riskirati sve stečeno sa nekim “crnim” putevima. Ipak ja sam to doživio i kad otvaram neki zanmljiv oglas, otvori mi se Ad

Nekada davno se govorilo i pisalo “veliki su nedodirljivi” ali mene samo zanima dali je to istina

1 Like

Primjetio sam dok sam sa moba otvarao i pizdio sam. Mislio sam da mi se sporo otvara stranica i kad kliknem da se u tom trenutku otvori i klikne na oglas. Uglavnom pretrpani su banerima.
Divim se toj firmi koliko je uznapredovala i koliki im je godisnji promet, fantasticno.
Bas neki dan vidio da ne radi brmbrm, a mislio sam da su podigli oglasnik.

Fora skroz. Lijep prikaz kako se može od nule doć Bogu pod nebesa :slight_smile:
Kada je to bilo kada vas je “vukao za rukav”?

A za adsense, možda je bug ili neki vrag…sumnjam da mu treba takva zaebancija sad.
A možda planira odustat od suradnje s Googleom, pa ga nista ne kosta testirat Google limits :slight_smile:

@tony mozda odgonetne o čemu je riječ. Ako je bug, koristit će im report.

Bilo je to prije negdje 10g, još sam se bavio automobilima. Možda i više, ne znam sad na pamet ali se sjećam da smo mu sve svi smijali u kafiću (tangerina) na Jakuševcu kako davi ljude. Da smo samo znali kako je lik u stvari pametan i kako mu je potez sa njuskalom pametan… a bježali smo od njega maltane. Sjećam se da je netko od lokalnih švercera komentirao da nitko ne može srušit “plavi oglasnik”. Naime plavi oglasnik je tada držao monopol u oglasima, međutim informatički potkovan klinac sa idejom je promjenio svoj i život svoje obitelji za bezbroj naraštaja… Kako je samo to dobar potez bio. Kasnije mu samo zamjeram to sa naplatom oglasa za aute. Ajde, nekretnine nema veze ali naplata oglasa za aute mu je kratkoročno bio dobar potez. Dugoročno (ako razmišlja o unučadima) i nije neki potez. Index će ga za 10-15 godina pojesti u auto oglasima. A sa time je i on počeo, tako da to vodi samo na preuzimanje oglasa iz zemlje sa njuskala na index. Njuskalo neće propasti ali nove generacije dolaze, oni pamte “free” oglase sa indexa, za njuskalo neće ni znati niti će im trebati

Moralo je bit više od 10g. Prije 10g je Njuškalo već velik bio i ostavio već tad u prašini plavi oglasnik. Sjećam se prije 10g kada su jumbo plakati Njuškala po gradu visili…

Al zanimljivo kako mi se tad činilo da Njuškalo postoji oduvijek. Mada sam tada već kužio kako je on porazio Plavi Oglasnik…i mogao sam jasnu kronološku sliku imat …svejedno mi se činilo da jako dugo postoji. A praktički se tada tek osovio na noge :slight_smile: