Njuškalo novi način dizanja oglasa

Evo i ovi sa njuškala su počeli shvačati značenje rječi monopol pa su uveli dizanje pozicije oglasa za 50 lipa.

Više nije moguće deaktivirat oglas pa ga aktivirat kao da je novi + svaki oglas oni moraju ručno odobriti. U principu to znači da kad objavite oglas ako ne platite za dobru poziciju vaš oglas će biti do isteka gotovo nevidljiv :D.

ma njuskalo je meni pre los oglasnik…ima srece kaj nitko nije dosao sa pravom namjerom i dobrim novcem da ih baci u drugi plan.

od onih oglasa di su auti po 100kn sam da budu 1. kako si naveo, do duplih oglasa jednu 10 za redom, glupih kategorija…do laznih oglasa i ljudi koji vise ne zele kupovati preko njuskala…

Njuskalo od 2007 nije radi nikakve veće promjene dizajna,
mogli su stranicu bar staviti na sredinu a ne da bude skroz lijevo.
Uvesti mogućnost komentiranja oglasa, možda bi se smanjile prevare kojih je puno na njuškalu

Mislim da njuškalo lažira broj prikaza oglasa npr ovaj oglas da ju 2 sata otvorilo 1000 ljudi VIZITKE U BOJI OBOSTRANE 120kom / 70,00 kn ,
ovaj u 10 minuta 320 ljudi ISKOPI MINI BAGEROM 3t I MINI DEMPEROM

Imaju potpuno pravo naplatiti oglas. Ja sam imao iskustva s njima, prodao sam par vozila preko njih. Samo postoje 3 greške na tome:

  1. Ako netko ne uspije prodati u roku od 45 dana, onda će se razočarati i neće platiti za dodatnih 45 dana.

  2. 50lp je vjerojatno uzeto kako bi korisnik pomislio “što mi je 50lp, platit ću ja to!”, a onda skuži da naplata nije takav bauk i da to nije nešto drastično. Inače su ljudi izrazito šokirani kada imaju nešto besplatno pa onda to moraju početi plaćati (npr. tramvajske karte) pa je bitno da je cijena niska. Po meni, trebali su ići s 5kn. To je i dalje malo, a opet 10x više. Onaj tko će platiti 50lp će platiti i 5kn. Potražnja je neelastična na tim razinama. Ako netko stavlja brdo oglasa, dati mu popust na količinu kako bi imao iluziju da što više troši, to više štedi.

  3. Pošto ne mogu vidjeti kako izgleda daljnja naplata, iskreno se nadam da su omogućili plaćanje putem mobitela. Brdo ljudi koji koriste oglasnike i dalje ne znaju za plaćanje putem kartica ili paypalom, a ne daj bože da netko ide do banke s općom uplatnicom za 50lp.

Inače, pametan potez. Ako nisu, mogli bi omogućiti da za dodatnan novac izađe oglas i u 24sata i Večernjaku. Opet kažem, ne znam jel im to praksa sada, ali ako nije, trebala bi biti.

24 sata nema male oglase (bar koliko znam), a oglasi za objavljivanje u Večernjaku se predaju preko Njuškala (ili preko telefona, ali onda je 20% skuplje).
Vidi Večernji list - Predaj oglas

Zašto bi 24sata imalo oglase kada su njuškalo,večernjak i 24 sata ista tvrtka čini mi se. Ili su ostvarili nekakvo partnersto, ali mislim da ih drži ista tvrtka.