Node.js hosting

Pozdrav trebam preporuku za node.js, neke osnovne tarife me zanimaju jer neće biti puno opterećenja na server onako za testiranje uglavnom.

drugi na listi podržava nodejs.

Kupis VPS i namjestis sam sebi node.js i svasta nesta.

Recimo da imam vps na kojem je ista ovakva forum skripta. Kada bi mogao uz to podesiti i neki manji node + ftp bilo bi super.

Pa instaliras Docker + Discourse,
zatim instaliraš FTP i NODE server.

Potreban ti je obavezno KVM/WMware VPS, nemoj da se zaletiš i uzmeš OpenVZ/LXC.

Mada ne treba ti FTP, možeš preko Filezilla koristit i SFTP da se konektuješ kao root ili kao neki kreirani korisnik i uploadaš fajlove u svoj direktorij.

AWS samo. Bukvalno postaje standard (ako već nije post’o).

Izbjegneš sve osim jedne EC2 instance i potom dodaješ po potrebi.
Ako 'oćeš da uradiš kako bi trebalo.

@tpojka morat će izbjeći Amazon AWS ako misli slati mailove, a ova forum skripta šalje mailove (notifikacije, verifikacije) jer po defaultu Amazon blokira mail portove i moraš se cimat po ticketima da otvore. Osim ako nema svoj neki externi mail gateway da koristi (smtp).

AWS je industrijski standard i ako ga moraš™ izbjeći, radiš nešto pogrešno.

U zadnje vrijeme što sam im’o uvid u sisteme od malih do velikih kompanija/projekata, svi su na AWS-u il’ koriste AWS dijelove koji im trebaju.

@costlyDeveloper
Za testiranje a pogotovu za produkciju, AWS bi ti treb’o biti prva opcija.

Za slanje emailova sa Aws-a je potreno kontaktirati support da otvore port.

Tako je, i treba docekat da se taj tiket odgovori zbog corona slowdowna support ekipe :smiley:
bezbolnije mu je uzeti obični kvm vps sa svim otvorenim portovima i učit se, sve opcije integrisane u whmcs-u za reinstall, start, stop, console itd.

Nema otvaranja portova.
Amazon ima uslugu “Simple Email Service”. Prvih 62000 mejlova u mjesecu se ne naplacuje.

1 Like

Pricam o tome, ako imas web na vps-u i moras slati sa tog vps-a emailove.

Ajd se registrujte ovdje na forum ako vam nije mrsko :smiley:

imam već podignut VPS ne znam koji je

1 Like

Saznaj https://hostingexperts.net/t/how-can-i-check-the-server-specifications/35

Plus hosting ima node.js na shared hostingu što nisam donedavno znao. Probo- sve ok, deploy je kroz cpanel. Bilo koji shared paket ali treba u narudžbi naglasit da je za node.js da se setupira odmah na serveru na kojem je podržano. A taj cpanel/server podržava i Ruby i Python.

1 Like